آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۳۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
سخنگوی ناوگان نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام از افزایش شمار مجروحان انفجار ناو «یو اس اس بونهوم ریچارد» در سن دیگو خبر داد.
به گزارش پایگاه 598، خبرگزاری صداوسیما به نقل از آسوشیتدپرس؛ مایک رانی Mike Raney, سخنگوی ناوگان نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام، اعلام کرد، ۲۱ نفر روز یکشنبه بر اثر انفجار و آتش سوزی در یک کشتی در پایگاه دریایی سن دیه گو زخمی شدند.

مایک رانی افزود، آتش سوزی مدت کوتاهی پیش از ساعت ۹ صبح به وقت محلی در ناو یو اس اس بونهوم ریچارد USS Bonhomme Richard گزارش شد که حدود ۱۶۰ ملوان و افسر زمان حادثه در کشتی بودند.

سخنگوی ناوگان نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام در بیانیه کوتاهی بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرد ۱۷ ملوان و چهار غیرنظامی که دچار "جراحات غیرکشنده" شده بودند، در بیمارستان بستری شدند.

هنوز علت آتش سوزی نشخص نشده است و تحقیقات در این زمینه همزمان با تلاش برای خاموش کردن آتش سوزی ادامه دارد.

هنوز مشخص نیست انفجار و آتش سوزی کجای این شناور تهاجمی آبی-خاکی روی داده است.

ناوگان دریایی اقیانوسیه آمریکا که این کشتی جنگی متعلق به آن است از بیان جزئیات بیشتر خودداری کرده است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با گذشت بیش از ۱۴ ساعت از شروع آتش‌سوزی در ناو جنگی بونهوم ریچارد آمریکا، همچنان درباره دلایل وقوع این حادثه سکوت کرده است.

ناو آمریکایی بونهوم ریچارد که از سال ۱۹۸۸ وارد نیروی دریایی آمریکا شده، ۲۵۷ متر طول دارد و نزدیک به ۱۰۰۰ نفر خدمه در آن خدمت می‌کنند.

فرماندهان این ناو، این حادثه را یک فاجعه غمبار نامیده‌اند که تا کنون ۲۱ نظامی را راهی بیمارستان کرده است و سرنوشت مابقی خدمه این ناو مشخص نیست.

در حالی که گزارش‌های منتشر شده از رسانه‌های آمریکایی از جمله سی ان ان و فاکس نیوز حاکی از وقوع انفجار و سپس آتش‌سوزی در این ناو آمریکایی است، بی بی سی در نخستین خبر خود اظهار کرد: همزمان با آتش سوزی، صدای انفجار هم از عرشه این ناو به گوش رسیده است.

با وجود بیش از ۱۴ ساعت از وقوع این حادثه، در آخرین بیانیه نیروی دریایی ارتش آمریکا آمده است که هنوز منشا این آتش‌سوزی مشخص نیست.

احتمال انفجار مواد سمی خطرناک در ناو آمریکایی

گزارشگر سی‌ان‌ان در نزدیکی محل حادثه اعلام کرد:نگرانیم همراه دود غلیظ، بخار‌های بسیار سمی وارد هوا شود؛ روشن نیست چه چیزی داخل کشتی در حال سوختن است؛ نزدیک به ده ساعت از انفجار ناو آمریکایی در بندر سن دیگو سپری شده، اما وزارت دفاع این کشور هنوز دلیل این انفجار و آتش‌سوزی گسترده پس از آن را اعلام نکرده است.

ناو آمریکایی حامل موشک‌های دوربرد است

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود در واشنگتن گزارش داد اطلاعات موجود حاکی از آن است ناو هواپیمابر آمریکایی موسوم به «یو اس اس بونهوم ریچارد» مستقر در پایگاه دریایی در منطقه سن دیه گو، در سواحل کالیفرنیا که بر اثر انفجار دچار آتش سوزی شده است حامل موشک‌های دور برد است و همین امر عملیات اطفاء حریق را با مشکلات و پیچیدگی‌هایی مواجه کرده است. ناظران پیش بینی می‌کنند آتش سوزی ناشی از انفجار در عرشه ناو هواپیمابر آمریکایی برای چند روزی ادامه یابد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: