خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۴۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال؛
رقابت نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار و پس از رای گیری در دور دوم شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مشرق، انتخابات فدراسیون فوتبال از ساعت ۱۰ امروز (یکشنبه) در سالن همایش‌های اجلاس سران برگزار شد.

مصطفی آجرلو، شهاب الدین عزیزی خادم، علی کریمی و کیومرث هاشمی نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال بودند و پس از اخذ آرا هاشمی وعزیزی‌خادم به دور دوم راه یافتند و کریمی و آجرلو حذف شدند. از ۸۷ رای در مرحله نخست، کیومرث هاشمی ۲۴، شهاب الدین عزیزی خادم ۳۵، علی کریمی ۹ و مصطفی آجرلو ۱۸ رای کسب کردند و یک رای باطل شد.

در نهایت شهاب‌الدین عزیزی‌خادم با کسب ۴۹ رای به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد تا ۴ سال ریاست این فدراسیون را به دست بگیرد.

شرح آرای اخذ شده نامزدهای فدراسیون فوتبال در مرحله دوم:

۱. شهاب الدین عزیزی خادم: ۴۹ رای

۲. کیومرث هاشمی: ۳۸ رای

اخبار لحظه‌به‌لحظه انتخابات فدراسیون فوتبال را در ادامه بخوانید:

شهاب الدین عزیزی خادم ۳۵ رای، کیومرث هاشمی ۲۴ رای، آجورلو ۱۸ رای و علی کریمی ۹ رای از ۸۷ رای کسب کردند. یک رای نیز باطل بود. بدین ترتیب انتخابات فدراسیون به دور دوم کشیده شد.

۱۱:۴۷- فرآیند رای گیری در پست ریاست به پایان رسید و کمیته انتخابات با باز کردن صندوق، شمارش آرا را آغاز کرد.

۱۱:۳۷-سعید عباسی، مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک نسبت به قرائت نام این باشگاه در میان تیم‌های لیگ دسته اول بوده که علی فلاحتی نیز اعلام کرد تذکر به‌جایی است، اما گویا عضو مجمع و رئیس کمیته انتخابات از اساسنامه بی‌اطلاع هستند که اعضای مجمع در میان تیم‌های فوتبال، طبق آخرین رده‌بندی فصل پایان یافته قرائت می‌شوند. مسئله‌ای که جزو ابتدایی‌ترین مسائل اساسنامه است و بی‌اطلاعی عباسی و فلاحتی جالب توجه بود.

۱۱:۲۷-علی فلاحتی و مهدی محمدنبی، ۹ دقیقه از آغاز فرآیند رای‌گیری اعلام کردند رای دهندگان روی برگه رای خود فقط اسامی کاندیدای مورد نظر را بنویسند و هر گونه علامتی روی برگه رای تخلف است.

۱۱:۱۸- براساس حروف الفبا استان‌ها، از اعضای مجمع دعوت شد تا در رای‌گیری شرکت کنند.

۱۰:۵۱- علی فلاحتی رئیس کمیته انتخابات گفت: در یکی دو ماه گذشته در کمیته بدوی امانت‌دار انتخابات بودیم ولی امروز تک تک شما (اعضای مجمع) امانتدار هستید. باید کار را به اهلش بسپارید تا او هم بتواند امانتداری کند. یادمان باشد که برای تمام حرکات و رفتارهای‌مان روزی باید جواب پس بدهیم. ما نماینده ۸۰ میلیون ایرانی هستیم که عاشق فوتبال هستند. علاوه بر این امانتدار شهدایی هستیم که با چشمان نیمه باز کار را به ما سپرده‌اند.

وی ادامه داد: از اهالی رسانه هم خواهش می‌کنم کمک کنند این امانت ملی به سرانجام برسد. یکی از مسائل مهم در این روند بحث احراز و عدم احراز کاندیداها بود. باید بدانیم بین کسی که صلاحیت ندارد و کسی که صلاحیتش احراز نشده، فرق وجود دارد. عدم احراز یک کاندیدا به معنی عدم صلاحیت نیست و دلیل این است ک فقط صلاحیت این کاندیدا برای کمیته بدوی احراز نشده است.

عضو کمیته انتخابات عنوان کرد: همچنین صلاحیت‌های عمومی از مراجعی داریم که در تمامی دنیا مرسوم است. یکسری صلاحیت‌ها داریم که در جاهای حساس هیچ مناسبات سیاسی و حاکمیتی در آن دخیل نبوده است، حتی یک مورد. نکته مهم‌تر این است که ما در حقوق می‌گویم که این امر (احراز صلاحیت) مختومه‌ای ندارد. اگر نایب رئیسی رای نیاورد ۳ ماه بعد اگر قرار باشد دوباره انتخابات برگزار شود،  می‌تواند از حقوق شهروندی خود استفاده و دوباره برای احراز صلاحیتش از ابتدا اقدام کند.

فلاحتی گفت: اعضای فدراسیون فوتبال هیچ خللی در روند کار کمیته بدوی ایجاد نکردند و حتی تا نصفه شب نیز همکاری می‌کردند. از کمیته بدوی و استیناف و وزارت ورزش که غیر مستقیم پیگیر بودند تشکر می‌کنیم، همچنین از خبرنگاران که در این مدت ما را همراهی کردند.

۱۰:۴۴:محسن ترکی پس از تصویب صورت جلسه مجمع قبلی نسبت به انتخاب ناظران و شمارش کننده آرا، نسبت به این مسئله اعتراض کرد. نبی در پاسخ گفت که مسائل را به صورت یادداشت به او ارائه کنند تا قرائت شد و همچنین توضیح داد ناظران و شمارش کننده آرا در این قسمت مربوط به مصوبات مجمع قبلی است و برای انتخابات کمیته انتخاباتی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

۱۰:۴۳:صورتجلسه با اکثریت آرا از سوی اعضای مجمع تصویب شد.

۱۰:۴۰-نبی صورت جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال که مربوط به تصویب اساسنامه و انتخاب اعضای کمیته انتخابات بود را قرائت کرد.

۱۰:۳۷- ۸۶ نفر از ۸۷ نفر مجمع در جلسه حضور دارند.

۱۰:۳۶ -رحمانی، حیاتی و جنتی به عنوان شمارش کنندگان آرا مشخص شدند.

۱۰:۳۴ -۳ نفر برای بررسی صورتجلسه و ناظران انتخاب شدند که عبارتند از حیدری، غفاری، نوتاش.

۱۰:۲۹- حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: نباید فراموش کنیم که آرامش این کشور را مدیون خون شهدا هستیم. پس از کش‌وقوس‌هایی که در یک سال اخیر داشتیم و زحمت‌هایی که همکاران ما کشیدند، انتخابات را امروز خواهیم داشت. دوستان شاهد بودند که چه تلاش‌هایی شد تا ما به اینجا برسیم. بازهم تشکر می‌کنم از دوستانی که ما را یاری کردند.

وی افزود: امیدوارم انتخابات خوبی داشته باشیم. همه دوستان می‌دانند در چهار سال گذشته زحمات زیادی کشیده شد و دور از انصاف بوده که آنها را نادیده بگیریم. حتماً ایرادهایی هم بوده ولی کار اجرایی دور از انصاف نیست. صعود به جام جهانی و عملکرد خوب جزو این موارد بوده است. برگزاری مسابقات لیگ را در بدترین شرایط کرونایی داشتیم که کار بسیار سنگینی بود. دوستان می‌دانند که در اکثر کشورها مسابقات تعطیل شده بود. امسال هم همین کار را می‌کنیم که کار بسیار سختی است. باید از باشگاه‌ها و شورای تأمین و سازمان لیگ تشکر کنیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال عنوان کرد: برخی فدراسیون را بدهکار تلقی می‌کنند، ما هم قبول می‌کنیم که ایرادهایی  بوده ولی زحمات زیادی کشیده شده است. فدراسیون بدهکار است ولی منابع مالی در فیفا داریم و بدهی ما در مقابل منابع مالی ناچیز است. فدراسیون ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیارد تومان در حساب خود در فیفا دارد که رئیس بعدی می‌تواند از آن برای پرداخت بدهی‌ها استفاده کند. تلاش زیادی شد که این مجمع را برگزار کنیم و رئیس آینده فوتبال کشور انتخاب شود. امیدواریم کسی که انتخاب می‌شود در همه بخش‌ها شاهد رشد فوتبال کشور باشیم.

۱۰:۲۴-مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال، ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه رأی‌گیری گفت: از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا در خدمت آقایان سنجر و مصطفی هستیم و لینک پخش مستقیم این انتخابات به فیفا ارسال شده است. همکاران ما در فیفا از ابتدا تا انتهای جلسه را رویت می‌کنند و مطابق دستور جلسه مجمع انجام وظیفه می‌کنیم.

وی ادامه داد: در خدمت اعضای مجمع، نامزدهای محترم، علی‌نژاد معاون محترم وزارت ورزش و جوانان، طاهری معاون امور بازرسی کل کشور و شهیدی، مدیرکل محترم حراست مرکزی وزارت ورزش و جوانان، اعضای محترم هیئت‌رئیسه، اعضای کمیته‌های بدوی و استیناف و اصحاب رسانه هستیم و از حضور یکایک شما تشکر می‌کنم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در این قسمت دستور جلسه را قرائت می‌کنیم و پس از سخنان بهاروند، تعیین سه نفر ناظر و سه شمارش‌کننده آرا را برای تصویب صورتجلسه مجمع قبلی را داریم.  بعد در ادامه رئیس کمیته بدوی، توضیحاتی در چارچوب اساسنامه مقررات انتخاباتی ارائه می‌کند. پس از صحبت‌های فلاحتی وارد فرایند رأی‌گیری می‌شویم و دوستان، برگه‌های رأی خود را از میز کمیته انتخاباتی دریافت می‌کنند.

۱۰:۱۵- مراسم با تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

انتخابات فدراسیون طبق برنامه زیر انجام می‌شود.

فدراسیون فوتبال , انتخابات فدراسیون فوتبال , فوتبال ,

با پوشش لحظه‌به‌لحظه انتخابات فدراسیون فوتبال همراه ما باشید.

اسامی نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال برای کسب ۱۱ کرسی هیئت رئیسه به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

اسامی نامزدهای ریاست و نواب رئیس پیشنهادی: 

مصطفی آجورلو
نواب رئیس پیشنهادی: حسن نصراصفهانی، امیرحسین (سعید) فتاحی و لیلا سادات محمدیان

شهاب‌الدین عزیزی‌خادم
نواب رئیس پیشنهادی:شهره موسوی(منصور قنبرزاده و حیدر بهاروند نواب رئیس اول و دوم پیشنهادی عزیزی‌خادم بودند که قنبرزاده از حضور در انتخابات انصراف داد و بهاروند نیز رد صلاحیت شد)

علی کریمی
نواب رئیس پیشنهادی: مهدی مهدوی‌کیا، سعید دقیقی و فاطمه علیپور

کیومرث هاشمی
نواب رئیس پیشنهادی: علیرضا رحیمی، غلامرضا بهروان و پریا شهریاری

در بخش هیئت‌های فوتبال استانی اسامی ثبت نام‌کنندگان به شرح زیر است:

۱- حبیب‌الله ابوالحسن شیرازی، ۲- احسان اصولی، ۳- حسین باجیوند، ۴- منصور بیک‌وردی، ۵- طهمورث حیدری، ۶- جواد ششکلانی، ۷- عباس صوفی، ۸- عبدالکاظم طالقانی، ۹- علی طاهری، ۱۰- امیرحسین محتشم و ۱۱-غلامعلی هنرپیشه

در بخش نماینده مدیران عامل باشگاه‌ها نفرات زیر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت:

۱- علیرضا جنتی، ۲- رضا رضایی، ۳- بهرام رضاییان، ۴- محمدرضا ساکت، ۵- مهرداد سراجی، ۶- سعید عباسی، ۷-احمد عشقان‌ملک ۸- اکبر محمدی، ۹-احمد مددی و ۱۰- عباس نجاریان

اسامی نفراتی که به‌عنوان کارشناس برای ۳ کرسی هیئت رئیسه ثبت‌نام کرده‌اند، به شرح زیر است:

۱- علیرضا ابراهیمی، ۲- بهنام ابوالقاسم‌پور، ۳- محمد آخوندی، ۴- خداداد افشاریان، ۵- احمدرضا براتی، ۶- محسن ترکی، ۷- غلامرضا جباری، ۸- صادق درودگر، ۹- رضا درویش، ۱۰- داود رفعتی، ۱۱- حسین زرگر، ۱۲- فریده شجاعی، ۱۳- ابراهیم شکوری، ۱۴- حسین شمس، ۱۵- علیرضا شهاب، ۱۶- رضا صادق‌پور، ۱۷- اسماعیل صفیری، ۱۸- شهامت عباسی، ۱۹- علی علیزاده، ۲۰- رسول فروغی، ۲۱- حسن کامرانی‌فر، ۲۲- امین کریمیان، ۲۳- جمیله کشاورز، ۲۴- علیرضا کهوری، ۲۵-میرشاد ماجدی، ۲۶- رضا محمدکاظمی، ۲۷- مسعود مرادی، ۲۸- هدایت ممبینی، ۲۹- حمیدرضا مهرعلی، ۳۰- هوشنگ نصیرزاده، ۳۱- نیما نکیسا، ۳۲- امین نوروزی و ۳۳-حسین نیرویار

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: