آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۰۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
حجت الاسلام آقاتهرانی:
استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از عملکرد دولت نسبت به بازگشایی مساجد، گفت: سلامتی مان مهم است، اما امیدواریم که مسئولان نسبت به بندگی جمعی مردم اهمیت بدهند.
به گزارش پایگاه 598، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی بامداد چهارشنبه در ویژه برنامه «شب‌های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی هیئت فاطمیون قم در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، با بیان اینکه دارایی ما از آن خداست، اظهار داشت: تمام اعضا و جوارح و دارایی مان از خودمان نیست، بلکه از سوی خدا به ما رسیده است.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: عالَم بندگی خدا می‌کند اما آن بندگی، بندگی جبری است؛ وقتی که آسمان‌ها خلق شد و زمین را آفرید، فرمود به سوی من بیایید.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آیه‌ای از قرآن و با بیان اینکه خدا از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است، تصریح کرد: رسیدن به ایمان کامل در گرو بندگی است؛ باید بندگی خدا را کرد تا به مقام یقین رسید.

وی افزود: خداوند در خطابی به پیامبر اکرم (ص) فرمود به مردم بگو که من نهی شدم که غیر از خدا را بپرستم، بگو ای مردم اگر در دین من شک دارید، بدانید که غیر از خدا را نمی‌پرستم و تنها کسی را پرسش می‌کنم که به شما حیات داد و حیاتتان را از شما می‌گیرد.

مشی مقام نبوت، بندگی خدای متعال است

حجت الاسلام آقاتهرانی با بیان اینکه مشی مقام نبوت، بندگی خدای متعال است، افزود: مبادا که شخص دیگری را در کنار خدا قرار دهیم، و حتی نباید خود را در کنار او قرار دهیم.

وی با اشاره به استقبال مردم از پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: امثال حاج قاسم‌ها وقتی که همه چیز خود را برای خدا دادند، خداوند مقام شهادت را به آنها عطا کرد و همگی دیدیم که خدا چه آبرویی به ایشان داد.

این استاد حوزه و دانشگاه به روایتی از امیر مؤمنان (ع) پرداخت و تصریح کرد: هر کسی در هر جایگاهی قرار دارد، باید طوق بندگی خداوند را به گردن خود بیندازد؛ حضرت علی (ع) می‌فرمایند برای من این عزت کفایت می‌کند که بنده تو هستم و این افتخار برای من بس است که تو پروردگار من هستی.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تسریع در بازگشایی مساجد افزود: ان شاءالله به زودی مساجد، حسینیه‌ها و تکایا باز می‌شود؛ وزارت بهداشت اعلام کرد که کمتر از یک درصد این بیماری خطرناک است و ۲۵ درصد مجامع عمومی و ناوگان حمل و نقل باز شده است؛ البته مردم ما مراعات می‌کنند و باید به ملتمان بارک الله گفت.

انتقاد از عملکرد دولت نسبت به بازگشایی مساجد

حجت الاسلام آقاتهرانی با انتقاد از عملکرد دولت نسبت به بازگشایی مساجد اظهار داشت: سلامتی مان مهم است، اما امیدواریم که مسئولان نسبت به بندگی جمعی مردم اهمیت بدهند، چرا که هیچ موقع ارتباط فردی با جمعی یکی نیست و دوست داریم در کنار یکدیگر، خدا را عبادت کنیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: