آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۵۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
رییس کمیته امداد امام خمینی از افزایش مراجعات به کمیته امداد در سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایلنا: رییس کمیته امداد امام خمینی از افزایش مراجعات به کمیته امداد در سال جاری خبر داد.

کرونا، مراجعات به کمیته امداد را افزایش داد

مرتضی بختیاری با اشاره به تاثیر کرونا بر معیشت جامعه: 

* (در پاسخ به این سوال که اعلام شده بود ۵۰۰ هزار خانوار شناسایی شده اند که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند برای این افراد چه ا قداماتی در نظر گرفته شده است؟): خوشبختانه در مرحله اول پویش کمک مومنانه به همه این ۵۰۰ هزار خانوار رسیدگی شده است و بیش از ۳ و نیم میلیون بسته غذایی توسط سپاه، بسیج، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی حضرت امام و خیریه ها توزیع شده است. همچنین تا جایی که در جریان هستم دولت به حدود ۳ میلیون نفر نیز وام قرض الحسنه پرداخت کرده است.

* این افراد که شامل دستفروشان، کارگران و ... هستند، آسیب دیده از ویروس منحوس کرونا بودند، اما تحت پوشش کمیته امداد نبودند و راضی نیستند تحت پوشش کمیته قرار بگیرند، اما به دلیل اینکه شغلشان به دلیل مشکلات ناشی از ویروس کرونا با مشکل مواجه شده بود، بنابراین هم در مرحله اول پویش به این ها رسیدگی شد و در مرحله دوم هم امیدواریم دوباره به این افراد کمک شود. همچنین امیدواریم زمینه کار این افراد دوباره فراهم شود.

* در این ایام کرونا افرادی که در مشاغلی مانند کارگری دستفروشی و ... فعالیت می کردند و بیمه نبودند با مشکلات بسیاری مواجه شدند و ما در این بخش به صورت موردی مراجعات مان نسبت به سال قبل قابل مقایسه نیست و مراجعات بسیار زیادی داشتیم.


برچسب ها: کرونا ، کمیته امداد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: