حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم‌الحیدری:
یکی از رهبران جبهه مقاومت عراق گفت: هر چند در اربعین حسینی باید به فکر رفاه زائران باشیم اما تبلیغ فرهنگ و پیام عاشورا مهم‌ترین عنصر است که باید در قالب بصیرت و آموزه‌های دینی مورد توجه قرار گیرد.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
ایران اجازه ایجاد پایگاه توسط رژیم صهیونیستی را در کنار مرزهایش نمی‌دهد/ تجزیه عراق خوابی تعبیرناشدنی است
آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: تنها گروهی که این همه‌پرسی را در دنیا به رسمیت شناخت رژیم صهیونیستی بود آمریکا نیز در باطن مایل است اما در ظاهر اظهار نمی‌کند.
جلسه دهم هیات ثارالله /
رهبری سیدالشهداء در واقعه عاشورا برای جدایی محض و کامل حق و باطل +صوت
نقشه شیطان در پیش برد اهدافش اغواگری است؛ یعنی با درآمیختن حق و باطل چهره مطلوب و خیرخواهانه ای از باطل ارئه داده و همه را گمراه می کند. حضرت سیدالشهداء خیلی عجیب عاشورا را پیش بردند؛ یعنی در عین این که عظیم ترین جنگ نظامی است بزرگترین درگیری فرهنگی هم هست.
در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران حج؛
رهبر معظم انقلاب: تعطیل یا محدودیت ظرفیت‌های ارتباطی ایران در حج ترفند سعودی است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار سرپرست حجاج ایرانی، مسئولان و دست‌اندرکاران حج امسال با ابراز خرسندی از بازگشت همراه با سلامت و عزت حجاج ایرانی، به وجود یک جبهه بین‌المللی و عظیم تبلیغاتی در مقابل جمهوری اسلامی اشاره و خاطرنشان کردند: راه مقابله با این جبهه خطرناک، روشنگری و برخورد تبلیغاتی فعال و تهاجمی است و حج یکی از مراکز اصلی و اساسی برای این اقدام است.
شبهه افکنی های مختلف در جهت مقابله با جریان بکاء؛
اگر اشک به نگاه‌های عقلاني نسبت به عاشورا ضميمه نشود، تحليل‌هاي عقلي هيچ اثري ندارند/ هم ذکر مصیبت، هم بیان معارف
برخی گفته‌اند بايد به جاي گريه کردن، بيشتر به تحليل عقلي عاشورا بپردازيم! اما مگر کسي مخالف تحليل کردن عاشورا است؟! به قدري علما راجع به عاشورا کتاب نوشتند و تحليل کردند که بين ساير موضوعات کم‌نظير است. ولي تا اشک به اين نگاه‌هاي عقلاني ضميمه نشود، تحليل‌هاي عقلي هيچ اثري ندارند. تحليل که کسي را به حرکت در نمي‌آورد!
عاشورا؛ معبر اصلي عبور از فتنه‌ها و شبهه‌ها
با دو کانون «هیئت» و «زیارت» می‌توان به جنگ فتنه‌ها و شبهه‌های دنیای امروز رفت
«در يك دوره‌اي مي‌گفتند «چرا همه را دعوت به اشك مي‌كنيد؟ آنچه كارساز است علم مبارزه است؛ بايد علم مبارزه را بياموزيد»! امروز نيز برخي مي‌گويند: «به‌جاي اشك بايد عاشورا را تحليل كرد»! البته كسي منكر اين نيست كه بايد عاشورا را تحليل كرد ولي راه اصلي عبور جبهه حق از اين همه شبهه و فتنه فقط تحليل نيست. بلكه بايد راهي براي ورود به متن حادثه پيدا كرد.
رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام:
مجمع باید انقلابی، فکر و عمل کند و انقلابی باقی بماند/ هیچ مصوبه یا موضع مجمع نباید با مبانی انقلاب و میراث امام بزرگوار متفاوت باشد
مجمع تشخیص مصلحت، یادآور امام بزرگوار و فرآورده‌ی انقلاب است، و در فرآیند اداره و مدیریت کشور دارای تأثیر بسیار مهمی است، بنابراین باید تفکرات امام و انقلاب بر آن کاملاً حاکم باشد، انقلابی فکر و عمل کند و هیچ مصوبه، موضع‌گیری یا اقدامی متفاوت با مبانی اصلی انقلاب و میراث گرانقدر امام از آن مشاهده نشود.
انتقاد شدید رهبر انقلاب از بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق‌بشر در قبال فجایع میانمار؛
دولت‌های اسلامی علیه جنایات دولت میانمار اقدام عملی کنند/ با اقدامات‌ دولت‌میانمار و آن زن بی‌رحم در رأس‌آن، مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه با اشاره به حوادث فاجعه‌آمیز میانمار، از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال این فجایع به‌شدت انتقاد کردند. رهبر معظم انقلاب اسلامی، تقلیل فاجعه میانمار به یک درگیری مذهبی بین مسلمانان و بودایی‌ها را نادرست خواندند
در همایش نهال قد کشیده مطرح شد؛
آیت الله تحریری: برای لبیک گفتن به ندای رهبری، باید دور هم جمع شویم
اگرچه فرمایشات نورانی مقام معظم رهبری، روشن است منتها برای تأکید و لبیک گفتن به این ندا، ما باید همواره به دور هم جمع شویم و پیام ها را بررسی کنیم تا فراموش نکنیم. به هر حال این گفتمان ها لازم است تا غفلت انسان را نگیرد.
پیام مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به حجاج بیت‌الله الحرام
رهبر انقلاب در پیام حج ۱۳۹۶ تأکید کردند: توقف فوری جنگ‌های داخلی در دنیای اسلام/ دفاع از فلسطین و نجات آن، وظیفه قطعی امت اسلامی است/ یاد شهیدان منا و مسجدالحرام را گرامی میدارم
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به حجاج بیت الله الحرام، با اشاره به سیاست‌های تفرقه‌افکنانه نظام سلطه در میان مسلمانان، وظیفه رؤسای کشورهای اسلامی و همه نخبگان جهان اسلام را ایجاد وحدت، آگاه‌سازی ملت‌ها و متوقف کردن فوری فجایع تلخ در کشورهای اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: دفاع از فلسطین و همراهی با ملتی که نزدیک به هفتاد سال است برای کشور غصب‌شده‌ی خود مبارزه میکند، مهمترین وظیفه همه ما است.
عضو هیأت رییسه جامعه مدرسین در برنامه جهان آرا مطرح کرد:
امروز خطر جدی حوزه‌ها را تهدید می کند/ برخی به دنبال دین منهای سیاست هستند/ فعال شدن سرویس‌ جاسوسی در حوزه علمیه قم و نجف
یکی از خطراتی که امروز حوزه را تهدید می کنند جریان های بدیل انقلابی در متن حوزه ها است، از این طریق حتی هدف این است که مرجعیت هایی بتراشند و سیستم تشیع را به سمت دیگری بکشاند، بنده اطلاع دارم که امروز سرویس های جاسوسی هم بر حوزه نجف و هم بر حوزه علمیه قم کار می کنند تا کاری کنند برای آینده جایگزین هایی را بتراشند و از طریق پشتیبانی های مالی، رسانه و... برای آن ها زمینه های اجتماعی فراهم کرده و این ها را برای مرجعیت آینده جهان تشیع کاندید کنند.
حجت‌الاسلام پناهیان:
مهم‌ترین قسم قرآن درباره ولایت‌پذیری است/ در هر جایگاهی درد دین داشته باشید
استاد حوزه و دانشگاه گفت: اطاعت در قرآن بیش از اینکه برای خداوند استفاده شده باشد، برای پیامبر(ص) استفاده شده و مهم‌ترین قسم قرآن درباره ولایت‌پذیری است.
به جا مانده از دو اتفاق تلخ در شهر مقدس قم؛
لزوم مطالبه گری طلاب حوزه علمیه نسبت به رفع مشکلات مردم زیر سایه حکومت اسلامی
چند روزی است که دو اتفاق تلخ در شهر مقدس قم رخ داده است که باعث ناراحتی مردم عزیز به خصوص طلاب ساکن شهر قم شده است. قضیه خود سوزی یک پیمانکار شهرداری که منجر به مرگ وی شد و همچنین مرگ یک میوه فروش وانت بار خلال جدل با مامورین رفع سد معبر شهرداری که این دو قضیه موجی از اعتراض نسبت به عملکرد شهرداری قم گردیده است.
اخبار کوتاه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
حدیث روز

