آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۳۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
نماینده ولی فقیه در استان البرز از استاندار البرز خواست با درایت اجرایی و مدیریتی خویش، شخصاً مقدماتی را فراهم آورد تا اولاً مانع از احتکار و اختفای کالاها در انبارها و ایجاد بازار سیاه و گرانی‌های مصنوعی شده و ثانیاً علاوه بر بازگرداندن امنیت کامل اجتماعی، امینت روانی جامعه نیز تقویت شود.

به گزارش پایگاه 598، نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز و امام‌جمعه کرج در واکنش به حوادث و رخدادهای پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، طی بیانیه‌ای با قدردانی از مردم شریف، بصیر و ولایت مدار استان که صفوف خود را از اشرار جدا کرده و اجازه سوءاستفاده به خناثان ندادند، به مسئولین اجرایی استان تحت اشراف و نظارت استاندار البرز مواردی را متذکر شد.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه به این شرح است:

بِسمِ‌الله الرَّحمَنِ الرِّحیمِ

وَ مَکَروا وَ مَکَرَاللَّهُ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ

در پی اعلام افزایش قیمت بنزین، نگرانی‌هایی در میان مردم ایجاد شد. نگرانی‌هایی که با اعتراضاتی همراه بود و آشوبگران با موج‌سواری بر آن، سعی کردند، امنیت را از استان سلب کنند و از این طریق، مطالبات مشروع مردم را به انحراف بکشانند.

بر کسی پوشیده نیست که نه‌تنها اعتراض حق مدنی مردم است، بلکه تمامی مقامات نظام و در رأس همه رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) بر این حق و نیز بر لزوم توجه و رسیدگی مسئولین به این اعتراضات تأکید داشته و دارند، اما فصل تمایز اعتراض با آشوب، همین رفتارهای غیر مدنی است که عده‌ای از اشرار با تبعیت از تصمیمات اتاق فرمان فتنه در سازمان‌های مخوف اطلاعاتی نظام سلطه و گوش‌به‌فرمان رسانه‌های وابسته‌ی غول‌پیکر، به جان و مال مردم رحم نکرده و با هدف قرار دادن امنیت جامعه، پیگیر پایان دادن به اقتدار همه‌جانبه‌ی داخلی و منطقه‌ای نظام و فروپاشی حاکمیت‌اند.

نکته تأسف‌برانگیز این فتنه، هدف قرار دادن هم‌زمان اموال عمومی و نیز دارایی‌های مردم بوده که با توجه به خشونت ذاتی اشرار نقاب‌دار حرفه‌ای، چیزی جز تداعی بروز تفکر و منش داعش‌های جدید در اذهان متبادر نمی‌شود.

اما جدای از آنچه که بر ما گذشت که به مدد الهی و نفس قدسی نایب الامام عجل الله تعالی فرجه الشریف خنثی شد و دشمن نتوانست طراحی فتنه‌ی جدیدش را به نتیجه برساند، لازم می‌دانم ضمن تشکر از مردم شریف و بصیر و ولایت مدار استان که صفوف خود را از اشرار جدا کرده و اجازه سوءاستفاده به خناثان ندادند و سپاسگزاری از تمامی نیروهای اطلاعاتی، انتظامی، سپاه و بسیجیان عزیز استان که در کنترل و خاموش کردن فتنه مجاهدانه تلاش کردند، به مسئولین اجرایی استان تحت اشراف و نظارت استاندار محترم مواردی را متذکر شوم:

۱- در اسرع وقت به داد کسانی که قربانی این فتنه شده و مال و جان آن‌ها مورد تعرض قرارگرفته و دچار خسارت شده‌اند رسیدگی نموده و مسیر درمان مجروحان و جبران خسارات دیدگان را به مدد نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط و نیز مشارکت مردمی و میدان‌داری خیرین هموار نمایید.

۲- با تشکیل یک قرارگاه عملیاتی متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان زبده به‌طورجدی مانع سوءاستفاده فرصت‌طلبان در افزایش خودسرانه قیمت‌ها شده و با متخلفان به شکل جدی و عبرت‌آموز برخورد نمایید.

۳- با توجه به آشوب‌ها و آسیب‌های فتنه و تعطیلی برخی مراکز خدماتی در برخی شهرها اعم از سوخت‌رسانی، درمانی، بهداشتی، اقتصادی، رفاهی و غیره، ستادی را مأمور شناسایی و کمک به راه‌اندازی مجدد آن‌ها در اسرع وقت با حمایت فوری بانک‌ها نمایید تا زندگی عادی مردم مجدداً به چرخه‌ی معمول بازگردد.

۴- استاندار محترم با درایت اجرایی و مدیریتی خویش، شخصاً مقدماتی را فراهم آورد تا اولاً مانع از احتکار و اختفای کالاها در انبارها و ایجاد بازار سیاه و گرانی‌های مصنوعی شده و ثانیاً علاوه بر بازگرداندن امنیت کامل اجتماعی، امینت روانی جامعه نیز تقویت نمایید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: