آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۸۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی گفت: درحال‌حاضر وضعیت جایگاه‌های سوخت مطلوب نیست و حداقل ۳۰ تا ۴۰ جایگاه در کشور تعطیل شده‌اند و ما خواستار حمایت دولت در این شرایط هستیم.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از رکنا: مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی گفت: درحال‌حاضر وضعیت جایگاه‌های سوخت مطلوب نیست و حداقل ۳۰ تا ۴۰ جایگاه در کشور تعطیل شده‌اند و ما خواستار حمایت دولت در این شرایط هستیم.

محمد عطاپور با بیان اینکه پمپ بنزین‌ها یکی از مکان هایی هستند که بیشترین احتمال انتقال ویروس کرونا را دارند، اظهار کرد: علی رغم اینکه جایگاه‌ها تا حد زیادی خود را آماده مقابله با این ویروس کرده‌اند اما از سوی دولت حمایت نشدند و این مسئله مشکلاتی را برای ما به وجود آورده است.

وی گفت: پس از افزایش نرخ و سهمیه بندی بنزین حق العمل که به جایگاهداران پرداخت می‌شود تغییری پیدا نکرد و همچنان بر اساس نرخ پارسال محاسبه می‌شود؛ این در حالی است که بیش از پنج ماه از اجرای این طرح می‌گذرد.

مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی با تاکید بر اینکه قول هایی مبنی بر پیگیری این موضوع داده می‌شود اما هنوز به نتیجه نرسیده است افزود: ما از وزارت نفت انتظار داریم که به فکر جایگاه‌ها باشند. درحال‌حاضر بسیاری از مجتمع‌های خدمات رفاهی بسته شده‌اند و منبع درآمدی ندارند و از جیب خودشان هزینه می‌کنند.

عطاپور اظهار کرد: هزینه‌های زیادی در آخر سال به جایگاه‌ها تحمیل شد و این در شرایطی است که میزان فروش جایگاه‌ها کاهش یافته و انتظار دارند که بسته حمایتی داشته باشند و این موضوع در توان وزیر نفت است؛ لذا ما انتظار کمک و حمایت داریم.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از جایگاه‌ها مشکل پیدا کرده‌اند و در آستانه تعطیل شدن هستند، گفت: برای مقابله با بحران کرونا بسیاری از جایگاه‌ها به ماسک و دستکس مجهز شده اند؛ حتی در برخی جایگاه‌ها شاهد افزایش تعداد اپراتورها هم هستیم و تمام این‌ها در شرایطی اتفاق افتاده که هیچ کدام از جایگاه‌ها از سوی دولت حمایت نشده‌اند.

او با بیان اینکه در این شرایط لازم است که وزیر نفت نگاه ویژه‌ای به جایگاه‌ها داشته باشد، گفت: در چند جایگاه‌ اپراتورها لباسی مشابه فضانوردان تهیه کردند که این سلیقه جایگاه‌دار است و ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا الزامات وزارت بهداشت را رعایت کنیم.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: