گفتاری از آیت‌ الله سید محمد مهدی میرباقری؛
عده‌ای دير فهميدند؛ توّابينی كه در كوفه خروج كردند، ‌چه وقت می‌توانند در صف اصحاب سيدالشهدا(ع) باشند ولو همه‌شان هم كشته شوند! ماندند و خون سيدالشهدا(ع) ريخته شد و حالا اين‌ها متوجه شدند كه عجب اشتباهی شده و حالا يك فكری كنيم! چه فايده‌ای دارد؟
گفتاری از استاد میرباقری؛
پنج دستور امام رضا(ع) برای سیروسلوک عاشورایی
محرم ماهی است که اهل جاهلیت حرمتش را نگه می‌داشتند، اما این امت نه حرمت محرم را نگه داشتند، نه حرمت نبی اکرم(ص) را؛ ذریه‌اش سیدالشهدا(ع) را به شهادت رساندند، زنانش را به اسارت بردند، کاروانش را غارت کردند.
دیدار مرجع تقلید شیعیان با نماینده ولی فقیه در سپاه؛
آیت‌الله مکارم شیرازی: عده‌ای می‌خواهند بین سپاه، مرجعیت و حوزه‌ جدایی ایجاد کنند/ در جریان فیضیه نتوانستند جدایی ایجاد کنند و نخواهند توانست
مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه سپاه در خط مقدم پشتیبانی از نظام است گفت: عده‌ای هستند دلشان می‌خواهد بین سپاه و مرجعیت و حوزه‌های علمیه جدایی ایجاد کنند.
با شکایت نهاد ریاست جمهوری و استانداری قم؛
پنج نفر از طلاب برگزار کننده تجمع اعتراضی فیضیه بازداشت شدند!
دولت روحانی از مضمون احتمالی یک پلاکارد، انواع استفاده‌ها و مظلوم نمائی‌ها را برای فرار از مسئولیت و پاسخگوئی به ملت می‌کند و از مضمون احتمالی یک شعار، ‎پرونده‌ای "جنایی" استخراج کرده و با شکایت از 5 طلبه، عامل بازداشت آنها می‌شود!
با شکایت نهاد ریاست جمهوری و استانداری قم؛
پنج نفر از طلاب برگزار کننده تجمع اعتراضی فیضیه بازداشت شدند!
دولت روحانی از مضمون احتمالی یک پلاکارد، انواع استفاده‌ها و مظلوم نمائی‌ها را برای فرار از مسئولیت و پاسخگوئی به ملت می‌کند و از مضمون احتمالی یک شعار، ‎پرونده‌ای "جنایی" استخراج کرده و با شکایت از 5 طلبه، عامل بازداشت آنها می‌شود!
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
جلسات خصوصی بنده با مسئولان دولتی ده برابر جلسات عمومی و رسانه‌ای است/ بنده خودم اهل انتقادم و اهل مسامحه در برخورد با مشکلات و دستگاههای مسئول نیستم
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه همواره از ابتدای مسئولیت رهبری، به دولتها در زمینه های گوناگون انتقاد و یا اعتراض داشته اند که در برخی موارد هم تند بوده است، گفتند: بنده خودم اهل انتقادم و اهل مسامحه در برخورد با مشکلات و دستگاههای مسئول نیستم اما تأکید دارم که نحوه گفتن و نحوه اقدام کردن نباید به گونه ای باشد که مردم دچار بیماری بدبینی شوند.
حجت‌الاسلام قمی در دیدار طلاب جوان:
اگر حوزه خود را با آهنگ تغییرات، هماهنگ نکند خواهد مُرد
رییس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به لزوم درگیری طلاب با دغدغه‌های مردم افزود: درگیر دغدغه‌ها می‌شویم و راه را ادامه خواهیم داد. اسلام ناب و انقلابی باید به مردم عرضه شود. اگر در این مقطع اسلام را معرفی نکنیم، همه ما مسوولیم. باید از طریق خدمت اسلام ناب را عرضه کنیم. ما باید آماده باشیم. اگر آماده خدمت به مردم نباشیم، جا خواهیم ماند.
