آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۶۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
در مورد ویروس کرونا، دانشگاه علوم پزشکی قم اقدامات پیشگیرانه و آموزشی خوبی انجام داده و بعد از دستور معاون اول رییس جمهور به استانداران در خصوص ویروس کرونا، کارگروه سلامت استان در جلسه ای فوری عصر امروز با حضور مسئولین بهداشت قم برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه 598، نشست خبری استاندار قم به مناسبت شروع ایام دهه مبارک فجر صبح امروز دوازدهم بهمن ماه در سالن امام جواد استانداری قم برگزار شد.


سرمست در این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه 598 در خصوص اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ویروس کرونا گفت: در مورد ویروس کرونا، دانشگاه علوم پزشکی قم اقدامات پیشگیرانه و آموزشی خوبی انجام داده و بعد از دستور معاون اول رییس جمهور به استانداران در خصوص ویروس کرونا، کارگروه سلامت استان در جلسه ای فوری عصر امروز با حضور مسئولین بهداشت قم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ۲۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی در ایام اربعین در قم تردد داشتند که اغلب هم می‌توانستند تهدید باشند، اما شاهد کم‌ترین مشکل از نظر سلامت در قم نسبت به سایر استان‌ها بودیم.


گفتنی است شهر قم به دلیل حضور هزاران نفر توریست و زائرین خارجی در طول سال در این شهر برای مقابله با ویروس کرونا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) دسته‌ای کلی از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

این ویروس جدید که هنوز از سوی سازمان‌های مانند بهداشت جهانی یا سی.دی. سی نامی برای آن انتخاب نشده، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: