در گفتگو با کارشناسان و اساتید حوزه های علمیه:
در فضای جاهلیت هزار و 400 سال پیش خدیجه دارای چنان فهم عمیقی از زندگی و اجتماع بود و به ارزش ها پایبند که تمام عمر خود را در حفظ ارزش ها گذاشت و خداوند با عنایت به وجود مقدس او فاطمه(س) را که سرور زنان عالم و گوهر دردانه خلقت است در وجود او قرار داد تا بعد از او حامی و همراه پیامبر(س) باشد. سال دهم بعثت، پیامبر(س) انسانی را از دست داد که عالی ترین نمونه وفا، فداکاری و جامع ترین بیانگر راستی بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور:
با افزایش معرفت جامعه، گفتمان‌های انقلابی را تقویت کنید/ اختلاف نظر علمی و سیاسی در حوزه اشکالی ندارد اما نباید به درگیری منجر شود
حضرت آیت الله خامنه‌ای تشییع بسیار با شکوه طلبه همدانی را که مظلومانه به شهادت رسید، نمونه‌ای عینی از احترام و اقبال مردم به دین و روحانیت برشمردند و خاطرنشان کردند: نمونه‌هایی همچون این تشییع و یا حضور گسترده مردم بویژه جوانان در نماز‌های جماعت و نشستن در جلسات و پای منابر، جزو واقعیات ایران اسلامی و نشان دهنده تدین مردم و اعتماد آن‌ها به روحانیت است
گفتاری از آیت‌الله سید محمّدمهدی میرباقری؛
در ۳۰ شب رمضان، ۳۰ دور «ابوحمزه» بخوانید
نه اینکه هر شب یک صفحه بخوانید! هر شب باید یک دور ابوحمزه را خواند؛ مگر اینکه مانعی باشد. سی دور ابوحمزه بخوانید؛ در آغاز هم ممکن است به انسان چندان حال توجه دست ندهد، ولی اگر سی شب خواندید، شب سی‌ام می‌بینید که چه اتفاقی خواهد افتاد... .
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
داد مردم از گرانی و تورم بلند است/ آقای رئیسی با سوءاستفاده های کلان برخورد کند
آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه داد مردم از گرانی و تورم بلند است ،‌گفت: رئیس قوه قضاییه باید آستین بالا زده و با دو مسئله برخورد کند؛ مسئله اول قاچاق و مسئله دوم سوء استفاده‌های کلان است.
به مناسبت سالروز میلاد امام زمان(عج)؛
جامعه موعود در عصر ظهور / مفهوم انتظار و وظایف منتظرین در عصر غیبت
انتظار یك مكتب هست. در تحلیل این مكتب باید گفت که یك رویكرد به زندگی است كه همه زندگی فردی و اجتماعی انسان را تحت تأثیر قرار می دهد امام عصر همان كلمه غیب الهی و آن حجت غیب الهی هست كه با آن حجت تمام حقایق تمام می شود و كار به نتیجه می رسد و حجت بر تمام تاریخ تمام می شود.
رهبرانقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن:
اقدامات دشمنان علیه ایران «نفس‌های آخر» است/ بسیاری از سران کشورهای عربی نوکر کفار هستند
برخی سران کشورهای اسلامی به دستورات قرآنی عمل نمی کنند و به‌جای آنکه «اشداءُ علی الکفار» باشند، نوکر و دنباله‌رو آمریکا و صهیونیست ها هستند.
امام جمعه نجف:
اگر سپاه نبود پایتخت‌هایتان بازار برده‌فروشی می‌شد
خطیب جمعه نجف اشرف با رد تصمیم اخیر آمریکا در گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریسم ادعایی خود، گفت: اگر عوامل مهمی مثل نقش سپاه پاسداران نبود، اکنون پایتخت بسیاری از کشورها به بازار برده فروشی داعش تبدیل شده بود.
به مناسبت ولادت سید الساجدین امام سجاد(ع)؛
باسجده‌هایش زینت سجاده‌ها شد/ خصوصیات رفتاری امام زین العابدین(ع)/ خدمات امام سجاد(ع) به تشیع +تصاویر
به خاطر عبادت زياد و سجده‏ هاى طولانىِ امام زين العابدين (ع)، پينه ه‏ایى در پيشانى‏‌اش بسته بود. از اين رو، به وى «ذوالثفنات» لقب دادند.
همدردي مراجع تقلید با سیل‌زدگان؛
سیل برای همه ما امتحان بود/ همه افراد در حد امکان، در کمک رسانی به این خانواده ها سهیم باشند
مراجع معظم تقلید با موضع‌گیری و توصیه‌های دلسوزانه خود با داغ‌دیدگان سیل ابراز همدلی و به مسئولان مختلف کشوری در تسریع در کمک و امدادرسانی تأکید کردند.
رهبر انقلاب در شرح حدیثی از امام صادق (ع):
بیانات مقام معظم رهبری درخصوص وظیفه‌ی ثروتمندان نسبت به نیازمندان/ اگر مال کسی زیاد شد، حجت خدا بر او سنگین خواهد شد
خدای متعال عهد و پیمان گرفته از علما ــ علما هم فقط به معنای فقها نیست ــ از دانشمندان، دانایان، زبدگان، نخبگان جامعه که بر گرسنگیِ گرسنگان و سیری و پُریِ سیران و اغنیا صبر نکنند، اعتراض کنند. یک ظالمِ ثروتمندِ شکمِ پُری و مظلوم گرسنه‌ای را اگر دیدند [اعتراض کنند]. خب این حجّت خدا است دیگر، این عهد و پیمان الهی است.
گفتاری از آیت الله میرباقری؛
بهار طبیعت، نشانه‌ای از بهار حقیقی است/ احسن‌الحال؛ انتظار ظهور
راه رسیدن به احسن الحال این است که انسان وقتی بهار فرا می‌رسد متوجه شود که یک نفس رحمانی در عالم طبیعت دمیده و عالم را زنده کرده و حقیقت بهار، همان نفس رحمان الهی است.
رهبر انقلاب در ابتدای درس خارج فقه:
مکارم اخلاق را از خدا بدانید؛ «ژن خوب» اعتباری ندارد
اینها را هم مثل بقیّه‌ی چیزها از خدا بدانید؛ این را هم خدا میدهد. بله، کار خدای متعال بی‌حکمت نیست و رفتار ما، اختیار ما، و اراده‌ی ما در ایجاب رحمت الهی تأثیر دارد لکن بالاخره آنچه به ما داده میشود، از همه‌ی مکارم، از همه‌ی خوبی‌ها، از همه‌ی نِعَم -از جمله مکارم اخلاق- از طرف خدا است، خداوند تقسیم میکند؛ به شما یک چیزی میدهد، به دیگری یک چیز میدهد، به آن دیگری یک چیز [دیگر] میدهد.
گرامیداشت شیخ عیسی قاسم در قم؛
رهبر شیعیان بحرین: طلاب و روحانیون باید در مسیر امام خمینی(ره) و امام خامنه ای گام بردارند
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این مراسم: به مردم بحرین و شیخ عیسی قاسم بشارت می‌دهیم که هجرت ایشان به قم سرآغاز پیروزی مسلمانان بحرین خواهد بود.
اخبار کوتاه
پربازدید ها