خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۲۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
الحشدالشعبی عراق ضمن استقبال و حمایت از صدور حکم بازداشت دونالد ترامپ در پرونده ترور فرماندهان مقاومت، اعلام کرد او دیگر در خانه خودش نیز در امان نخواهد بود.
به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پرونده ترور فرماندهان شهید سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس حمایت می‌کند.

در این بیانیه آمده است: با قاضی شجاع حیدر عبدالکریم ناصر همراه خواهیم شد تا نقش واقعی خود را که مقابله با نقض حاکمیت عراق و قصاص ناقضان آن است، ایفا کند.

الحشدالشعبی افزود: عراق بخشی از شورای پلیس بین‌الملل است و این حکم قاضی عراق، اینترپل را ملزم خواهد کرد که با دولت عراق همکاری کند و بر اساس این حکم، دیگر ترامپ تحت هیچ عنوانی نخواهد توانست وارد عراق شود و در خانه خودش نیز در امان نخواهد بود.

شورای عالی قضایی عراق روز پنج‌شنبه اعلام کرد دادگاه تحقیقات الرصافه که مسئول پرونده ترور فرماندهان مقاومت است برای دونالد ترامپ که در آخرین روز‌های دوره ریاست جمهوری خود است، حکم بازداشت صادر کرده است.

این شورا در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از آنکه قاضی ویژه در دادگاه تحقیقات که مسئولیت تحقیقات در مورد ترور شهید ابومهدی المهندس، معاون رئیس الحشد الشعبی و همراهان او را بر عهده دارد، اظهارات مدعیان و افراد خانواده وی را در صبح روز هفتم ژانویه ۲۰۲۱ ثبت و ضبط کرد و مراحل تحقیقات به پایان رسید، تصمیم گرفت فرمان بازداشتی را در خصوص دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طبق ماده ۴۰۶ قانون مجازات عراق صادر کند.

این دادگاه همچنین اعلام کرد انجام تحقیقات در خصوص شناخت عوامل دیگر در اجرای این جنایت چه از سوی عراقی‌ها و یا افراد خارجی ادامه دارد.
برچسب ها: الحشدالشعبی ، ترامپ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: