خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: ✨هر كه به گونه يا چهره شخص مسلمانى سيلى زند، خداوند استخوانهاى او را در روز قيامت خُرد كند و دست بسته محشور شود، تا آن كه به جهنم درآيد؛ مگر اين كه توبه كند. ذکر روز سه‌شنبه    ۱۰۰ مرتبه       
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۱۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران می‎‌گوید: آجیل برای کرونا مفید است؛ چرا که آجیل و خشکبار جنبه گرمی دارد و خوردن این مغزها برای بدن خوب است. به دلیل افزایش قیمت ارز قیمت آجیل ۵۰ درصد گران شده اما قیمت آجیل امسال معقول است و مردم هم می‌توانند بخرند.

به گزارش پایگاه 598، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران می‎‌گوید: آجیل برای کرونا مفید است؛ چرا که آجیل و خشکبار جنبه گرمی دارد و خوردن این مغزها برای بدن خوب است. به دلیل افزایش قیمت ارز قیمت آجیل ۵۰ درصد گران شده اما قیمت آجیل امسال معقول است و مردم هم می‌توانند بخرند.

رئیس اتحادیه خشکبار: آجیل برای کرونا مفید است!

مصطفی احمدی:

* قیمت آجیل شب یلدا امسال به دلیل افزایش قیمت ارز، بسته‌بندی و هزینه کارگر امسال 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. یعنی در مجموع 80 قلم کالا و انواع مغزها قیمت آنها حدود 50 درصد گران شدند.

* اعضای صنف آجیل برای اینکه قیمت این کالا در شب یلدا برای مردم ارزان تمام شود، چندی پیش شروع به خرید آجیل و خشکبار کردند؛ چنانچه این محدودیت‌ها ادامه پیدا کند این مواد خوراکی ماندگاری‌اش را از دست داده و خراب می‌شود.

 * متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا از شب عید تاکنون هر واحد صنفی حدود 200 تا 300 میلیون تومان سرمایه‌های خود را از دست داده‌اند و مجبور شدند کالاهای خود را معدوم کنند.

* (در توصیه‌ای به مردم): مردم از خرید آجیل نترسند، آجیل برای کرونا مفید است و از واحدهای صنفی دارای پروانه خرید کنند؛ چرا که واحدهای صنفی مجاز می‌دانند چه اقلامی را دست مردم بدهند که برای سلامتی‌شان ضرر نداشته باشد.

* سال گذشته هزینه هر کیلو بسته‌بندی یک قلم کالا دو هزار و 600 تومان بود؛ این در حالی است که امروز قیمت بسته‌بندی کالاها به پنج تا شش هزار تومان رسیده است. قدرت خرید مردم در زمینه آجیل و خشکبار کاهش یافته است؛ این در حالیست که قیمت آجیل امسال معقول است و مردم هم می‌توانند بخرند

تجارت نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: