خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      پیامبر مهربانی(ص): هر کس در نوشته‌ای، صلوات را بنویسد، تا زمانی که آن نوشته پابرجاست، همواره فرشتگان برای او آمرزش می‌طلبند.      
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۳۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
در شرایط شیوع کرونا بسیاری از کشورها برای نپوشیدن ماسک، اغلب جریمه‌های مختلفی در نظر گرفته‌اند اما مقامات کویت و قطر پا را فراتر گذاشته و مجازات‌های سنگین‌تری را برای ماسک نزدن اعمال کرده‌اند.
به گزارش پایگاه 598، مقامات کویت و قطر تصمیم گرفته‌اند مجازات‌های شدیدی را از جمله حبس و جریمه‌های سنگین برای افرادی در نظر بگیرند که در شرایط همه‌گیری کرونا از زدن ماسک خودداری می‌کنند.

وزارت بهداشت کویت اعلام کرده متخلفان ممکن است با حداکثر سه ماه حبس روبرو شوند در حالی که تلویزیون دولتی قطر گزارش داده این مجازات میتواند تا سه سال حکم زندان ادامه داشته باشد.

بنا بر گزارش دابلیوآی‌اوان نیوز، علاوه بر مجازات‌های حبس، این دو کشور جریمه‌های نقدی سنگینی نیز برای متخلفان از قانون اجباری شدن ماسک در نظر گرفته‌اند. در کویت حداکثر جریمه ۵۰۰۰ دینار معادل ۱۶۲۰۰ دلار و در قطر تقریباً سه برابر بیشتر و ۲۰۰ هزار ریال معادل ۵۵ هزار دلار تعیین شده است.

قطر تاکنون ابتلای ۱۰۰ هزار و ۹۴۵ نفر را به بیماری کووید-۱۹ تایید کرده است که از این میان ۱۳۴ نفر جان باخته‌اند. کویت نیز ابتلای ۵۱ هزار و ۲۴۵ را به این بیماری گزارش کرده است که از این میان ۳۷۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
برچسب ها: ماسک ، کویت ، جریمه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: