خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۳۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
سخنگوی کمیسیون تلفیق:
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون تمامی یارانه‌ها در سال آینده تجمیع شده و علاوه بر آن یک ردیف در تبصره ۱۴ برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قرار داده شده تا برای پرداخت یارانه و مستمری، از منابع پایدار برخوردار شود.
به گزارش پایگاه 598 ، رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس در نشست خبری روز دوشنبه (۶ بهمن ماه) در تشریح مصوبات این کمیسیون با اشاره به تجمیع یارانه‌ها در سال آینده گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون در سال آینده به ۳۵ میلیون نفر به صورت ماهانه ۱۸۳ هزار تومان، به ۲۳ میلیون نفر ماهانه ۱۳۶ هزار تومان و به ۲۰ میلیون نفر هم ماهانه ۹۱ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین برای ۱۰ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی که در دل همان ۳۵ میلیون نفر قرار دارند، مبلغ ۱۹ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار کمیته امداد و بهزیستی برای پرداخت مستمری مددجویان قرار داده خواهد شد تا علاوه بر یارانه این مستمری را هم به صورت ماهانه پرداخت کنند.

زارع افزود: دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ برای ۱۰ میلیون نفر مددجوی کمیته امداد و بهزیستی مبلغی حدود ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان منابع قرار داده‌بود که در کمیسیون تلفیق بودجه این عدد را به ۱۹ هزار میلیارد تومان رساندیم. همچنین ۱۹ هزار میلیارد تومان را در ردیف‌های کمیته امداد و بهزیستی در بودجه قرار دادیم تا در سال‌های آینده پایداری منابع برای پرداخت مستمری و یارانه مددجویان وجود داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس تصریح کرد: به کمیته امداد و سازمان بهزیستی اجازه داده شد تا در سال آینده حدود ۲ میلیون نفر مشمولان دریافت یارانه را که به نحوی از انحا از دریافت یارانه جا مانده‌اند، تحت پوشش خود قرار دهد و به آن‌ها یارانه پرداخت کند.

زارع گفت:۲ هزار میلیارد تومان برای خرید تبلت، عینک، سمعک، تجهیز هنرستان‌ها و مدارس شبانه‌روزی در مناطق محروم در اختیار وزارت آموزش پرورش در سال آینده قرار خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، مبلغ ۱۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق در سال ۱۴۰۰ در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت.

زارع ادامه داد: همچنین مبلغ ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، ۵۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از زنان سرپرست خانوار، ۴۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از خانواده‌های زندانیان، ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای حقوق و غذای سربازان و ۲ هزار و ۷۰ میلیارد تومان برای بیمه باربران، خادمان مساجد و دیگر موارد مشخص در سال ۱۴۰۰ تخصیص داده شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار کرد: بر اساس مصوبه این کمیسیون، ۲۲ هزار میلیارد تومان برای خرید گندم، ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان برای یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی، ۵ هزار میلیارد تومان برای خرید یا ساخت مسکن محرومان و رزمندگان معسر، ۹۰۰ میلیارد تومان برای امور رفاهی و تغذیه دانشجویان، هزار و ۷۰ میلیارد تومان برای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و همچنین ۴ هزار و ۹۰ میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی ایثارگران در سال آینده تخصیص یافت.

زارع تصریح کرد: ۲۶۷ هزار میلیارد تومان منابع درآمدی پیشنهادی دولت در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بود که با توجه به منابع حاصله از حوزه‌های مختلف در بررسی‌های کمیسیون تلفیق بودجه، این عدد به حدود ۴۳۰ هزار میلیارد تومان در بحث هدفمندی یارانه‌ها و تبصره ۱۴ رسید.

البته حدود ۷۹ هزار میلیارد تومان در قالب‌های مختلف به ویژه سهم ۵/ ۱۴ درصد نفت و گاز پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها از عدد ۴۳۰ هزار میلیارد تومان کسر شده‌است.


برچسب ها: یارانه‌
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: