آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۶۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
شهر واشنگتن آمریکا شاهد قتل نوجوان سیاه‌پوست ۱۸ ساله‌ای بود که به ظن حمل سلاح و فرار از چنگ قانون، به ضرب گلوله از پای درآمد.
به گزارش پایگاه 598، مهر به نقل از اسپوتنیک، پلیس آمریکا در ادامه اقدامات نژادپرستانه خود که از حمایت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور نیز برخوردار است؛ با شلیک گلوله جان یک نوجوان ۱۸ ساله سیاه‌پوست به نام «دئون کِی» را گرفت.

حادثه این بار در شهر واشنگتن-پایتخت آمریکا- رخ داد و پلیس مدعی است که در واکنش به دریافت گزارشی مبنی بر حمل اسلحه از سوی یک مرد، به محل حادثه اعزام شده حال آنکه وقتی مظنونین پا به فرار گذاشته‌اند؛ چاره‌ای جز شلیک به سمت آنها نبوده است!

سیاه‌پوست کُشی در آمریکا به امری اعتیادآور میان اعضای پلیس تبدیل شده حال آنکه از اواخر ماه میلادی می، اکثر شهرهای این کشور صحنه حضور معترضانی است که در واکنش به قتل «جورج فلوید» سیاه‌پوست به خیابان‌ها می‌آیند. از سوی دیگر، تکرار اقدامات مشابه از سوی پلیس که بدون هیچ شرمساری انجام می‌شود به آتش این اعتراضات دامن می‌زند.

اواخر ماه میلادی گذشته (آگوست) نیز شهر «کنوشا» ایالت ویسکانسین شاهد قتل «جیکوب بلیک» رنگین‌پوست بود حال آنکه شدت اعتراضات در واکنش به این حادثه به قدری بود که ترامپ مجبور شد شخصاً سفری به این شهر داشته باشد.

اما نکته جالب سفر ترامپ آن بود که وی حتی یک بار هم نامی از بلیک نیاورد و بیشتر روی حمایت از عملیات‌های پلیس در حراست از نظم و امنیت متمرکز شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: