آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۸۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبود دو نوزاد مبتلا به کرونا ویروس در گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، سید حسن میری امشب در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رشت از بهبود کم سن‌ترین مبتلایان به کرونا ویروس در گیلان پس از طی یک دوره درمان در بیمارستان ۱۷ شهریور رشت خبر داد.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، این دو نوزاد، چهار و ۱۴ روزه بودند که پس از پذیرش در بیمارستان ۱۷ شهریور رشت، تست کرونا آن‌ها مثبت شده بود.

میری با بیان اینکه هم‌اکنون این نوزادان ترخیص شده و به آغوش گرم خانواده برگشته‌اند، گفت: به همت تیم درمان بخش نوزادان مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور، دو نوزاد مبتلا به کووید ۱۹ پس از ۱۴ روز بستری در این بخش تخصصی بهبود و مرخص شدند.

 

 

پزشکان فوق تخصص عفونی بیمارستان ۱۷ شهریور پیشنهاد کرده‌اند تا نوزادانی که به‌تازگی از چنگال ویروس منحوس کرونا نجات‌یافته‌اند تا دو هفته قرنطینه شوند.

گزارش‌های پزشکی نشان می‌دهد یکی از این نوزادان در مجاورت بیمار کرونایی قرار گرفته و دچار بیماری کووید ۱۹ شده اما نوزاد دیگر هیچ‌گونه تماسی با فرد مبتلا به کرونا نداشته و این بیماری از سایر شیوه‌های انتقال به بیمار نوزاد منتقل شده است.

طبق گزارش‌های موجود، دو کودک مبتلا به ویروس که اکنون بهبود یافته‌اند، کم سن‌ترین مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در ایران به‌حساب می‌آیند.

پزشکان و پرستاران از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، پیوسته بر رعایت نکات بهداشتی و همچنین بر ضرورت قطع انتقال این ویروس تأکید دارند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: