آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۹۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: براساس گزارش‌های ارائه شده از سوی روسای کمیته های ملی، شیب شیوع کرونا در استان‌های کشور نزولی است.

به گزارش پایگاه 598، عزیزاله شهبازی روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه این نشست هر هفته در روز یکشنبه برگزار می‌شود، افزود: بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سوی روسای کمیته های ملی، شیب شیوع کرونا در استان‌های کشور نزولی است.

وی ادامه داد: اکنون ۱۳۲ شهرستان در کشور در وضعیت کم خطر قرار دارند، که در این شهرستان‌ها از فردا مساجد و نمازهای جماعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دایر و برپا می‌شود از این رو در البرز تنها در منطقه طالقان این امکان وجود دارد.

شهبازی گفت: در این نشست در خصوص موانع مورد بحث به واسطه تعطیلی مراکز تعویض پلاک و مشاورین املاک برای وکالت‌نامه‌های تعویض پلاک و تمدید اجاره نامه مسکن، ایجاد شده بود، تصمیم گیری شد که نتایج آن از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.

استاندار البرز با اشاره به اینکه در خصوص بازگشایی مدارس نیز مقرر شد که تا ۲۷ اردیبهشت ماه در ستاد ملی تصمیم گیری شود، افزود: طبق گزارشی که از سوی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شد، با توجه به تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز و طی هم افزایی صورت گرفته، هیچ فرد بی بضاعت، بی خانمان و آسیب پذیری به دلیل عدم تمکن مالی پشت درهای بیمارستان نماند.

وی عنوان کرد: این امر با توجه به برنامه ریزی های منسجم دولت در راستای اجرای طرح نظام تحول سلامت در کشور محقق شد و این امر در البرز نیز این برنامه با اهتمام ویژه ای اجرایی شد.

استاندار البرز گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان مامور به اجرای دقیق طرح بیمار یابی است تا با شناسایی افراد مبتلا به کرونا در مراحل اولیه نسبت به تدابیر درمانی اقدام شود.

وی با بیان اینکه مردم بیش از گذشته با شیوه‌های مراقب از خود آشنا شده اند، افزود: شرایط و هماهنگی‌های صورت گرفته به گونه‌ای رقم خورد که ما حتی بیماران اتباع بیگانه ساکن را نیز تحت پوشش شناسایی و درمان داشتیم.


برچسب ها: کرونا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: