خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۰۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
در مشهد در حرم امام رضا (ع) یکی از صحن‌ها با تعداد کم زائران و افرادی محدود که حضور پیدا می‌کنند و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مراسم شب قدر برگزار شود.
به گزارش پایگاه 598، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور  در آیین بزرگداشت هفته معلم در ارتباط ویدیو کنفرانسی با «علیرضا رزم حسینی» استاندار خراسان رضوی، گفت: تصمیم ستاد مبارزه با کرونا این است که در مناطقی که در شرایط وضعیت سفید (کم‌خطر) کرونا قرار ندارند در شب‌های قدر مکان خاصی در نظر گرفته شود؛ مثلاً در مشهد در حرم امام رضا (ع) یکی از صحن‌ها با تعداد کم زائران و افرادی محدود که حضور پیدا می‌کنند و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مراسم شب قدر برگزار شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه «در مناطقی که در وضعیت سفید و کم‌خطر بیماری کرونا نیستند، مراسم شب‌های قدر در مکان‌های مشخص و با حضور محدود افراد برگزار ‌شود» گفت:

صداوسیما این مراسم‌ها را پخش کند تا مردم حال و هوای معنوی این شب‌ها را احساس کنند.

روحانی تأکید کرد: صداوسیما نیز یاری کند و صحنه‌های مراسم شب‌های قدر را برای مردم پخش کند تا مردم استفاده کنند. برای همه شهر‌ها دستورالعمل همین است و وزارت بهداشت و استانداران این موضوع را پیگیری و دنبال کنند.

وی با اشاره به تصمیمات آخرین جلسه ستاد کرونا گفت: مقرر شد در شب‌های قدر با حضور تعداد محدود و کم مردم در مکان‌های مشخص شده و با فاصله‌های معین شده مراسم برگزار شود و این مراسم‌ها در فضای مجازی و با همکاری و کمک صداوسیما پخش شود تا مردم حال و هوای معنوی شب قدر را احساس کنند.

رئیس‌جمهوری از محبت‌های مردم مشهد در میزبانی از زائران امام رضا (ع) تشکر کرد و گفت: امیدواریم شرایط به‌زودی مساعد شود تا هم‌وطنان مشهدی دوباره از زائران آن امام عزیز میزبانی کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: