خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      امام على عليه السلام: از توكّلت تو را همين بس كه براى خود روزى رسانى جز خداوند سبحان نبينى.      
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۰۷۷۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
مدیر ارشد اجرایی شرکت بیو ان تک و برگزیده جایزه مصطفی (ص) گفت: واکسن کووید۱۹ توسعه یافته در شرکت بیوان تک تا ۵۰ درصد از انتقال ویروس می‌کاهد.
به گزارش پایگاه 598، اوگور شاهین مدیر ارشد اجرایی شرکت بیو ان تک با همکاری فایزر واکسنی کارآمد برای مقابله با کووید۱۹ توسعه داده است.

او روز گذشته در مصاحبه ای اعلام کرد که مطمئن است این واکسن میزان انتقال ویروس کرونا را ۵۰ درصد کاهش می دهد در نتیجه گسترش ویروس به شدت محدود می شود.

این برگزیده جایزه مصطفی (ص) در این باره گفت: واکسیناسیون گسترده قبل از شروع پاییز سال آینده بسیار حیاتی است. به این ترتیب در زمستان سال آینده وضعیت به حال نرمال بر می گردد. اگر همه چیز خوب پیش برود ما در پایان سال جاری میلادی و در آغاز سال میلادی جدید واکسن را عرضه می کنیم. هدف ما ارائه بیش از ۳۰۰ میلیون دوز واکسن قبل از ماه آوریل است تا تاثیرگذار باشد.

او در ادامه افزود:مطمئن هستیم با واکسنی با چنین قابلیت تاثیرگذاری بالا، میزان انتقال ویروس میان افراد احتمالا به ۵۰ درصد برسد.

اوگور شاهین محقق ترک تبار، آبان ماه سال گذشته برگزیده سومین جایزه مصطفی (ص) در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی برای اثر «طراحی و ارزیابی بالینی واکسن‌های درمانی ضد سرطان بر پایه mRNA» شد؛ وی متولد کشور ترکیه و استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینتس کشور آلمان و مالک شرکت BioNTech آلمانی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: