بازنشر/ تشیع انگلیسی درگفت‌وگو با استاد خسروپناه:
من تعبیر جریان شیرازی را جامع و کامل نمی‌دانم و ترجیح می‌دهم اسم این جریان را «تشیع انگلیسی» بگذارم نه جریان شیرازی‌ها. چون شیرازی‌ها در واقع برای خودشان طیفی هستند. عدّه‌ای در همین طیف شیرازی‌ها هستند و با بیت ایشان در ارتباط‌اند. مانند آیت‌الله سید مرتضی قزوینی که امام جمعه کربلا است.
از چادرنشینی امام جمعه سرپل ذهاب تا پرادو سواری امام جمعه ایلام/
نقش کلیدی ائمه جمعه در خوش بینی و بد بینی مردم به انقلاب اسلامی
این که امام جمعه یک شهرستان کوچک و یا حتی بزرگ! با ماشین تویوتای شاسی بلند در شهر تردد کند و برای مغرضان بهانه‌ جور کند، مطمئنا غیر قابل پذیرش است! سکوت در برابر بروز چنین رفتار آن هم از سوی کسی که عنوان نمایندگی ولی فقیه را نمایندگی می کند دور از انتظار است. چگونه می توان درحالی که حضرت امام(ره) و شخص مقام معظم رهبری، ساده زیستی، زی طلبگی و پرهیز از تجملگرایی را در سیره خود و برای روحانیون و به خصوص ائمه جمعه ضرورت دانسته‌اند، این طور حرمت اسلام، ولی فقیه و نظام را زیر سوال ببرند؟!
آيت‌الله نوري همداني:
اگر صادق هستيد، براي وضعيت معيشت مردم رفراندوم برگزار كنيد
مردم انتخاب خود را انجام داده اند و در صحنه هاي گوناگون حضور دارند، مردم هرسال در 22 بهمن و صحنه هاي ديگر رأي آري خود به نظام جمهوري اسلامي را تأييد مي کنند؛ کسي که اين سخنان را مطرح مي کند بايد به قانون اساسي مراجعه کند تا بداند که قانون اساسي چه مي گويد، حضور و حرکت پرشور مردمي رفراندومي براي تأييد نظام است.
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار اعضای حزب مؤتلفه:
کاستی‌های نظام با مقاله و تک‌روی اصلاح‌ نمی‌شود/ هیچکس توجهی به هشدارها درباره دیرکرد حرام، فضای مجازی، اقتصاد و برجام نمی‌کند
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به وجود برخی اشکالات در نظام بانکی کشور گفت: سال‌ها است که می‌گوییم جریمه دیرکرد، حرام و ربا است اما هیچ‌کس توجهی نکرده و این‌ بی‌توجهی‌ها در مسائلی همچون فضای مجازی، اقتصاد و برجام هم وجود دارد.
متخصص علوم قرآن و حدیث در گفتگو 598:
احادیث و روایات در حوزه‌های علمیه منزوی هستند
حجت الاسلام موسوی اظهار داشت: بالاترین مقاماتی که ائمه علیه السلام برای گروه‌ها و افراد مختلف قائل شده‌اند به راویان و احیاگران حدیث اختصاص دارد، مقام معظم رهبری نیز در همین رابطه میفرمایند: «اهتمام به حدیث، پس از تمسک به کتاب حکیم حمید، برترین وظیفه‌یی است که عالم دین بدان مکلف است»
در درس امروز خارج فقه مطرح کرد:
انتقاد شدید آیت الله مکارم شیرازی به اظهارات روحانی: معصومین خط قرمز ما هستند/ کار اصلی شما جلوگیری از گرانی و تولید کار است
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور درباره جواز انتقاد از معصومین گفت: گفت‌وگوهای زیادی در این هفته در رابطه با سخن یکی از مسئولان بود که بعداً بخشی از سخنان او تکذیب شد، نامه‌های بسیاری به دفتر رسید که چراسکوت کرده‌اید و سخنی نمی‌گویید.
انتقاد جامعه مدرسین از اظهارات روحانی:
بعضی مسئولان به‌جای ورود به مسائل اعتقادی به حل مشکلات مردم معطوف باشند
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به بعضی مسئولین توصیه کرد از ورود به مسائل اعتقادی و تخصّصی فکری در اظهارات خویش پرهیز کنند و بجای آن تلاش خود را به حل مشکلات معیشتی و گرفتار‌های اقتصادی مردم معطوف کنند.
اینکه گفته شود معصوم، امام، پیامبر هم قابل نقد هستند نادرست است؛
هشدار عضو فقهای شورای نگهبان به شیخ حسن روحانی: معلوم است در حوزه درست درس نخوانده‌اید آدم بى‌سواد این حرفها را می‌زند +صوت
آیت‌الله محمدمهدی شب زنده‌دار گفت: اینکه گفته شود معصوم، امام، پیامبر هم قابل نقد هستند نادرست است، اگرچه ممکن است مقصود گوینده این باشد که ائمه (ع) و رسول خدا (ص) با اجازه دادن به نقد با افراد برخورد می‌کردند و به دیگران نمی‌گفتند که ساکت شوند و حق نقد ندارند.
سالک مبارز؛
یادنامه آیت‌الله میرباقری در مراسم ترحیم آیت‌الله حائری‌ شیرازی
ایشان مبارزی بود که همه عمر مبارزه را با سلوک گره زده بود؛ امتیاز مبارزه او این بود. انسانی متفکر و نواندیش بود و هروقت با او هم صحبت می‌شدیم کلام نویی داشت. اهل فهم پشت صحنه‌ها و عبور از ظواهر بود. اما در عین حال عالمی بود که وقتی نظریه‌پردازی می‌کرد نظریه او ارزش علمی داشت؛ هم از نظر فقهی و هم از نظر موضوع‌شناسی.
ظهر امروز؛
آیت الله حائری شیرازی به دیار باقی شتافت
آیت الله حائری شیرازی از اساتید اخلاق حوزه علمیه قم دار فانی را وداع گفت. به اطلاع مردم شریف ایران می‌رساند، روح بلند فقیه عالیقدر و سالک الی الله، حضرت آیت الله حائری شیرازی (قدس سره) به ملکوت اعلی پیوست. معظم له که از چندی پیش، به علت بیماری در بیمارستان بستری بودند، ظهر امروز در ۸۱ سالگی دعوت حق را لبیک گفتند.
آيت‌الله جوادي آملي در ديدار دانشجويان دانشگاه امام صادق(ع):
قرآن مي‌گويد كفار اهل برجام نيستند با آنها بجنگيد
استاد برجسته حوزه علميه ادامه داد: مسائل انساني براي اينها اصلاً مطرح نيست، اين را در چند جاي قرآن تصريح مي‌کند و فرمود با کفار بجنگيد چون اينها به عهد و پيمان خود وفادار نيستند، اهل امضاء و برجام و اينها نيستند، البته کفاري که با شما کاري ندارند با آنها رابطه خوب داشته باشيد.
در پیامی به اجلاس سالانه زکات مطرح شد؛
انتقاد رهبرانقلاب به کم‌کاری مسئولان در اقامه‌«زکات»/ زکات سرلوحه برنامه‌های جمهوری اسلامی باشد
حضرت آیت الله خامنه‌ای، برگزاری همایش سالانه برای ترویج زکات از بزرگترین توفیقات الهی دانستند و با بیان اینکه ما مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید از کم‌کاری در اقامه زکات، عفو و آمرزش خداوند را طلب کنیم، مسئولان همه بخشهای مرتبط دولتی را به همکاری همه‌جانبه در این امر فراخواندند.
آیت‌الله جوادی‌آملی:
کشوری که دانشگاهش پشت میزنشین تربیت می‌کند، به سمت فقر در حرکت است/ با دست خودمان عضو کمیته امداد تربیت می‌کنیم
آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در دیدار رئیس کمیته امداد امام خمینی و جمعی از مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) سراسر کشور که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، اظهار داشت: کمک به محرومان یک امر عاطفی و انسانی است و همه مردم جهان با هر عقیده و دینی این کار را انجام می‌دهند، اما یک فرق جوهری بین ما و آن‌ها در موضوع کمک به دیگران وجود دارد.
اخبار کوتاه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
گزارش تصویری
گزارش تصویری/ تصاویری زیبا از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)

گزارش تصویری/ تصاویری زیبا از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)

گزارش تصویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس (علیه السلام)
تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از حرم حضرت زینب (س)

تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از حرم حضرت زینب (س)

تصاویر اختصاصی پایگاه 598 از شب میلاد حضرت زینب(س) در حرم حضرت بی بی (س)