آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۳۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
خدمت‌رسانی ستاد اجرایی در سیستان‌و‌بلوچستان
در نخستین روز سفر 2 روزه محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان سیستان‌و‌بلوچستان احداث 2 هزار واحد مسکونی آغاز شد و 20 هزار شغل جدید برای مردم محروم استان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه 598، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به منظور افتتاح و بهره‌برداری از چندین پروژه بزرگ اقتصادی، عمرانی و اشتغال‌زایی صبح دیروز وارد زاهدان شد. وی در اولین برنامه، کلنگ احداث 2 هزار واحد مسکونی در زاهدان را به زمین زد. مخبر با اشاره به ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در سیستان‌و‌بلوچستان گفت: با توجه به محرومیت استان، محدودیتی در زمینه ساخت مسکن برای محرومان نداریم. همچنین به ساخت مسکن برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کمک ویژه خواهیم کرد.

مخبر تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، به یاری دولت در اجرای طرح ملی احداث واحد مسکونی برای محرومان آمده است و در ساخت این واحدها مشارکت می‌کند. وی همچنین در جریان بازدید از چند طرح اشتغال‌زایی گفت: در سفر سال ۱۳۹۶ به استان وعده هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ایجاد ۱۰‌هزار شغل را طی 3 سال دادیم که با گذشت 2 سال و نیم، علاوه بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، حدود 40‌هزار شغل را ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: امروز 20 هزار شغل جدید ایجاد‌شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام در استان سیستان‌و‌بلوچستان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و این رقم بزودی به 40 هزار شغل خواهد رسید.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به سایر خدمات این ستاد افزود: تا به امروز ۱۴۰ مدرسه و ۹۰ مرکز بهداشت و درمان را در استان سیستان‌و‌بلوچستان احداث کرده‌ایم، همچنین با حمایت و سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی، ۴۷ مرکز بسته‌بندی، ۱۵ دامداری و ۱۲ کشتارگاه که به حالت نیمه‌تعطیل درآمده بودند، دوباره به فعالیت مشغول شده‌اند. مخبر کمک به ۶۰ هزار بازمانده از تحصیل را از دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان‌و‌بلوچستان برشمرد و خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی ستاد اجرایی، ۱۰ درصد کمبود گوشت قرمز کشور تامین شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: