خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: ✨هر كه به گونه يا چهره شخص مسلمانى سيلى زند، خداوند استخوانهاى او را در روز قيامت خُرد كند و دست بسته محشور شود، تا آن كه به جهنم درآيد؛ مگر اين كه توبه كند. ذکر روز سه‌شنبه    ۱۰۰ مرتبه       
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۱۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
نخست وزیر فرانسه گفت: واکسن کرونا را برای تمام کسانی که در سیستم تامین اجتماعی فرانسه هستند، به صورت رایگان تامین می‌شود.
به گزارش پایگاه 598، ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه می‌گوید این کشور واکسن کرونا را برای تمام کسانی که در سیستم تامین اجتماعی این کشور هستند، به صورت رایگان تامین می‌کند. به گفته آقای کاستکس، قرار است یک و میلیارد و پانصد میلیون یورو از بودجه سال آینده تامین اجتماعی این کشور برای این امر تخصیص داده شود.

کاستکس که این اظهارات را روز پنجشنبه ۳ دسامبر مطرح می‌کرد همچنین تاکید کرد کمپین واکسیناسیون در فرانسه طی چند هفته آینده آغاز می‌شود و این روند پس از کسب مجوزهای لازم از آژانس دارویی اروپا در دستور کار قرار می‌گیرد.

طبق این طرح قرار است در ماه ژانویه ابتدا یک میلیون نفر از آسیب‌پذیرترین افراد واکسن دریافت کنند. در این طرح افرادی که در خانه‌های سالمندان هستند در اولویت قرار دارند.

فرانسه که ۲۰۰ میلیون دز از واکسن کرونا را به شرکت‌های مختلف سفارش داده می‌گوید واکسیناسیون برای همه در این شور رایگان خواهد بود.

با توجه به اینکه گفته می‌شود برای کسب ایمنی در برابر بیماری کووید-۱۹، تزریق دو نوبت از واکسن ضروری است، این ۲۰۰ میلیون واکسن برای جمعیت ۱۰۰ میلیون نفری فرانسه کافی خواهد بود.

با اینحال هنوز مشخص نیست چه میزان از افراد حاضر خواهند شد این واکسن را تزریق کنند. طبق نظرسنجی‌های انجام شده تنها ۵۹ درصد فرانسوی‌ها اعلام کردند حاضر خواهند بود واکسن کووید-۱۹ را دریافت کنند. این عدد در ایالات متحده ۶۷ و در بریتانیا ۸۵ درصد بوده است.

با این وجود پژوهشگران می‌گویند حتی با وجود انجام آزمایش‌ها چندین ماه زمان لازم خواهد بود که دریابیم واکسن کارایی لازم را داشته است یا خیر.

بعد از اعمال محدودیت‌های تازه، روند ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه کنترل شده و مسئولان بهداشتی در این کشور می‌گویند توانسته‌اند از شدت خطر ابتلا به این بیماری در فرانسه بکاهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: