گفتاری از حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدمهدی میرباقری؛
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با شرح فرازهایی از زیارت امام رضا(ع) و آداب آن گفت: اگر کسی با شرایط خاصی که در مناسک زیارت بیان می‌شود، بارگاه معصوم را زیارت کند، در هر قدمی که برای زیارت بر می‌دارد، به رشدی معادل رشد یک حج مقبول نائل می‌شود.
رهبر انقلاب در ابتدای درس خارج فقه:
مسئولان جز در موارد امنیتی شفاف باشند و چیزی از مردم پنهان نکنند
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه خودتأکید کردند: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.
آیت‌الله میرباقری در اجتماع مجمع‌الذاکرین طلاب در قم؛
فقه اقامه عزای امام حسین(ع) کمتر از فقه الصّلاه نیست
فقه و مناسک اقامه عزاداری سیدالشهداء(ع) کمتر از فقه الصلاه نیست. جایگاه احیای این فقه در حوزه‌های علمیه است و این مناسک باید به همت طلاب إحیاء شود. اگر این اتفاق رُخ دهد آنگاه مدّاحان و شاعران هم سلیقه هایشان را بر همین اساس تنظیم خواهند کرد.
تحلیل جامعه شناختی انحرافِ خواص و مردم در عصر امام حسین (ع) ؛
سیاست ورزی به سبک عدالتخواهی علی (ع) یا به سبک اشرافیت گرایی معاویه ای؟/ اسلام اجازه نمی دهد بر سر اصول و مبانی معامله کرد/ علی (ع) برای اجرای عدالت، هفتادهزار نفر را از دم تیغ گذراند!
گرچه نمی توان برای پدیده های و ظهور و افول تحولات اجتماعی، بستر ها و زمینه های معدود و محدودی تعریف کرد اما داده های تاریخی، کلیاتی از عوامل بروز و ظهور این حوادث برای ما ترسیم می کند. حتي در مدينه نيز– كه مردم در سايه پيغمبر اكرم (ص) تربيت شده بودند و هنوز مدت زيادي از وفات ايشان نگذشته بود– واقعه غدير به فراموشي سپرده شد.
گفتاری از آیت‌ الله سید محمد مهدی میرباقری؛
موضوع نزاعِ جبههٔ مؤمنین و جبههٔ استکبار چیست؟/ نزاعِ بر سرِ خودِ «انسان» است؛ منازعه بر سرِ پذیرشِ «توحید و ولایت» است
دعوا سر زمين و آب و خاك و امكانات طبيعی نيست، دعوا سر پرستش و كفر است، دعوا سر استكبار و خشوع است، موضوع اصلی‌اش هم انسان‌ها هستند. شياطين می‌خواهند انسان‌ها را به استكبار و تعزّز و لذّت نفس و خودپرستی دعوت كنند.
آیت الله مکارم شیرازی:
دولت اجازه کمتر شدن قیمت دلار از ۱۰ هزار تومان را نمی‌دهد
دولت بدون شک در مشکل گرانی بی تقصیر نیست، ابتدا بازار اولیه، بعد ثانویه و حالا هم بازار ثالثه درست کرده اند تا مبادا دلار از ۱۰ هزار تومان پایین تر بیاید، مشخص است که خودشان در این قضیه نقش دارند. پلمب کردن این انبارها آیا فایده ای دارد؟ باید کالاهای احتکار شده با قیمت عادلانه در بازار و بین مردم توزیع شود.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
مخالفت با برخی قراردادها براساس واقعیت بینی و بدعهدی های سابق است
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: برخی نمی بینند که آمریکا تنها عقل تجربی دارد و در چهل سال اخیر انقلاب اسلامی با وجود تحریم ها توانسته استکبار را ضعیف تر کند و نمی دانند که اگر می گفتیم برجام نه بر اساس واقعیت بینی و بدعهدی های گذشته آمریکا بود.
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور مطرح کرد؛
اربعین؛ فرصتی برای انتقال پیام و فرهنگ عاشورا
مدیر حوزه های علمیه خواهران از ایران اسلامی به عنوان پرچمدار مبارزه با ظالمین یاد و تاکید کرد که هیچ گاه این پرچم را کنار نخواهیم گذاشت.
آیت الله اراکی:
منطق کسانی که به CFT رأی دادند: نمی‌توانیم، می‌ترسیم، تنها می‌مانیم
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در درس اخلاق خود در مدرسه معصومیه، گفت: منطق کسانی که به CFT رأی دادند در این سه عبارت خلاصه می‌شود: نمی‌توانیم، می‌ترسیم، تنها می‌مانیم؛ اما در مقابل، متقین می‌‌گویند می‌توانیم، نمی‌ترسیم، خدا با ماست، این همان گفتمان مقام معظم رهبری و منطق قرآن است.
حجت‎الاسلام قمی:
باید تبلیغ را مردمی کنیم/ رسالت خادمان اربعین تبلیغ اسلام عاشورایی است
رئیس سازمان تبلیغات با تبیین ظرفیت‌های تبلیغی راهپیمایی اربعین گفت: رسالت اصلی خادمان و بانیان، تبلیغ اسلام عاشورایی و ترویج فرهنگ سیدالشهدا(ع) است.
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری:
اربعین انقلاب اسلامی در اربعین حسینی(ع) متجلی می شود
رئیس موسسه روایت سیره شهدا گفت: باید با حب الحسین(ع) همه را تجمیع کنیم؛ سیاست دشمن، سیاست درگیری شیعه و سنی است؛ امت سازی باید خانه و محل و جامعه ایجاد شود؛ دلیل اصرار رهبر معظم انقلاب بر عدم تسویه حساب با دولت در این شرایط به همین دلیل است زیرا اگر این اجتماع از بین برود مشکلات را نمی توان مهار کرد.
سازمان‌ملل از طریق اسناد‌بین‌المللی حکمرانی خاصی را به‌پذیرش مسئولان داخلی میرساند؛
در نشست تخصصی تبیین الگوی جدید نگهبانی مطرح شد: شورای نگهبان ذهنیت مسئولان داخلی را هدایت کند
در سالهای اخیر گفتگوها و نگرانی های فراوانی درباره ماهیت اسناد بین المللی و چگونگی مقابله با آن در کشور مطرح شده است. حجت الاسلام علی کشوری در نشست تخصصی تبیین الگوی جدید نگهبانی از نظام با طرح ۹ سوال مهم درباره ماهیت اسناد بین المللی و بررسی پاسخ های مرتبط سعی نمودند؛ زمینه آشنائی عمیق تر مخاطبان درباره اسناد بین المللی و چگونگی مقابله با آن را فراهم آورند.
رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران حج:
حجِ پس از انقلاب اسلامی با قبل از آن متفاوت است/ جنبه‌های سیاسی حج فراموش نشود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: حج باید برای جمهوری اسلامی آبروآفرینی کند، بنابراین نباید جنبه‌های سیاسی حج فراموش شود و حج ابراهیمی یعنی حجِ پس از انقلاب اسلامی با حجِ قبل از آن و حجِ کشور‌هایی که بویی از مبانی اسلام و انقلاب اسلامی نبرده‌اند، متفاوت است.
اخبار کوتاه