آیت الله جنتی در افتتاحیه اجلاس خبرگان:
دشمن می‌خواهد ناکارآمدی دستگاه‌ها را به پای رهبری بنویسد/ قوه قضائیه سراغ دانه درشت‌ها برود نه آفتابه‌دزدها
رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کردند: برادر عزیزمان حضرت آقای آملی لاریجانی، همان‌طور که گفته شد شما باید بروید سراغ دانه‌درشت‌ها. با آفتابه‌دزدها همه می‌توانند برخورد کنند. برخورد هم نشود، مملکت زیر و رو نمی‌شود.
از سوی دبیر شورای معارف سیما
برنامه‌های تلویزیون در ماه محرم اعلام شد/ تدارک ۱۰۲۳ برنامه از شبکه‌های مختلف سیما
دبیر شورای معارف سیما با اشاره به برنامه‌های تلویزیون در ماه محرم از تدارک ۱۰۲۳ برنامه در این ماه خبر داد و گفت: هر شبکه بر اساس مأموریت و وظایف خود برنامه‌هایی را در این ماه روی آنتن می‌برد.
حجت‌الاسلام رستمی:
جریاناتی به دنبال ناامیدی و ناتوان نشان دادن جامعه هستند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اصلی‌ترین مسئله‌ای که امروز وجود دارد جریاناتی است که به دنبال ناامیدی و ناتوان نشان دادن جامعه و ایجاد بی‌اعتمادی بین افراد است.
آیت الله مصباح یزدی:
حوزه علمیه مسئول انحراف نسل های بعدی است/ هیچ نهاد اقتصادی از ربا مصون نمانده است
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: متاسفانه به جایی رسیده ایم که هیچ نهاد اقتصادی وجود ندارد که از ربا مصون مانده باشد و این اتفاق به دلیل همان نگاهی است که حوزه علمیه تنها باید به مسائل معنوی و آخرتی مردم برسد.
سخنان قابل تامل دکتر رهدار درباره سکولاریسم در حوزه:
تعارف را کنار بگذاریم، گرفتار سکولاریسم فقهی شده‌ایم/ ۵۰ صفحه چیزی به نام فقه توریسم، شهرسازی، فضای مجازی و... در قم نداریم
وقتی می‌گویم حوزه سکولار است یعنی در روش دارد سکولار می‌شود نه در محتوا. هیچ‌کسی تاکنون نگفته است محتوایی که حوزه تولید می‌کند سکولار است. این سکولار بودن حوزه در روش است. حوزه در روش بین محتوای خودش و حوزه اجتماعی و امتداد اجتماعی تأمل و ورود نکرده است، اینکه ورود نکرده است یعنی سکولار شده است.
سیره امام دهم در بیانات رهبر انقلاب؛
امام هادی(ع) چگونه اسلام را از گزند بنی‌عباس حفط کردند
امام هادی (ع) در سامرا محبوب مردم شده بود، همه ایشان را احترام می‌کردند و اهانتی در کار نبود. بعد هم، در وفات آن حضرت (ع) شهر غوغا شد، اینجا بود که حکام فهمیدند رازی وجود دارد، آنها به مسئله «قدسیت» پی بردند.
به مناسبت ولادت امام موسی کاظم(ع):
دو‌ جریان بسیار‌ خواندنى از امام کاظم(ع)/ عابدترین امام که برآوردشدن حوایج شیعیان عالم در دستان‌ اوست/ چهل حدیث نورانی از امام هفتم
حضرت ابو الحسن موسى بن جعفر(ع) به جهت کثرت زهد و عبادتش معروف به العبد الصالح و به جهت حلم و فرو خوردن خشم و صبر بر مشقات و آلام زمانه مشهور به الکاظم گردید.
اخبار کوتاه