آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۶۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی در مراسم گرامیداشت شهدای سانحه هوایی:
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: نباید خدمات یک سازمانی زیرسوال رود، پاسداران ما جان خود را کف دست گرفته اند و در کردستان در برخی از مجالس در اوایل دهه 60 پاسداران ما را سر می بریدند، این فداکاری ها نباید فراموش شود؛ چرا که زیرسوال بردن این خدمات و مجاهدت ها بی انصافی است.
به گزارش پایگاه 598، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای سانحه هوای که از سوی جامعه مدرسین، شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه های علمیه در شبستان مسجد اعظم برگزار شد، حوادث تلخ این ایام را موردتوجه قرار داد و عنوان کرد: مردم از روی عشق و علاقه برای تشییع سردار رشید اسلام حضور پیدا کردند.

وی افزود: در همین فضا یک مرتبه خبر جان باختن تعدادی از مردم در این تشییع پیکر و سقوط هواپیما در کشور پیچید، حادثه سیل نیز در کنار همه این اتفاقات تلخ رخ داد.

استاد حوزه علمیه  گفت: در میان این حوادث سانحه هوایی غمی مضاعف در دل های ما گذاشت، حادثه ای که بر اثر خطای انسانی رخ داد و اینجاست که باید خیلی صحیح جریان مدیریت شود تا این خطاها کاهش یابد.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی تاکید کرد: این دومین جلسه یادبود جانباختگان سانحه هوایی در قم بوده و مراجع با حضور خود به این جلسات رونق بخشیدند.

وی با اشاره به خطای انسانی در جنگ احد ادامه داد: در این جنگ عده در اثر بی انظباطی و نه تعمدا، سنگر را ترک کردند که منجر به شکست اسلام و شهادت مسلمانان از جمله حمزه سیدالشهدا گردید.

این خطیب توانا تصریح کرد: بعد از جنگ احد مردم به چند دسته تقسیم شدند، نخست صاحبان مصیبت بودند، این افراد با وجود داغی که دیده بودند، می گفتند که خدا را شکر که پیغمبر، این رهبر مسلمانان سالم است و هیچ گله ای نمی کردند، پیغمبر اکرم(ص) نیز از مقام این شهدا تجلیل کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی یادآور شد: دسته دوم منافقین موج سواری بودند که هیچ اعتقادی به اسلام نداشتند؛ این گروه کسانی هستند که کاری به حادثه ندارند، این کسانی که امروز به اسم داغداری این سانحه هوایی شلوغ کردند، افرادی بودند که مانند سال 88 به دنبال فتنه بودند.

وی اضافه کرد: دسته سوم افرادی بودند که به جای تحلیل قضیه، بر جو سوار شدند می گفتند نکند که این خون هدر رود، منافقین آن ها را گمراه کرده و از این موقعیت سوء استفاده کردند، امروز نیز فضای مجازی به این موضوع دامن زد.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: گاهی خطاهایی رخ می دهد که باید دقت شود این کارها شیرینی این سیلی سخت به آمریکا تلخ نشود، گاهی خداوند می خواهد ما را امتحان کند تا به این پیروزی ها مغرور نشویم.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی چهار پیام قرآنی را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: خداوند به داغدیدگان حادثه احد می فرماید که نه غصه بخورید و نه سست شوید و خانواده های این جانباختگان باید این را موردتوجه قرار دهند، قرآن در آیه ای دیگر می فرماید که همیشه قرار نیست که کارها بر وفق مراد باشد.

وی اضافه کرد: در این داستان اعتراض هایی مانند اطلاع رسانی دیر وارد است، اما نباید خدمات یک سازمانی زیرسوال رود، پاسداران ما جان خود را کف دست گرفته اند و در کردستان در برخی از مجالس در اوایل دهه 60 پاسداران ما را سر می بریدند، این فداکاری ها نباید فراموش شود.

این خطیب توانا اظهار داشت: بنده به دنبال توجیه واقعه نیستم، بنده به پس از حادثه توجه دارم، باید دقت شود بعد از این حادثه اتفاقات سنگین در کشور رخ ندهد.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی عنوان کرد: خداوند برای حادثه دیدگان می فرماید که ای کسانی که ایمان آورده اید، صبر کنید، پشت هم را گرم کنید، مرزها را حفظ کنید و تقوا پیشه کنید.

وی مطرح کرد: ما دیدیم که در این قضایا دست انگلیس خبیث در کار بود، امام راحل فرمود وقتی دیدید دشمن از شما تعریف می کند بدانید یک جای کار می لنگد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: