گفتاری از آیت‌ الله سید محمد مهدی میرباقری؛
مزد کسانی که ماه رمضان را خوب طی کرده‌اند يک نفحه‌ای از نفحات توحيدی است. يک نسيمی از توحيد است. اين مزدِ رمضانی ما است. بنابراين در شب عيد فطر آن چيزی که ما بايد از خدا بخواهيم اين است که يک نسيمی از توحيد به ما بِوَزد".
گفتاری از آیت‌الله سید محمد مهدی میرباقری؛
شب قدر یعنی: یک شب که با ولیّ‌ِ خدا سالک باشی، بهتر از هزار ماه است که خودت راه بروی/ در شب قدر، خودتان را در دامن سیدالشهدا(ع) بیندازید...
اگر انسان توانست خودش را به ولیّ‌ِ خدا برساند، در كنار او بيش از هزار ماه جلو رفته است و اگر نرساند، هزار ماه هم كه خودش بدود آن كار را نمی‌كند. يك شب كه با ولیّ‌ِ خدا سالك باشی و به آن وادی أيمن راه یابی، آن يك شب از هزار ماه كه خودت راه بروی بهتر است».
گفتاری از آیت‌الله سید محمد مهدی میرباقری؛
سحر و برکات ماه رمضان و شب قدر وقت محدودی دارند، منتظر من و شما نمی‌مانند که هر وقت آماده شديم، شروع شوند!
انسان اگر فرصت‌ها را از دست داد، «روز» مراقبه نکرد و «شب» هم وقتش را تلف کرد، پيداست که «سحر» بلند نخواهد شد. کودکی که صبح تا شب در کوچه بازی می‌کند پيداست شب که پدرش به خانه می‌آيد خواب است و نمی‌تواند از او بهره‌مند شود. کسی که مواظب خوراک، کلام و چشم خود نيست، کی می‌خواهد از نجوای سحر مُتنعّم باشد؟!
در گفت وگویی مطرح کرد؛
آیت الله مقتدایی اظهارات اخیر منتسب به خود در مورد دولت روحانی را تکذیب کرد/ انتقاد از بد اخلاقی برخی رسانه های دولتی
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تکذیب جمله منتسب به وی مبنی بر این که «مخالفت با دولت به معنای مخالفت با امام زمان(عج) است»، توضیحاتی در این زمینه ارائه کرد. وی با انتقاد از بد اخلاقی برخی رسانه ها افزود: سخن ما این بود که مخالفت با اصل نظام مخالفت با امام زمان(عج) است نه این که مخالفت با دولت اینگونه باشد.
رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره آیت‌الله حاج شیخ غلامرضا یزدی:
هر کس با اسلام انس بیشتری دارد خدمات اجتماعی او بیشتر است
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره‌ی ملی بزرگداشت آیت‌الله حاج شیخ غلامرضا یزدی (فقیه خراسانی) صبح امروز در محل این همایش در یزد منتشر شد.
به بهانه مراسم عمامه گذاری نتیجه امام خمینی (ره) در جماران؛
آب طلب نکرده هميشه مراد نيست شايد بهانه ايست که قربانيت کنند
در روزهای قبل خبری شنیدیم مبنی بر اینکه "سید احمد مصطفوی فرزند سید حسن مصطفوی" طی یک مراسم خانگی در جماران ملبس به لباس مقدس و معزز روحانیت شدند. با انتشار این خبر فضای رسانه ای اکنده از نظرات مختلف کاربران و خوانندگان شد یکی در موافقت و ثنا و تبریک گویی و یکی در مخالفت و انتساب آن به نوعی سیاسی کاری.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم:
دست چدنی دشمن رو شده است/ روحانیون برای مقابله با دشمنان آماده‌تر از دیگران باشند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: در شرایط حساس کنونی که دست چدنی دشمن رو شده است باید آماده باشیم و در این برهه روحانیون وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید بیشتر از دیگران آماده مقابله با دشمنان اسلام باشند.
پاسخ آیت الله سیفی مازندرانی به بیانات بعضی از زعمای حوزه علمیه قم؛
زعمای حوزه سخنان تفرقه انگیز و خلاف وحدت نزنند/ دعوت به عدم پرداخت مالیات، تیشه زدن به ریشه اقتصاد نظام است
استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم گفت: زعمای حوزه نباید کاری کنند و سخنانی بر زبان جاری کنند که فضلاء و اساتید انقلابی را حسّاس کرده و در مقابل خود قرار دهند، نباید به گونه‌ای سخن بگویند که تضعیف این نظام علوی را به همراه داشته باشد تا در نتیجه واکنش دلسوزان این نظام را در پی داشته باشد.
