آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۸۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در اسفندماه با شیوع ویروس کرونا و کاهش معاملات شاهد ثبات قیمتی در بازار مسکن بودیم و بازار پایداری داشتیم.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در اسفندماه با شیوع ویروس کرونا و کاهش معاملات شاهد ثبات قیمتی در بازار مسکن بودیم و بازار پایداری داشتیم.

محمود محمودزاده درباره وضعیت بازار مسکن در اسفندماه سال گذشته اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا بر همه بازار‌ها و اقتصاد جهانی اثرگذار بوده است و معاملات مسکن در اسفند ماه سال گذشته به دلیل رعایت اصول بهداشتی ناشی از مهار ویروس کرونا کاهش قابل توجهی در سطح کشور داشته البته اعداد و ارقامی از سوی برخی از فعالان این بازار اعلام شده، اما اعلام میزان دقیق‌تر نیاز به بررسی اطلاعات سامانه املاک دارد.

وی درباره اثرگذاری کاهش معاملات بر قیمت‌ها در بازار مسکن گفت: با این کاهش میزان معاملات شاهد تفاوت جدی در قیمت‌ها نبودیم چراکه بازار در این شرایط تحرک ویژه‌ای نداشته است.

معاون مسکن و امور ساختمان با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا نه باعث مثبت شدن و نه منفی شدن فضای بازار مسکن شد، گفت: در اسفندماه با شیوع ویروس کرونا و کاهش معاملات شاهد ثبات قیمتی در بازار مسکن بودیم و بازار پایداری داشتیم.

محمودزاده با اشاره به عوامل اثرگذار در بازار مسکن ادامه داد: بازار مسکن متاثر از اقتصاد کلان و بازار موازی از جمله ارز، طلا و ... است و اگر آرامش در فضای اقتصادی کشور حاکم باشد، بازار مسکن هم دچار نوسان نخواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره تاثیر اجرای پروژه مسکن ملی در بازار مسکن گفت: در ابتدای این طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور پیش بینی شد که با پیشرفت این طرح و ایده با برخی از دستگاه‌ها برای ساخت مسکن وارد مذاکره شدیم و قرارداد‌هایی منعقد شد.

وی با بیان اینکه به طور قطع ساخت و عرضه این واحد‌ها به ساماندهی بازار مسکن و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا بسیار کمک خواهد کرد، گفت: در کنار این پروژه اتمام و تکمیل مسکن مهر را هم دنبال می‌کنیم و در نیمه اول سال جاری ۷۰ هزار واحد مسکن مهر را به بهه برداری می‌رسانیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: