رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطرح کرد:
آن ارزشی که اسلام برای زن قائل بود هر دو بزرگوار ان ارزش را باز و روشن و بیان کردند که اسلام زن و مرد را از نظر انسانی یکی می‌داند، ولی وظایف شرعیه زن و مرد را با هم متفاوت می‌داند، ولی دو نوع از یک جنس هستند. همان ظلم‌هایی که در غرب به زن شده و زن یک وسیله خوشگذرانی شده است و در حقیقت اسم این را آزادی زن گذاشته اند، اما عمق مطلب جز یک وسیله خوشگذرانی نیست، این را باز کردند که دنیا متوجه باشد.
مرور فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی در آستانه شب قدر
در تمام شئون زندگی باید مطیع خداوند بود
ادعیه کلاس انسان‌سازی هستند و اگرچه رابطه‌ بین خداوند و بنده‌اش را به تصویر می‌کشند، ولی در همین قالب سرشار از آموزه‌های معرفتی و مهم هستند که مسیر صحیح زندگی را به انسان معرفی می‌کند؛ این آموزه‌ها گاهی درباره ارتباط انسان با خدا و گاهی درباره ارتباط انسان با انسان هستند.
حجت الاسلام آقاتهرانی:
مسئولان نسبت به بندگی جمعی مردم اهمیت بدهند
استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از عملکرد دولت نسبت به بازگشایی مساجد، گفت: سلامتی مان مهم است، اما امیدواریم که مسئولان نسبت به بندگی جمعی مردم اهمیت بدهند.
بازنشر به مناسبت ایام وفات ام المومنین حضرت خدیجه؛
ارزاق خاص الهی در ماه رمضان و نزول قرآن و باطن لیله القدر/ اوصاف و فضائل حضرت خدیجه در سبقت به ایمان
سال ها پس از وفات حضرت خدیجه عايشه مي گويد: در پيش ما يادی از خدیجه شد و حضرت از ایشان بسیار تعريف كرد، به گونه ای كه حسد عاشیه را برانگيخت. عایشه گفت: خدیجه پيرزني بيشتر نبوده خدا بهترش را به تو داده است. حضرت فرمود: ساكت شو خداوند بهتر از او به من نداده است. وقتي همه به من كافر بودند او به من ايمان آورد، وقتي همه من را تكذيب مي كردند او من را تصديق كرد.
توضیحات حجت‌الاسلام قرائتی درباره نامه‌اش به رهبر انقلاب/ محور منبرها به جای قرآن، خواب و تحلیل است
قرائتی گفت: الحمدلله بعد از انقلاب حفظ قرآن، مسابقات قرآن، خوب‌خوانی، تندخوانی و تجوید راه افتاده است. ولی هنوز تفسیر قرآن راه نیفتاده است که به قرآن نگاه مکتبی کنیم.
حجت‌الاسلام ناصر رفیعی:
ماجرای نذر هیزم برای آتش زدن ابراهیم(ع)! / دعایی برای رهایی از آتش نفس
استاد حوزه علمیه قم گفت: برای آتش زدن ابراهیم(ع)، ۴۰ روز هیزم جمع کردند و آنقدر هیزم جمع شد که وقتی نمرود می‌خواست سوزانده شدن او را تماشا کند مجبور شد در ارتفاعی قرار بگیرد و نگاه کند.
رهبر انقلاب در ارتباط زنده با مراسم انس با قرآن:
نترسیدن از دشمن و محکم ایستادن مقابل آن از دستورات مهم قرآن است/ هراس از امریکا نتایج تلخی را به بار خواهد آورد/ مشکل ما این است که زندگی را با قواعد قرآن تطبیق نمی‌کنیم
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: هراس از امریکا نتایج تلخی را به بار خواهد آورد و ما در سالهای گذشته در برخی دولتهای خودمان مشاهده کردیم که ترس از امریکا، آنها را دچار چه مشکلات سختی کرد.
حجت‌الاسلام میرباقری:
اشتغالات دنیای امروز، ما را از فرصت باقی‌ ماندهٔ ماه شعبان غافل نکند
مناجات شعبانیه در ماه شعبان متناسب با حال ماه شعبان است؛ گرچه در بقیه اوقات هم می‌شود خواند. این دعا متناسب با حال ماه شعبان است و ماه شعبان هم ماه شفاعت نبی مکرم(ص) است و در واقع، ماه شعبان تجلی از نبی مکرم(ص) است.
چه کسانی نباید روزه بگیرند؟
دیدگاه متخصصان دینی و پزشکی دربارۀ روزه ماه رمضان در زمان شیوع کرونا
روزه گرفتن احتمال ابتلا به کرونا را افزایش نمی‌دهد، در شرایط فعلی روزه گرفتن فقط برای افرادی ممنوع است که در شرایط معمولی نیز روزه گرفتن برای آنها لازم نیست.
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
منتظران گرفتاری مردم را رفع می‌کنند/ امام(عج) را در زندگی خود داخل کنید و برای‌شان اعمال خیر انجام دهید
یک استاد حوزه‌علمیه گفت: در ایام غیبت برای امام زمان(عج) صدقه بدهید، هر روز دعای عهد بخوانید، امام را در زندگی خود داخل کنید و اعمال مستحبی مکرر برای او انجام دهید تا حی بودن امام خویش را به جهانیان اعلام کنید.
پاسخ امام جمعه بجنورد به یک شبهه؛
اگر حرم اهل‌بیت (ع) دارالشفاست، چرا از ترس کرونا بسته شده‌اند؟!
بسته شدن حرم‌های مقدس اهل‌بیت (ع) محمل شبهه‌ای در جامعه شد، مبنی بر اینکه شیعیان که مدعی شفابخشی حضرت رضا (ع) و حضرت معصومه (س) هستند، چگونه در این زمان، حرم‌های آنان را از ترس ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه قرار داده و زیارت را ممنوع اعلام کرده‌اند؟
حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب:
الکل و مواد مخدر راه درمان روح و روان نیست/ نسخه واقعی «أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» است
رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار، ابتلاء به بلا را یادآور نیاز بشر به خداوند متعال دانست و تصریح کرد: مشروبات الکلی و مواد مخدر راه درمان بحران روحی نیست، نسخه واقعی رسیدن به آرامش، «أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» است.
۸ توصیه‌ آیت‌الله وحید خراسانی برای رهایی از کرونا به روایت یکی از شاگردان
یکی از شاگردان آیت‌الله وحید خراسانی با اشاره به نقش دعا و اذکار برای رهایی از گرفتاری‌ها، به توصیه‌های این مرجع تقلید برای ایمن بودن از کرونا در این ایام اشاره کرد.
اخبار کوتاه
یادداشت
شهید رمضان

شهید رمضان

دکتر امیر سلمانی رحیمی
آدرس های غلط زیارتی

آدرس های غلط زیارتی

سید محمود مرویان حسینی
کرونا عذاب یا امتحانی الهی؟

کرونا عذاب یا امتحانی الهی؟

حجت الاسلام محمد استوارمیمندی