هر روز در ماه صفر صدقه بدهید

کارشناس علوم قرآنی گفت: در اولین روز از ماه صفر اسرای کربلا و سرهای مطهر شهدا به شام وارد می شوند و دشمنان اهل بیت(ع) و شامیان به این خاطر شادی می کنند.

کارگری که پیامبر(ص) دست او را بوسید

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، دست کشاورزی که از شدت کار زبر و خشن شده بود را بوسید و فرمود این دستی است که آتش به آن نمی‌رسد.

ناتوان‌ترین مردم

امام‌حسین(ع) می‌فرماید: عاجزترین مردم کسی است که نتواند دعا کند. (1)

زیارت امام حسین(ع) بر چه کسانی واجب است؟

امام باقر(ع) در حدیثی به گروهی اشاره کردند که زیارت امام حسین(ع) بر آنان واجب است.

محتضری که با ناسزا به خداوند و قرآن جان داد!

آیت الله العظمی سید احمد شهرستانی گاهی می‌فرمود: «من با این کسالت و ضعف عمومی باید بسیار عمر کوتاهی می‌کردم و مسلماً همین صله رحم باعث عمر طولانی من شده.»

امام صادق(ع) به کسی که شعری در رثای امام حسین(ع) خواند چه فرمود؟

هر که در نزد او از حسین علیه‏‌السلام یادی شود و از چشمان او به مقدار پر مگسی اشک بیرون آید، پاداش نیکی با خدا باشد و خدا برای او به کمتر از بهشت راضی نباشد.

چرا شیطان انسان را گمراه می‌کند؟

خداوند «ابلیس» را به خاطر سرکشى و طغیانگرى مؤاخذه کرد و او در پاسخ به یک عذر ناموجه متوسل شد و گفت: «من از او بهترم، به دلیل این که مرا از آتش آفریده‌اى و او را از خاک و گِل»!
گزارش تصویری
گزارش تصویری/ تصاویری زیبا از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)

گزارش تصویری/ تصاویری زیبا از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)

گزارش تصویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)
تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از حرم حضرت زینب (س)

تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از حرم حضرت زینب (س)

تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از شب میلاد حضرت زینب(س) در حرم حضرت بی بی (س)