ارزش‌‌های دهه 60
روایتی از ساده‌زیستی آیت‌الله مدنی/ سفره ساده امام جمعه تبریز در دهه اول انقلاب/ چرا آیت‌الله مدنی خانواده خود را به تبریز نبرد؟
دنیاگریزی آیت‌الله مدنی و غرق در خدمت خلق شدن به حدی بود که وقتی به امامت جمعه تبریز منصوب شد، خانواده‌ خود را به تبریز نیاورد و آنان همچنان در قم زندگی می‌کردند. در پاسخ این‌که چرا آن‌ها را به تبریز نمی‌آوری، گفته بود: "اگر این‌ها را به تبریز بیاورم روزی یکی دو ساعت وقتم صرف این‌ها می‌شود؛ در حالی که این دو ساعت را هم می‌توانم به این مردم خدمت کنم."
گفتاری از آیت الله میرباقری؛
بلایی که قرار بود بر سر شیعیان فرود آید، امام کاظم(ع) پذیرفتند که خودشان به‌تنهایی به دوش بکشند
حضرت امام کاظم(ع) فرمودند: شیعیان ما يک غفلت‌هايی و گناه‌هايی کردند؛ برای اينکه اين غفلت از آن‌ها برداشته شود خدای متعال من را مخير کردند که: يا شيعيان بايد عذاب بشوند یا من تحمل کنم. و من بار بلا را به دوش کشيدم. (إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ غَضِبَ‏ عَلَى الشِّيعَةِ فَخَيَّرَنِي نَفْسِي أَوْ هُمْ‏ فَوَقَيْتُهُمْ وَ اللَّهِ بِنَفْسِي‏»)
بازنشر/ تشیع انگلیسی درگفت‌وگو با استاد خسروپناه:
جریان موسوم به «شیعه انگلیسی» می‌ کوشد جاذبه‌های تشیع را به دافعه تبدیل کند/ این‌ جریان حرف‌شان با رفتارشان سازگار نیست
من تعبیر جریان شیرازی را جامع و کامل نمی‌دانم و ترجیح می‌دهم اسم این جریان را «تشیع انگلیسی» بگذارم نه جریان شیرازی‌ها. چون شیرازی‌ها در واقع برای خودشان طیفی هستند. عدّه‌ای در همین طیف شیرازی‌ها هستند و با بیت ایشان در ارتباط‌اند. مانند آیت‌الله سید مرتضی قزوینی که امام جمعه کربلا است.
از چادرنشینی امام جمعه سرپل ذهاب تا پرادو سواری امام جمعه ایلام/
نقش کلیدی ائمه جمعه در خوش بینی و بد بینی مردم به انقلاب اسلامی
این که امام جمعه یک شهرستان کوچک و یا حتی بزرگ! با ماشین تویوتای شاسی بلند در شهر تردد کند و برای مغرضان بهانه‌ جور کند، مطمئنا غیر قابل پذیرش است! سکوت در برابر بروز چنین رفتار آن هم از سوی کسی که عنوان نمایندگی ولی فقیه را نمایندگی می کند دور از انتظار است. چگونه می توان درحالی که حضرت امام(ره) و شخص مقام معظم رهبری، ساده زیستی، زی طلبگی و پرهیز از تجملگرایی را در سیره خود و برای روحانیون و به خصوص ائمه جمعه ضرورت دانسته‌اند، این طور حرمت اسلام، ولی فقیه و نظام را زیر سوال ببرند؟!
آيت‌الله نوري همداني:
اگر صادق هستيد، براي وضعيت معيشت مردم رفراندوم برگزار كنيد
مردم انتخاب خود را انجام داده اند و در صحنه هاي گوناگون حضور دارند، مردم هرسال در 22 بهمن و صحنه هاي ديگر رأي آري خود به نظام جمهوري اسلامي را تأييد مي کنند؛ کسي که اين سخنان را مطرح مي کند بايد به قانون اساسي مراجعه کند تا بداند که قانون اساسي چه مي گويد، حضور و حرکت پرشور مردمي رفراندومي براي تأييد نظام است.
اخبار کوتاه
گزارش تصویری
گزارش تصویری/ تصاویری زیبا از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)

گزارش تصویری/ تصاویری زیبا از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)

گزارش تصویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)
تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از حرم حضرت زینب (س)

تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از حرم حضرت زینب (س)

تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از شب میلاد حضرت زینب(س) در حرم حضرت بی بی (س)