آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۴۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
شاید ادعایی که روزنامه کویتی "الجریده" در خصوص پیغام‌های رد و بدل شده میان تهران و واشنگتن منتشر کرده است، به فهم چرایی اظهارات اخیر رئیس‌جمهور کمک کند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جام نیوز، با وجود اثبات بدعهدی دولت امریکا و خروج از برجام که درستی هشدارهای مکرر دلسوزان را اثبات کرد و حتی حامیان تعامل با واشنگتن را نسبت به خوشبینی بی‌ثمرشان به اقرار واداشت، بار دیگر آقای روحانی از محاسن مذاکره دولتش با امریکا سخن گفت و از گفتگویش با اوباما به شیرینی یاد کرد!

 

بی بی سی در این زمینه گزارش داد: حسن روحانی به ارائه جزئیاتی درباره گفتگوی تلفنی با اوباما در سال 92 پرداخت و گفت که این مکالمه یک لوکوموتیو بسیار قوی برای حرکت قطار مذاکره بود.

 

طبق گزارش رسانه دولتی انگلیس، او در ادامه گفته: «اگر اعلام شود الان کل تحریم‌ها برداشته شده؛ ساعت بعد (با ترامپ) ملاقات می‌کنم.»

 

شاید ادعایی که روزنامه "الجریده" در خصوص پیغام‌های رد و بدل شده میان روحانی و ترامپ منتشر کرده است، به فهم چرایی اظهارات اخیر رئیس‌جمهور کمک کند.

این روزنامه کویتی صبح چهارشنبه نوشت: وزیر خارجه عمان که همواره به‌عنوان ایفاگر نقش میانجی بین تهران و واشنگتن شناخته می‌شود، در دیدار روز گذشته خود با روحانی، به وی گفته است که ترامپ پس از اعتراضات اخیر، روحانی را در عرصه سیاست داخلی ضعیف می‌داند و به همین دلیل دیدار با او دیگر برایش اولویت ندارد؛ اما با این حال باب مذاکره را هم نمی‌بندد.

 

قضاوت در این باره را به مرور زمان و سیر تحولات آتی می‌سپاریم و صمیمانه آرزو می‌کنیم رئیس‌جمهور محترم که در مقطعی همین مسیر امتحان‌شده را "دیوانگی" خوانده بود، از سودای خام مذاکره با امریکا فارغ شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: