آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۲۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه کرونا دوباره قدرت گرفته و باید برای شکست آن بسیج شویم، گفت: متاسفانه رشد چشمگیر مراجعان به بیمارستان‌ها با علائم کرونا و افزایش بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در البرز، این استان را به وضعیت قرمز رساند.
به گزارش پایگاه 598، عزیزاله شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه برگزار شد، با اشاره به اینکه طی ابلاغی از وزارت بهداشت بر ضرورت اعمال محدودیت در ۱۱ استان که البرز نیز جزو آن‌ها بود، تاکید شد، افزود: البرز با همراهی مردم و بسیج مجموعه مسئولان، دو ماه در شرایط نسبتا نرمالی قرار داشت و اکنون نیز باید برای توقف چرخه شیوع وارد میدان شویم.

وی با قدردانی از نیرو‌های سپاه پاسداران و انتظامی البرز به ویژه فرماندهان که همراهی بسیار خوبی با ستاد در اجرای فاصله گذاری اجتماعی داشتند، ادامه داد: برای راه اندازی تخت‌های نقاهتگاهی نیز اقدامات و همراهی لازم را خواهند داشت.

شهبازی گفت: تعطیلی پنجشنبه ها، کاهش ساعات کار ادارات، حضور یک سوم پرسنل در ادارات و اعمال دورکاری، موافقت برای مرخصی گروه‌های حساس، محدودیت فعالیت در پارک‌ها و مراکز تفرجگاهی، تعطیلی پاساژ‌ها و اجتماعات مسقف به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد و در صورت موافقت رئیس جمهور محترم اجرایی می‌شود.

وی افزود: ادارات، دستگاه‌ها و خرید و فروش‌ها نسبت به ارایه خدمات در فضای مجازی اقدام کنند.

استاندار البرز با قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی استان و خداقوت به کادر بهداشت و درمان، اضافه کرد: شهرداری کرج همراهی بسیار خوبی در مقابله با کرونا و انتظار می‌رود که با شدت بیشتری نسبت به ضدعفونی معابر اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه پنج شهرستان البرز در وضعیت قرمز قرار دارند و کلانشهر کرج نیز به وضعیت قرمز نزدیک است، گفت: استفاده از ماسک از ۱۵ تیر ماه اجباری است و باید مسئولان مربوطه در استان برای تهیه ماسک ارزان اقدام کنند.

شهبازی با اشاره به اینکه شرایط بسیار حساستر از اسفند و فروردین است و به مردم هشدار می‌دهیم که اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و ماسک را جدی بگیرند، افزود: اعمال طرح زوج و فرد در تردد خودرو‌ها نیز در دستور کار خواهد بود.

وی با بیان اینکه کمیته‌های فرعی مقابله با کرونا در ادارات و شهرستان‌های البرز تشکیل شود، گفت: اصناف، صدا و سیما و رسانه‌های البرز همانند همیشه برای آگاهی بخشی به مردم همراه باشند.

برچسب ها: کرونا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: