خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۳۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی به بیان توضیحاتی درخصوص عواقب عکس برداری پزشکان از بیماران بدون اجازه آن‌ها پرداخت.
به گزارش پایگاه 598، حسین کرمانپور مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با میزان در پاسخ به این سوال که آیا عکس گرفتن پزشکان با بیمارانی که جزء اشخاص معروف هستند، جرم محسوب می‌شود؟ گفت: چنانچه بیمار به پزشک خود اجازه داده باشد که او عکس بگیرد، این اقدام جرم نیست و انجام این کار مشکلی ندارد، اما اگر بیمار چه از افراد معروف باشد و چه نباشد، به پزشک چنین اجازه‌ای نداده باشد و یا اصلا در وضعیتی نباشد که بتواند، این اجازه را بدهد، انجام این کار جرم محسوب می‌شود.

مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به اینکه حتی اگر صدا و سیما هم بدون اجازه از بیماران فیلم برداری کند، جرم است، افزود: به پزشکان خاطی در این مورد تذکر داده می‌شود و درج در پرونده صورت می‌گیرد و چنانچه آن‌ها به دلیل انجام این کار شاکی خصوصی داشته باشند، برایشان محکومیت قضایی تعیین می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است در صورت چنین اقدامی پروانه پزشک خاطی باطل شود؟، اظهار کرد: باطل کردن پروانه پزشکی حکمی قوی و به مثابه خارج کردن یک پزشک از حیز انتفاع است و باید جرم سنگینی صورت گرفته باشد و برای چنین اقدامی پروانه پزشکی باطل نمی‌شود اما در صورتی که پزشک بدون اجازه از بیمار خود عکس بگیرد، به پزشک خاطی در این مورد تذکر داده می‌شود و درج در پرونده صورت می‌گیرد و چنانچه شاکی خصوصی داشته باشد، برایش محکومیت قضایی تعیین می‌شود که تمام این اقدامات برای یک پزشک خوب نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: