آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۴۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
مدعیان رفاه و توسعه کشور در دولت روحانی :
بر اساس آنچه تا‌کنون در تحقیقات مشخص شده، فرزند «عباس آخوندی» وزیر اسبق راه‌وشهرسازی در یک فقره فقط از محل واگذاری پروژه پردیسان قم، پانصد میلیارد تومان منتفع شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سوم آذر ماه امسال بود که رسانه‌ها از بازداشت «محمدمهدی آخوندی» فرزند «عباس آخوندی» وزیر سابق مسکن و شهرسازی خبر دادند؛ خبری که ۹ روز بعد غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه آن را تأیید کرد و علت این بازداشت را مسائل و موضوعات مالی اعلام کرد.

اسماعیلی در نشست خبری روز ۱۲ آذر خود گفت: "این فرد تنها نیست و چهار نفر دیگر مرتبط با این پرونده در بازداشت هستند و کار رسیدگی به این پرونده در دادسرا در حال انجام است.”

بر اساس این اعلام، مهدی آخوندی با صدور قرار بازداشت موقت از سوی شعبه بازپرسی به قرار صادره اعتراض کرده و پرونده وی به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک برای تصمیم‌گیری در خصوص اعتراض متهم به قرار بازداشت، ارسال شده است.

بر اساس آنچه تا‌کنون در تحقیقات مشخص شده، فرزند آخوندی در یک فقره فقط از محل واگذاری پروژه پردیسان قم، ۵۰۰ میلیارد تومان منتفع شده است.

همچنین این فرد بر اساس روابطی که داشته، از یک نهاد و سازمان، ساختمانی به ارزش ۴ میلیارد تومان در یکی از مناطق شمال شهر تهران را ۳۸۰ میلیون تومان خریداری کرده است.

عباس آخوندی در جلسه رای اعتماد خود در مجلس در پاسخ به برخی انتقادات گفته بود: ابتدای دوره کنونی گفتند که باید وزرا اموالشان را اعلام کنند، شایعه درست کردند که این وزیر ۷ هزار میلیارد تومان ثروت دارد، در حالی که موجودی حساب بانکی من ۴۴٫۵ میلیون تومان بود . موجودی حساب بانکی دخترم هم اتفاقا ۶۳۷ هزار تومان بود، می بینید ثروت ۷ هزار میلیارد تومانی خیالی چقدر می شود؟

او البته در این موضع‌گیری از میزان اموال و ثروت فرزند دیگر خود سخنی به میان نیاورد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: