آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۸۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
سازمان بهداشت جهانی تایید کرده است که آزمایش نخستین واکسن علیه ویروس کووید ۱۹ آغاز شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم: در حالی که کشور‌های مختلف دنیا درگیر مقابله با ویروس مرگبار کرونا هستند، سازمان بهداشت جهانی آزمایش نخستین واکسن علیه این ویروس را تایید کرده است.

"تدروس آدهانوم گبریسوس" رئیس سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه در اظهاراتی گفت: آزمایش نخستین واکسن علیه ویروس کرونا تنها ۶۰ روز پس از گسترش این ویروس آغاز شده است.

وی از دستاورد فوق العاده محققان در سراسر جهان که با یکدیگر متحد شده تا به این واکسن مهم دست یابند، تقدیر و تشکر کرده است.

رئیس سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد: این سازمان همچنان از همه کشور‌ها می‌خواهد تا یک رویکرد جامع را با هدف کاهش شیوع این ویروس اتخاذ کنند. این رویکرد جامع می‌تواند موجب نجات جان انسان‌ها شده و برای تولید واکسن‌ها و درمان افراد مبتلا، زمان بخرد.

وی تاکید کرد: آزمایش‌های متعدد کوچک با روش‌های متفاوت نتیجه روشنی در پی نخواهد داشت و شواهد مستحکم و قاطع درباره موثر بودن نوع درمانی که می‌تواند موجب نجات جان افراد شود، لازم است. سازمان بهداشت جهانی و شرکای آن تحقیقات گسترده‌ای را در سطح جهان و کشور‌های مختلف سازماندهی کرده‌اند.

تاکنون کشور‌های آرژانتین، بحرین، کانادا، فرانسه، ایران، نروژ، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئیس و تایلند به این تحقیقات پیوسته‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: