گزيده بيانات آيت الله ميرباقري درباره منزلت حضرت زهرا(س)؛
در درگیری بین نبی اکرم(ص) و طواغيت، بین مَثَل نور الهی با مصادیق آیه ظلمات، بین عقل و جهل، و بین ایمان و کفر، آن کسی که به میدان آمد و این جبهه را برای نبی اکرم (ص) فتح کرد وجود مقدس حضرت زهرا (س) بود. تصرف ایشان و دفاع ايشان از امامت، معطوف به کل تاریخ است؛ یعنی حضرت زهرا(س) مسیر حرکت تاریخ را تغییر دادند.
آیت‌الله موحدی کرمانی در نماز جمعه تهران:
مسئولین محترم! به امانت خیانت نکنید / FATF بازوی آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران و جبهه مقاومت است
امام جمعه موقت تهران گفت: FATF سازوکاری برای اشراف اطلاعاتی بر منابع مالی و سیستم اقتصادی سایر کشورها و بازوی خزانه‌داری آمریکا برای گسترش تحریم‌ها علیه ایران و محور مقاومت است.
استاد سید محمّدمهدی میرباقری:
«زاهد» کیست؟/ چرا زینب کبری (س) زاهد بود؟
زهد یعنی اگر همه دارایی را که امشب داری، از تو گرفتند، سرت را زمین بگذاری و راحت بخوابی و بازهم بلند شوی و نماز شبت را بخوانی. حضرت زینب(س)، شب یازدهم هم نماز شبش را خواند، این می‌شود زهد. اگر کسی زاهد نشد و مشغول به دنیا شد، دیگر بالاتر از دنیا سِیری نخواهد داشت. او در دنیا می‌ماند و سیرش در همین مرتبه است.»
آیت‌الله جوادی‌آملی:
درباره برجام هشدار داده بودم/ اگر از معامله با کفار لطمه خوردید تقصیر خودتان است
آیت‌الله جوادی‌آملی موضوع دیاثت سیاسی را نخستین بار اردیبهشت‌ماه 95 در دیدار محمدرضا عارف مطرح کرده بود. این مرجع تقلید در آن دیدار با بیان اینکه دیاثت یا اخلاقی است یا سیاسی، عنوان کرد: کسی که بیگانه را راه می‌دهد دیوث سیاسی است. بیگانه را در حریم خود راه دادن و وارد حریم غیر شدن با غیرت سازگار نیست.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
انقلاب اسلامی مرگ تدریجی استکبار را رقم زده است/ صف‌آرایی دشمنان؛ نشانه زنده بودن انقلاب
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان اسلام با روحیه جهادی و انقلابی‌گری مشکل دارند، گفت: انقلاب اسلامی مرگ تدریجی استکبار را رقم زده است.
آیت الله یزدی:
خطر حوزه غیرانقلابی باعث نگرانی شده است
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خدمات ۴۰ ساله انقلاب را بیش از ۴۰۰ سال برآورد کرد و همچنین در بخشی دیگر درخصوص نفوذ تفکر غیرانقلابی در حوزه علمیه هشدار داد.
پناهیان:
مشکلات کشور ما به خاطر مسئولین بى عرضه است
استاد حوزه و دانشگاه گفت: انقلاب ما در ٤٠ سالگى، قدرت خودش را نشان داده و در منطقه نفوذ کرده است، قدرت جمهورى اسلامى ایران قوى‌تر از ناتو در منطقه از لحاظ نظامى است.
تحلیل جامع علامه مصباح یزدی از کارآمدی‌ها و کامیابی های انقلاب اسلامی:
القاء ناکارآمدی انقلاب، تصویرسازی غلط دشمن است/ «سكولاريسم» در حال رسوخ در حوزه است/ كل اقتصادمان با ربا اداره مي‌شود
خطر سکولاریسم الان کشورهای اسلامی را تهدید می کند. الان رگه هایی از سکولاریزم در مسئولین کشور ما هم وجود دارد، و حتی در حوزه های ما ناخودآگاه دارد رسوخ می کند و ما غافلیم. وقتی ارزش‌ها‌ی دینی کمرنگ می شود و بی احترامی به دین صورت می گیرد، این خطر پررنگ می شود.
آیت‌الله اعرافی:
انقلاب اسلامی در شالوده و ذات خود، مردم نهاد است/ امروز بیش از هر زمانی به بازسازی روح مردمی و انقلابی نیاز داریم
مدیر حوزه‎های علمیه گفت: امروز بیش از هر زمانی به بازسازی روح مردمی و انقلابی در همه عرصه ها به خصوص در عرصه انقلابی نیاز داریم؛ حوزه علمیه نیز به عنوان نهادی که برآمده از مردم و در کنار مردم حضور دارند در این عرصه پایدار و مستحکم خواهد بود.
مدیر آکادمی علوم اسلامی آلمان؛
حجت الاسلام ترابی: نظریه­ وحدت حوزه و دانشگاه یک ضرورت جهانی برای دوره پست مدرن است
مدیر آکادمی علوم اسلامی آلمان گفت: نظریه وحدت حوزه و دانشگاه یک ضرورت جهانی برای دوره پست مدرن است که امام جلوتر از زمان، نسخه آن را برای جامعه ایران پیچید.
توضیح مضمون حدیثی که رهبرانقلاب در بیانات اخیر به آن اشاره کردند؛
کشتی نجات اهل‌بیت (علیهم‌السلام)
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیر با خانواده شهدا در تاریخ ۲۱ آذرماه ۱۳۹۷ به مضمون حدیثی درباره کشتی نجات بودن اهل‌بیت(علیهم‌السلام) اشاره کردند و فرمودند: «در این طوفانی که دنیا را و بخصوص منطقه را فراگرفته است، ملّت ایران به برکت اسلام در کشتی امن محبّت اهل‌بیت و اسلام قرار گرفته‌اند.» ایشان در بیانات گذشته، توضیحاتی درباره‌ی کشتی نجات اهل‌بیت(علیهم‌السلام) و رابطه انقلاب اسلامی با آن ارائه نمودند
حجت‎الاسلام خسروپناه در سومین اجلاس ملی اصحاب عشق مطرح کرد؛
ضعف فکری و اندیشه‌ای در جبهه فرهنگی انقلاب خطر و تهدید جدی‎ای است
بعدازظهر اجلاس ملی اصحاب عشق داغتر از صبح در حال برگزاری است. حجت‎الاسلام خسروپناه در جمع نخبگان فکری و فرهنگی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با موضوع «ارتقاء بینشی و معرفتی؛ ضرورت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» سخنرانی کرد. او تاکید داشت که «خطری که جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند، ضعف فکری و اندیشه‌ای است.»
در ابتدای درس خارج فقه امروز؛
بیانات رهبری درباره تبعات اخروی ریاست/ رهبر انقلاب: نباید دنبال ریاست بدویم
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اگر عقل داشته باشیم، نباید دنبال ریاست بدویم، بعضی دنبال ریاست می‌دوند و نمی‌فهمند که نفْس این ریاست خطراتی دارد.
اخبار کوتاه
یادداشت
واسطه فیض شهید صدر

واسطه فیض شهید صدر

محمد مهدی شب‌زنده‌دار
تاریخچه تبلیغ و منبر

تاریخچه تبلیغ و منبر

حجت الاسلام والمسلمین محمدناصر رفیعی