واکنش آیت الله مکارم شیرازی به ادعای حسن روحانی:
حضرت ‌آیت الله مکارم با انتقاد از ادعای رئیس جمهور درباره امام علی(ع)، گفت: اخیرا در سخنان یکی از دولتمردان آمده بود که امیرمؤمنان علی(ع) ولایت و امامت را با آرای مردم می دانسته و می فرموده هرکسی را شما انتخاب کنید من هم از آن تبعیت می کنم، بنابراین دموکراسی میراث علی بن ابی طالب(ع) است که این حرف عجیبی محسوب می شود.
آیت الله مکارم شیرازی:
سرنوشت حقوق‌های نجومی چه شد/ قرار نیست که دولتمردان در شمال شهر زندگی کنند و مردم یک خانه هم نداشته باشند/ فاصله طبقاتی امنیت را تحت الشعاع قرار می دهد
دولتمردان باید زندگی و شعار علی(ع) را در جامعه پیاده کنند قرار نیست که آن‌ها در شمال شهر زندگی کنند و مردم یک خانه هم نداشته باشند؛ در کشور ما دم از علی(ع) زده می‌شود ولی سؤال این است که مرام و راه علی(ع) نیز در زندگی ما وجود دارد یا خیر؟
آیت الله میرباقری در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س):
امتحان شیعه در دوران پس از علی(ع) استقامت در مقابل فتنه است/ اگر می خواهیم از فتنه ها عبور کنیم نیازمند بصیرت افزایی هستیم/ ایستادن در کنار امام نیازمند صبر و استقامت است
حجت الاسلام میرباقری با بیان اینکه در طول تاریخ امتحان های سنگین افراد و ملت ها بر سر ولایت بوده است اظهار داشت: ایستادن در کنار امام نیازمند ایمان واقعی، صبر و استقامت است چرا که پذیرش ولایت امام وارد شدن در امتحان های دشوار و مبتلا شدن به فتنه ها و بلاهاست. امتحان شیعه در دوران پس از امیرالمومنین(ع) صبر و استقامت در مقابل فتنه ها بود
مخالفت صریح مراجع عظام با سند2030
آیت الله نوری همدانی: سند 2030 یک نفوذ جدی است و با فرهنگ، دین و حتی ایرانی بودن ما ناسازگار است؛ توجیهاتی که آقایان می‌کنند قابل‌قبول نیست/ وقتی انسان فصل‌های این سند را می‌خواند متاثر می شود
آیت‌الله نوری همدانی افزود: بنده به‌جد از مسئولان می‌خواهم این سند با دقت بررسی شود، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس و همه نمایندگان ورود پیدا کنند تا هیچ‌چیزی که با دین و انقلاب منافات دارد صورت نگیرد.
رهبرانقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:
امروز بسیاری از کشورهای اسلامی «هویت اسلامی» ندارند/ مفاهیم قرآنی باید به گفتمان عمومی در میان مردم تبدیل شود/ حرکت قرآنی در کشور باید ادامه پیدا کند
رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر اینکه امروز بسیاری از کشورهای اسلامی، «هویت اسلامی» ندارند، فرمودند: معارف قرآنی نجات‌بخش و سازنده زندگی مقتدرانه و عزتمندانه امت اسلامی است و باید به گفتمان رایج و روشن در جوامع اسلامی تبدیل شود.
پیام رهبر معظم انقلاب درپی جاری شدن سیل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی:
وظیفه فوری مسئولان کمک به آسیب دیدگان سیل‌زده است/ در ادای وظیفه سستی نشود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صدور پیامی ضمن تسلیت حادثه مصیبت‌بار سیل در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی تأکید کردند: وظیفه فوری مسئولان ذیربط، کمک به آسیب دیدگان و کاستن از رنج و اندوه آنان است.
مدیرکل‌فرهنگی‌ حوزه‌های‌علمیه: آقای‌ روحانی! کلیدتان قفل زندگی مردم ایران را باز نکرد
مدیرکل فرهنگی حوزه‌های علمیه و رئیس شورای هماهنگی نیروها و گروه‌های فعال فرهنگی حوزه علمیه قم در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی گفتید که کلید دارید، کلیدتان را هم نشانمان دادید ولی کلیدتان فقط به درد قفل اقتصاد دشمن می‌‏خورد، برای قفل زندگی مردم ایران کاری نکردید
سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در فاطمیه دهه پنجاه:
حضرت زهرا جانش را فدا می کند برای اینکه حکومت به نااهل نرسد/ بریده باد زبانی که شان زهرا(سلام الله علیها) را... + صوت سخنرانی
بعد از رحلت پیغمبر، [یک] زن جانش را فدا می‌کند برای این که حکومت به نااهل نرسد. اگر فاطمه‌ی زهرا، زن امیرالمومنین هم نبود قضیه همین بود. از شوهرش دفاع نمی‌کرد از زمامدار به حق دفاع می‌کرد. نمی‌گوید من حالا باردارم، بمانم چند روز دیگر آتششان فروکش کند، نه. لطفش در این همین است که در شدیدترین موقعیت‌ها، بزرگترین وظیفه‌ها انجام بگیرد و شدیدترین لطمه‌ها بر جسم و جان وارد بیاید.
آیت الله میرباقری در سلسله جلسات "تبیین گفتمان تمدن نوین اسلامی":
تسخیر اراده‌های انسانی، محور درگیری حق و باطل/ منافقين در ظاهر در كنار حضرت اند در باطن بر عليه حضرت‌
دستگاه باطل به دنبال تسخير اراده‌هاي انساني، تسليم و نفوذ و اغواي آن هاست و جبهه باطل هم طبيعتا دنبال مسير خودش و راه خودش است. هر كجا شما اين دو دستگاه اراده را ببينيد چه از محوري ترين اراده، چه در فرعي ترين و تابع ترين اراده‌ها وقتي مي‌بينيد، اين اراده‌ها در مقابل هم صف‌بندي مي‌كنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از شاعران مذهبی:
متابعت عملی از ائمه معصومین در استمرار مبارزه با کفر و نفاق است/ شاعران دینی در قبال مسئله سبک زندگی وظیفه دارند
مبارزه با ظالمان منحصر به مبارزه با شمشیر نیست و امروز تبلیغات در دنیا حرف اول را می‌زند که می‌توان با ابزار بیان و شعر با ظالمان مبارزه کرد و در سالهای اخیر نیز نمونه‌های بسیار خوب و امیدوارکننده‌ای در این خصوص تولید شده است.
حجت‌الاسلام پناهیان:
فاطمیه معرف ویژگی‌های بی‌نظیر دین اسلام است / لطافت اسلام و مظلومیت امیرالمؤمنین(ع) را بایستی در فاطمیه جستجو کرد
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه فاطمیه دارای ویژگی‌هایی است که بسیار به‌کار جهان امروزی می‌آید، عنوان داشت: امروز دشمنان اسلام در صدد مخدوش کردن چهره این دین هستند و اسلام را خشن جلوه می‌دهند، فاطمیه پیام‌های ویژه‌ای دارد و حتی برای جان یک مؤمن نیز حامل پیام‌های خاص و آثار ممتاز و برجسته‌ای است که امروز زمان دریافت آن پیام‌هاست.
رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه مطرح فرمودند:
استفاده از ماشین‌ های گرانقیمت برای روحانیون و طلاب حرام است / ماجرای نامه 200 میلیونی
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای درس خارج فقه روز یکشنبه (١٧بهمن۹۵)، پس از بیان حدیثی اخلاقی، با اشاره به «حرام بودن استفاده از ماشین‌های گران قیمت برای روحانیون و طلاب» فرمودند نامه‌ای دریافت کرده‌اند که در آن نوشته شده بعضی از افراد حاضر در درس، با ماشین‌های گران‌قیمت دویست میلیونی تردد می‌کنند.
آیت الله میرباقری در نشست "تبیین گفتمان تمدن نوین اسلامی" عنوان نمود:
در احد است كه فرق مالك اشتر و شمر معلوم می شود/  ما مي توانيم به يك معنا حاضر در صحنه عاشورا باشيم
اگر انديشه شما در حوزه فلسفه تاريخ نتواند تكامل تاريخ را براساس اراده الهی و براساس نزول اديان تعريف كند. بنابراين ديگر جايی برای دفاع از حكومت دينی و برنامه ريزی اجتماعی مبتنی بر دين باقی نمی ماند. لذا اگر ما بخواهيم در مسير تمدن اسلامی حركت كنيم و معتقد باشيم كه واقعاً دين، تمدن ساز است و می شود مبتنی بر دين اسلام تمدنی برای بشر تعريف كرد، قاعدتا بايد يك فلسفه تاريخ اسلامی را تعريف كنيم كه اين از مبانی برنامه ريزی برای تمدن اسلامی است.
اخبار کوتاه
حدیث روز

۴ عاملی که شیطان را بر انسان مسلط می‌کند

هر کسی که در رضای الهی باشد سه خصلت شکر،‌ ذکر و محبت در او وجود دارد. هر طور که برایش پیش آید راضی می‌شود، نمی‌گوید چرا برای من این پیش آمد؟! چه به ظاهر این نعمت کم یا زیاد باشد، در هر حال شاکر است. کمیّت نعمت برایش مهم نیست.

شگفتی امیرالمؤمنین(ع) از برخی افراد

حضرت علی "علیه‌السلام" درحدیثی فرمودند: از نا امیدی افراد در شگفتم.

معیار شناخت شيعيان و دوستان اهل بیت(ع)

امام حسن مجتبی علیه السلام در پاسخ مردى که خطاب به آن حضرت گفت: «اى پسر رسول خدا من شيعه شما هستم.» چنین پاسخ گفتند:..

پاداش خاص خداوند به خاطر چهار ویژگی

امير المؤمنين (ع) در حدیثی فرمودند: اولياء خدا وروزه داران واقعی در بهشت بر اسبانی زين شده و مهار و پردار سوار شوند و در بهشت هر جا خواهند پرواز كنند .

دسته بندی مردم در قیامت توسط قرآن

امام حسن مجتبی علیه السلام فرمودند :«قرآن در صحنه قيامت مردم را به دو دسته تقسيم مى كند:

خداوند بعد از هر افطار به روزه دار چه می گوید

امام صادق علیه السلام در حدیثی ، پاداش كسى كه در فصل گرما يك روز را روزه بدارد و تشنگى را تحمل كند بیان نمودند .

چگونگی رفع عذاب الهی در کلام آیت الله بهجت

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: عذاب خداوند از طرف غیب به توسط ملایکه، با توبه و رجوع الی الله و تضرع رفع می‌شود چه استبعاد دارد که عذاب از ما نیز رفع شود؟
گزارش تصویری
گزارش تصویری/ تصاویری زیبا از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)

گزارش تصویری/ تصاویری زیبا از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)

گزارش تصویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)
تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از حرم حضرت زینب (س)

تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از حرم حضرت زینب (س)

تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از شب میلاد حضرت زینب(س) در حرم حضرت بی بی (س)