آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۰۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقیب اصلی ترامپ، در روز جهانی آزادی مطبوعات، این رییس جمهور را به "حمله تمام عیار علیه رسانه‌ها" متهم کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا: نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقیب اصلی ترامپ، در روز جهانی آزادی مطبوعات، این رییس جمهور را به "حمله تمام عیار علیه رسانه‌ها" متهم کرد.

 جو بایدن، معاون سابق رییس جمهور آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ در انتقاد از رفتار دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با رسانه‌ها، در بیانیه‌ای اظهار کرد، سخنان ترامپ آزادی مطبوعات را تهدید می‌کند و "اقدامات مکرر او برای تخریب وجهه رسانه‌ها، آمریکا را در مسیر خطرناکی قرار می‌دهد".

به گزارش پایگاه خبری هیل، بایدن در این بیانیه اظهار کرد: در حالی که بسیاری از روسای جمهور از پوشش خبری خود ناراضی بوده‌اند، تنها دونالد ترامپ به استقلال خبرنگاران حمله کرده و هجومی تمام عیار علیه رسانه‌ها صورت داده است.

وی افزود: او به جای آن که مسئولیت شکست‌های رهبری خود را بپذیرد، علیه اعضای رسانه‌ها قلدری کرده و آنان را سرزنش می‌کند. اقدامات او برای تضعیف اعتماد عمومی نسبت به پوشش خبری مبتنی بر واقعیت، ارزش‌های اساسی آمریکا را نقض و نظام دولت ما را تهدید می‌کند.

بایدن انتشار اطلاعات غلط از سوی کاخ سفید در دوران شیوع کرونا و قلدری در برابر خبرنگاران را "توهین آمیز" دانست.

وی همچنین متعهد شد که روابط میان ریاست جمهوری و رسانه‌ها را ترمیم کرده و از "قلدری" در نشست‌های دولت جلوگیری کند.

او در ادامه اظهار کرد: ما باید فورا جلوی تهدید رسانه‌ها در داخل و خارج از کشور را بگیریم و به محض تحقق این مساله باید اطمینان حاصل کنیم که حمله به رسانه‌های آزاد هرگز در هیچ بخشی از جامعه و به ویژه در کاخ سفید پذیرفته نمی‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: