آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۷۸۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
تصاویر و محتوای مرتبط با "سردار شهید قاسم سلیمانی" به کتاب‌‌های درسی دانش‌آموزان در پایه‌های مختلف تحصیلی اضافه شده است.

به گزارش پایگاه 598، بخش‌های مختلف کتابهای درسی دانش‌آموزان حالا میزبان تصاویر و محتوای مربوط به "سردار شهید قاسم سلیمانی" است؛ سال گذشته بود که پس از شهادت "سردار سلیمانی" مسئولان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی از ورود درس شهید سلیمانی به کتاب‌ های درسی خبر داده بودند.

کتاب آمادگی دفاعی، مطالعات اجتماعی، دین و زندگی، تاریخ معاصر، استان شناسی و ... بخشی از کتاب‌های درسی هستند که تصاویر و محتوای مربوط به " سردار شهید قاسم سلیمانی" در آنها لحاظ شده است.

در همین رابطه، علی محبی؛ سرپرست برنامه‌ریزی درسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی می‌گوید: سعی شده است به نوعی در بیشتر کتاب‌های درسی درباره سردار سلیمانی و شهدای شاخص مطالبی لحاظ شود اما بیشترین محتوا در کتابهای درسی مطالعات اجتماعی دانش‌آموزان است.

در کتاب آمادگی دفاعی پایه نهم درس هفتم به نام " سرباز اسلام؛ سردار دلها" نامگذاری شده است که از ابتدای تولد "سردار قاسم سلیمانی" در یکی از روستاهای کرمان تا حضور او در جبهه، عراق و سوریه و مبارزه با داعش و در نهایت شهادتش به دست آمریکا را روایت می‌کند.

سردار سلیمانی به کتاب‌های درسی آمد

سردار سلیمانی به کتاب‌های درسی آمد

در کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم، درس ششم به نام "الگوها و اسوه‌های پایداری و مقاومت" اختصاص دارد که بخشی از آن به معرفی شهدای نوجوان، شهدای مدافع حرم و "سردار شهید قاسم سلیمانی" و مبارزه او با داعش می‌پردازد.

سردار سلیمانی به کتاب‌های درسی آمد

در کتاب تاریخ معاصر پایه یازدهم، درس "مکتب حاج قاسم سلیمانی، مکتب مقاومت" لحاظ شده است که به تلاش او برای شکل‌گیری و تقویت هسته‌های مقاومت در منطقه از جمله حشدالشعبی عراق، فاطمیون افغانستان، زینبیون پاکستان و ... اشاره می‌کند.

سردار سلیمانی به کتاب‌های درسی آمد

در کتاب استان شناسی استان کرمانشاه به معرفی "سردار شهید قاسم سلیمانی" و پیام رهبر انقلاب پس از شهادت او پرداخته شده است.

سردار سلیمانی به کتاب‌های درسی آمد

در کتاب دین و زندگی 1 پایه دهم تصویر و بخشی از وصیت نامه "سردار شهید قاسم سلیمانی" در ابتدای کتاب درسی آمده است.

سردار سلیمانی به کتاب‌های درسی آمد

در کتاب تاریخ اسلام 1 پایه دهم در ابتدای کتاب تصویر و بخشی از صحبت‌های رهبر انقلاب درباره "سردار شهید قاسم سلیمانی" ذکر شده است.

سردار سلیمانی به کتاب‌های درسی آمدنظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: