آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۶۴۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در نمونه‌برداری‌هایی که از صنعت شیر و لبنیات داریم، آفلاتوکسین در همه موارد کمتر از حد زیان‌آور و به میزان مجاز است و هیچ خطری شهروندان را تهدید نمی‌کند و می‌توانند با خیال راحت انواع لبنیات را مصرف کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری فارس از کاشان، سعید نمکی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم برای نسخه پیچی الکترونیک در داروخانه‌ها در حال فراهم شدن استف اظهار داشت:  طبق زمان بندی انجام شده، این اقدام در داروخانه‌ها تا آخر سال تکمیل می‌شود.

وی افزود: با اجرای این طرح از مصرف بی رویه  دارو جلو گیری می‌شود و خوشبختانه با تمام فشارها  و تحریم‌ها  میزان کمبود دارو نسبت به سال قبل یک سوم است و  تمام مواد اولیه داروها  و خود داروها تا تیر و مرداد سال آینده تامین شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رابطه با شیرهای آلوده اظهار داشت: در راستای زمین زدن صنعت مواد غذایی کشور در این شرایط جنگ اقتصادی، فردی با تاسف حرف نادرستی را در صدا و سیما مطرح کرد که بلافاصله همکاران ما در وزارت بهداشت موضوع را پیگیری و اطلاع‌رسانی کردند.

وی افزود: خوشبختانه در نمونه‌برداری‌هایی که از صنعت شیر و لبنیات داریم، آفلاتوکسین در همه موارد کمتر از حد زیان‌آور و به میزان مجاز بوده است و هیچ خطری شهروندان را تهدید نمی‌کند و می‌توانند با خیال راحت انواع لبنیات را مصرف کنند.

نمکی یادآور شد: امروز در عرصه لبنیات یکی از پیشتازهای منطقه هستیم و صادرات به همه کشورهای همجوار داریم و حتی برخی کشورهای غربی از جمله در اروپا مشتری مواد لبنی برخی کارخانه های معتبر ما هستند.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مشکل انسولین در کشور وجود ندارد و 30 درصد انسولین بیش از سال قبل  وارد شده است، اظهار کرد: مشکل انسولین در کشور رفع شده و در حال حاضر مشکلی برای توزیع آن نداریم، خوشبختانه انواع انسولین در کشور موجود است اما یک نوع آن که انسولین پن بود با کمبودهایی مواجه شد.

  نمکی اظهار داشت: طرح هر خانه یک پایگاه سلامت به عنوان  طرح های  جدید و موفق در راستای  جامعه محور و نظام سلامت  راه‌اندازی شده است.  

 در این مسیر برنامه اصلی وزارت بهداشت اجرای طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» است که دوره آزمایشی آن در کاشان ، سمنان و قزوین شروع شده و سال آینده با مشارکت ۲۰ میلیون نفر در کل کشور اجرا می شود.

برچسب ها: سعید نمکی ، مردم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: