ابهام یک سخنرانی؛
دو کانال تلگرامی شناخته شده در پُستی به صحبت‌های حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) اشاره جزئی داشته و علاوه بر تقطیع جملات وی، به مردم قم نیز توهین کرده است.
آیت الله مکارم شیرازی:
علامه طباطبایی خدمات بسیاری به اسلام، مکتب اهل بیت و حوزه های علمیه ارائه کرد
آیت الله ناصر مکارم شیرازی در مراسم گرامیداشت سی و نهمین سالگرد ارتحال علامه سیدمحمدحسین طباطبایی که در محل دارالقرآن این علامه در قم برگزار شد، در پیامی تصویری اظهار کرد: خدا را شکر می کنیم که بار دیگر خدا توفیق داد تا سالگرد علامه طباطبایی را برپا داریم؛ علامه از شخصیت های برجسته زمان ما بود و خدمات زیادی به اسلام، مکتب اهل بیت و حوزه های علمیه ارائه کرد.
رحیم پور ازغدی پاسخ داد؛
استدلال شیعی برای وحدت مذاهب اسلامی بر چه پایه است؟
لطیف‌ترین روح انسانی، بیشترین ظرفیت معنوی، بالاترین ارتفاع عقلی، برترین گیرنده پیام، متحمل‌ترین قلب، سوزان‌ترین احساس، فدایی‌ترین انسان که هر آنچه خداوند خواست با بشر بگوید، از مسیر او گفت.
بازنشر به بهانه تشکیک دهباشی ها در خصوص شهادت حضرت زهرا (س)؛
سوربن رفته ها در خصوص
به اندازه‌ای که در طرح و برنامۀ غیبیِ امام معصوم مشارکت می‌کنی، فعلِ معصوم را می‌فهمی. نمی‌توانی بیرونِ گود بنشینی و فعل امام را تحلیل کنی! نمی‌توانی بروی در دانشگاه سوربن تحصیل کنی و بیایی با آن چارچوب‌ها، رفتار سیاسی امام حسن (ع) یا قیام امام حسین (ع) یا هجرت امام رضا (ع) را تفسیر کنی و بفهمی.
برشی از بیانات آیت الله سید محمّد مهدی میرباقری:
بصیرتی که محصول رویارویی با ناکثين(در جمل) و قاسطين(در صفین) و مارقين(در نهروان) است، ارزشمندترين سرمايه شيعه در طول تاريخ بوده است...
پس از رحلت نبی اکرم و شکل گیری آن حوادث، امیرالمومنین به طور مستقیم با شخص سران ظلم و نفاق درگیر نمی شوند؛ بلکه با اتخاد تدابیر بلندی که در شأن معصومیت و ولایت امام است، به جنگ با محصول آن ها، یعنی "نکث" و "قسط" و "مروق" می روند و چشم فتنه را کور می کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد:
پیامبر(ص) مهربانترین فرد نسبت به مردم بود
کارشناس مذهبی رسانه ملی با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) فرمودند پیامبر(ص) از تمام انسان‌ها نسبت به مردم لطف بیشتری داشت، گفت: در روایت داریم که هر فردی خدا را بیشتر دوست داشته باشد مردم را هم بیشتر دوست دارد.
آیت الله العظمی نوری همدانی:
جبهه مقاومت با تقویت روحیه جهادی بر دشمنان پیروز می شود
حضرت آیت الله نوری همدانی، مهمترین عامل پیروزی در جریان مقاومت را تقویت روحیه جهادی و عدم سازش با دشمن دانست و گفت: پیروزی جریان مقاومت یک امر قطعی است.
اهتمام بیشتر به صدقه دادن در ماه صفر؛
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر چیست؟
در اعتقاد عموم شیعیان، ماه صفر معروف به نحوست است و در روایات متعددی تاکید شده که مسلمانان در این ماه از انجام کارهای مهم پرهیز کنند و نسبت به صدقه دادن توجه بیشتری داشته باشند.
آیت الله صانعی درگذشت + پیام دفتر ایشان
آیت الله صانعی از اساتید درس خارج حوزه علمیه، امروز در قم درگذشت.
آیت الله میرباقری در مراسم شام غریبان حرم حضرت معصومه(س):
تلاش سکولارها برای تعطیلی محرم امسال بی نتیجه ماند
استاد حوزه علمیه قم گفت: با همین عاشوراست که لشگر امام زمان(عج) تجهیز می‌شود و این لشگر با حرف‌ها و تحلیل‌های روشن‌فکرها تجهیز نخواهد شد بلکه با اشک بر سیدالشهدا تجهیز می‌شود و همین افراد روشنفکر که به دنبال تحلیل و تبیین واقعه عاشورا هستند از قافله حسینی جا خواهند ماند.
روایت امام سجاد(علیه‌السلام) از وفاداری اصحاب در شب عاشورا؛
امام‌حسین (علیه‌السلام): یاران من، یک امشب بیش در این عالم به سر نمى‌بریم/ بیعت را از شما برداشتم/ هرکجا بخواهید، مى‌‏توانید رهسپار شوید
امام حسین علیه السلام فرزندان مسلم بن عقیل را مخاطب قرار داد و فرمود «شهادت مسلم براى شما کافى است، شما اذن دارید و هر کجا بخواهید مى‌‏توانید رهسپار شوید.»
حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری:
محبت به امام(ع) انسان را از وسوسه شیطان در امان می‌دارد
سخنران حرم بانوی کرامت گفت: خداوند راه محبت را از طریق امام معصوم گشوده است و محبت به امام معصوم قلب را روشن و زمینه‌ساز کسب محبت الهی است و انسان را از وسوسه شیطان در امان می‌دارد.
آیت الله سید محمد مهدی میرباقری در شب چهارم محرم:
تنها راه رسیدن به خدا همراهی با امام معصوم(ع) است/ نه از امام(ع) جلوتر حرکت کنیم نه از او عقب‌تر باشیم
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی میرباقری در شب چهارم محرم طی سخنانی در حرم بانوی کرامت اظهار کرد: راه پیوستن و ملحق شدن به وجود مبارک امام حسین علیه‌السلام و همراهان حضرت هنوز هم باز است منتها باید تلاش نماییم که صفات اصحاب عاشورایی را کسب نماییم تا به فوز عظیم برسیم.
اخبار کوتاه