خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۳۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
کارت زردی که دیروز آقای ظریف به خاطر صحبت‌هایش در مصاحبه با اشپیگل از نمایندگان مجلس گرفت، 2 پیام واضح دارد.
به گزارش پایگاه 598، روزنامه وطن امروز نوشت: کارت زردی که دیروز آقای ظریف به خاطر صحبت‌هایش در مصاحبه با اشپیگل از نمایندگان مجلس گرفت، 2 پیام واضح دارد.

1- ترور شهید سلیمانی با دستور مستقیم ترامپ، داغ سنگینی بر دل مردم ایران بوده و هست؛ داغی که هنوز جگرسوز است. واقعا هنوز هم نمی‌توان درک کرد وزیر امور خارجه ایران چگونه در روزهایی که غم و اندوه ترور شهید سلیمانی سراسر ایران را فرا گرفته بود، تنها 20 روز پس از شهادت ایشان، براحتی از تمایلش برای مذاکره با قاتل شهید سلیمانی گفت. انگار در مرام و نگاه آقای ظریف، اتفاقی بین ایران و آمریکا نیفتاده بود! با دستور رئیس‌جمهور آمریکا، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران که یک چهره بسیار محبوب نزد مردم ایران و مردم منطقه بود، به شهادت رسید. ترامپ مجرم ردیف اول این ترور ناجوانمردانه است.

رفتار ترامپ پس از شهادت حاج‌قاسم نیز نمکی بر زخم مردم ایران شد. تاجر نیویورکی اهانت‌های زشتی علیه شهید سلیمانی و خانواده بزرگوار او مطرح کرد و همین رفتار، نفرت عمومی در ایران و منطقه نسبت به او را بیشتر کرد. حالا ترامپ، قاتل یکی از محبوب‌ترین مردان منطقه بود و مردم ایران و منطقه خواستار قصاص و به هلاکت رساندن او هستند. در چنین شرایطی، ظریف، یعنی وزیر امور خارجه دولت حسن روحانی، با اشپیگل به گونه‌ای صحبت کرد که انگار اصلا اتفاقی نیفتاده است. او گفت فقط ترامپ به برجام بازگردد، ما با او گفت‌وگو می‌کنیم! برای این رفتار ظریف چه توصیفی می‌توان نوشت؟

کارت زرد دیروز نمایندگان به ظریف، در واقع اعلام مجرمیت برای رفتار دور از غیرت ملی وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با اشپیگل بود؛ اثبات اینکه رفتار وزیر امور خارجه به گونه‌ای بود که انگار نه احساسات و غرور مردمش را می‌شناسد، نه منافع آنها را.

2- کارت زرد مجلس به ظریف به خاطر مصاحبه با اشپیگل، یک گزاره اثباتی دیگر است که برای افکار عمومی یادآوری می‌کند ظریف تا چه اندازه مشتاق مذاکره با دولت ترامپ بوده است. پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و اعلام پیروزی بایدن بر ترامپ، برخی دولتی‌ها و اصلاح‌طلبان اینگونه القا می‌کنند که دولت مطلوب آنها مستاجر بعدی کاخ سفید است و وانمود می‌کنند آنها در تقابل با ترامپ بوده‌اند.

این در حالی است که در 4 سال گذشته بارها و بارها این افراد هم در سخنرانی‌های‌شان، هم در مصاحبه‌های‌شان و هم در نامه‌های سرگشاده و محرمانه، در صدد اعمال فشار به رهبر انقلاب بودند تا ایشان اجازه دهند دولت روحانی و ظریف با دولت ترامپ مذاکره کنند؛ اقداماتی که هرگز نتوانست باعث شود ایشان از موضع آینده‌نگرانه خود در عدم مذاکره با دولت بی‌اعتبار ترامپ کوتاه بیایند. کارت زردی که دیروز نماینده‌ها به ظریف دادند همچنین این موضوع را یادآوری کرد که ظریف فقط 3 هفته پس از شهادت حاج‌قاسم توسط ترامپ، چگونه مشتاق مذاکره با او بوده است.

این کارت‌های زرد مجلس به ظریف آن هم یک روز قبل از پایان دوره ریاست‌جمهوری ترامپ، مصداق آن اصطلاح معروف ترامپیدن ظریف است.


برچسب ها: وطن امروز ، ظریف
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: