نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: اینستاگرام: https://www.instagram.com/hashtag_598                                  ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۹۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
صاحب یک وب‌سایت عبری زبان که نام عامل ترور فرمانده شهید حزب‌الله را فاش کرددر گفت‌وگو با شبکه‌ای لبنانی به تشریح اشتباهی که رژیم صهیونیستی انجام داد و منجر به افشای این نام شد، پرداخت.
به گزارش پایگاه 598، وبسایت عبری‌زبان «تیکون عولام» شهریورماه امسال (۱۳۹۹) با گذشت ۱۲ سال از ترور شهید «عماد مغنیه» فرمانده حزب‌الله لبنان در سوریه، نام سر دسته عملیات این ترور را فاش کرد.

جمعه شب (دیشب) «ریچادر سیلور اشتاین» روزنامه‌نگار آمریکایی و صاحب وب‌سایت تیکون عولام در گفت‌وگویی با «المیادین» گفت، اطلاعاتی که این وب‌سایت از ترور مغنیه منتشر کرد پس از آن به دست آمد که شعبه سانسور بخش نظامی رژیم صهیونیستی در بررسی دقیق کتاب قبل از انتشار آن مرتکب شد.

وی افزود: مسؤول بخش سانسور تلاش کرد که نام رئیس عملیات در موساد را از کتاب حذف کند، اما متوجه نبود که این نام در فهرست و برخی صفحات که نام مذکور در آن ذکر شده، باقی مانده است.

سیلور اشتاین در ادامه گفت، انگیزه‌های آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها از نظر اهمیت ترور عماد مغنیه برابر بود در حالی که ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ایران عملیاتی بود که عمدتا توسط آمریکایی‌ها هدایت شد و اسرائیلی‌ها به شکل پررنگ در آن مشارکت نداشتند.

وی درباره چگونگی مشخص شدن مکان عماد مغنیه به منظور ترور هم گفت، عاملان این ترور از آژانس امنیت داخلی برای این کار کمک گرفتند همان روشی که سعودی‌ها برای تعیین مکان «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار معارض (که در کنسولگری عربستان سعودی در ترکیه ترور شد) به کار گرفتند، اما این کار با مشارکت یک شرکت اسرائیلی برای رهگیری سیگنال‌های تلفن همراه انجام شد.

سیلور اشتاین تأکید کرد که «نعوم ایزر» رئیس بخش عملیات موساد در آن زمان عملیات ترور مغنیه را بر عهده داشته و این ترور با هماهنگی «سی آی اِی» انجام شده است؛ موساد و سیا پیش‌تر نیز در چندین زمینه از جمله «ترور دانشمندان ایرانی در پرونده هسته‌ای این کشور» همکاری کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی در انفجار بندر بیروت نقش داشت

وی در ادامه ضمن اعلام اینکه رژیم صهیونیستی در انفجار بندر بیروت در چهارم آگوست نقش داشت، افزود، «یک مسؤول اسرائیلی اطلاعاتی را برای یکی از همکاران من درباره نقش اسرائیل درانفجار بندر بیروت فاش کرده است».

سیلور اشتاین ادامه داد: این منبع گفته «انفجار بندر بیروت تنها بخشی از سلسله حملات اسرائیل به لبنان بود». اسرائیلی‌ها مسؤولیت این انفجار را بر عهده نمی‌گیرند، زیرا تمام جهان و جامعه بین‌المللی، اسرائیل را به ارتکاب جنایات ضد بشری متهم خواهند کرد.

وی درباره همکاری امنیتی میان رژیم صهیونیستی و کشور‌های حاشیه خلیج فارس هم گفت، کارشناسان صهیونیست به شکلی مخفیانه به کشور‌های حاشیه خلیج فارس سفر می‌کنند و بر روی نصب و نگهداری از فن‌آوری‌های اسرائیلی کار می‌کنند، موضوعی که به مقامات اماراتی اجازه می‌دهد بر روی کشور‌ها و طرف‌های مخالف کنترل داشته باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: