سه پیشنهاد برای کاهش آلایندگی خودروهای پایتخت

معاینه فنی سابقه ای حدودا ۵۰ ساله در شهر تهران دارد که در طول سالیان مختلف فراز و نشیب هایی داشته؛ اما حالا به نظر می رسد با توجه به حجم آلایندگی وسایل نقلیه و آلودگی هوا نیازمند اصلاحاتی است و مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران نیز از ارائه پیشنهاداتی همچون کاهش سن معافیت معاینه فنی خودروها و اتخاذ روشهای سخت گیرانه در معاینه فنی به مسئولان مربوطه خبر داده و بر لزوم تعیین حدود مجاز آلایندگی در کلان شهر تهران و سطح بندی معاینه فنی تأکید می‌کند.

قیمت بیت کوین امروز چند بود

در معاملات ۲۴ ساعت گذشته بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت کوین به ۶۱ هزار و ۱۹ دلار رسید.

روزنه امید رفع کم آبی با پیشرفت طرح انتقال آب از دریای عمان باز شد ؛ ۲۱تیم اجرایی پای کار

اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان در حالی امید را در دل مردم سیستان و بلوچستان و استان‌های همجوار زنده کرده که اجرای این طرح در دولت سیزدهم شتاب خوبی گرفته تا سخاوت دریای عمان با سیراب‌کردن تشنگان و جان‌دادن به صنعت بکارگیری شود.

مصاحبه تفصیلی| افسار‌گسیختگی متغیرهای پولی تا چه اندازه مهار شد

به گفته یک کارشناس اقتصادی با توجه به مهار و کنترل افزایش افسار گسیخته متغیرهای پولی در سال قبل، امسال و سال‌های آتی باید برنامه‌ریزی هماهنگ‌تری با هدف کاهش تدریجی سلطه دولت و اصلاح گام‌به‌گام فرآیندها در راستای انضباط بیشتر مالی و پولی در سیستم اقتصادی کشور صورت گیرد.

بهادری جهرمی: نتیجه مدیریت اقتصادیِ سیاسیون رشد ۴۲ درصدی نقدینگی بود

سخنگوی دولت تصریح کرد : وقتی چهره‌های سیاسی می‌بینند مدیریت اقتصادی دولت سیزدهم موفق شده و توانسته نرخ رشد نقدینگی ۴۲ درصدی را به ۲۳ درصد کاهش دهد، طبیعی است آن چهره‌های سیاسی برای اینکه عملکردشان با عملکرد مدیران اقتصادی روز مقایسه نشود دست به فضا سازی در رسانه بزنند.

آرام شدن فضای سیاسی، قیمت ارز را به تعادل قیمتی بازگرداند

پدیدار گفت: از زمان حمله رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در دمشق، بازار ارز دچار التهاب شد که این مساله باعث ایجاد موانع و مشکلات تازه‌ای در روند کنترل و مدیریت بازار ارز شد.

مخبر: ایران و عراق در مبادلات اقتصادی از ارز ملی خود استفاده کنند

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران و عراق باید در مبادلات اقتصادی از ارز ملی خود استفاده کنند تصریح کرد: روابط دوستانه، ‌ عمیق و تاریخی دو کشور ایجاب می کند که در تبادلات تجاری و اقتصادی، به جای استفاده از ارز کشور ثالث، از پول ملی خود استفاده کنیم.

افزایش ۱ میلیونی قیمت سکه

قیمت هر سکه طرح جدید امروز دوشنبه۱۷ اردیبهشت در بازار طلای تهران با افزایش یک میلیون تومانی نسبت به روز گذشته ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

ارز دیجیتال می‌تواند به عنوان مهریه تعیین شود؟

رمز ارز یا پول دیجیتال اعتبار قانونی ندارد و قابل توقیف نیست؛ بنابراین، استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت مهریه در ایران، در حال حاضر قانونی نیست و می‌تواند منجر به مشکلات حقوقی و مالی شود.

رشد ۲۷ برابری سپرده‌های ۳ ساله بانکی طی سال ۱۴۰۲

داده‌ها نشان می‌دهد در بهمن ماه ۱۴۰۱ فقط ۵۳ همت سپرده سه ساله در نظام بانکی وجود داشته که با تغییر ترکیب اجزا مختلف سپرده‌ها، این میزان تا بهمن ۱۴۰۲ با رشد ۲۷ برابری به ۱۴۲۵ همت رسیده است.
قبلی۵بعدی