موسسه جهاد توسعه

انعقاد تفاهم نامه های سه گانه با محوریت اقتصاد دریامحور

سه تفاهم نامه با محوریت اقتصاد دریا محوربا عناوین اجرای فاز اول شهر مولد دلیران، نوسازی و بهسازی مزارع میگو و مزرعه ماهی در قفس در سواحل مکران با همکاری سازمان شیلات ایران، موسسه جهاد توسعه و شورای عالی صنایع دریایی در نمایشگاه همتایابی اقتصاد دریامحور در جزیره قشم منعقد شد.

کاهش قیمت دلار و ثبات نرخ سکه در معاملات امروز بازار

بررسی میدانی بازار ارز در میدان فردوسی نشان می‌دهد از ابتدای معاملات امروز بیست و ششم اردیبهشت، قیمت دلار در بازار غیررسمی کاهش ۱۰۰۰ تومانی داشته است.

رشد نقطه‌به‌نقطه پول در کمترین مقدار ۷۵ ماه اخیر

براساس داده‌های بانک مرکزی ایران، سرعت رشد حجم پول (بخش سیال نقدینگی) در پایان اسفند ۱۴۰۲ نسبت به پایان اسفند سال ۱۴۰۱ به ۱۷/۵ درصد رسیده است، عددی که بین دیماه ۱۴۰۱ تا اردیبهشت ۱۴۰۲ در محدوده ۷۰ درصد قرار گرفته و در شهریور ۱۳۹۹ نیز حتی رقم ۸۹ درصد را به ثبت رسانده بود.

امکان پرداخت مالیات در ۱۵ قسط برای مؤدیان فراهم شد

چنانچه مؤدی مالیاتی بدهی نداشته باشد می‌تواند مالیات خود را در ۱۰ قسط پرداخت کند، هر مؤدی که از چک الکترونیک استفاده کند هم می‌تواند مالیات مقطوع خود را در ۱۵ قسط بپردازد

صادرات ۴۰ میلیارد دلاری خدمات فنی مهندسی و به ثمر رسیدن ۷۰۰ پروژه موفق خارجی

در جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور و اعضا انجمن صدور خدمات فنی و مهندسی اعلام شد انجمن صدور خدمات فنی و مهندسی تاکنون ۴۰ میلیارد دلار صادرات خدمات داشته است و شرکت های ایرانی بیش از ۷۰۰ پروژه موفق به ثمر رسانده اند.

دلار در بازار غیر رسمی وارد کانال ۵۸ هزار تومان شد/خریدارها، فروشنده شدند

نرخ ارز در بازار غیررسمی از ابتدای هفته جاری روند کاهشی به خود گرفته بود به طوری که نرخ هر دلار آمریکا امروز به کانال 58 هزار تومانی عقب نشینی کرد.

بیش از ۷۰۰ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند/پذیرش ۱۰ هزار متقاضی دیگر

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بیش از ۷۰۰ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش این سازمان قرار دارند، گفت: زمینه پذیرش حدود ۱۰ هزار متقاضی واجد شرایط کارگر ساختمانی نیز فراهم شده است.

احتمال تغییر در حداقل حقوق کارگران

سخنگوی اقتصادی دولت درخصوص تجدیدنظر در دستمزد کارگران گفته که در مذاکرات شورای عالی کار این موضوع مطرح شده که تجدیدنظر در حوزه حقوق کارمندی در حوزه کارگری نیز اعمال شود و در اصلاحیه حقوق کارگران نیز بازتاب و انعکاس خواهد یافت.

خاندوزی: تورم نقطه به نقطه فروردین به ۳۰.۹ درصد کاهش یافت/ رشد ۲۷ درصدی پرداخت وام ازدواج

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه تورم نقطه به نقطه فروردین به ۳۰.۹ درصد کاهش یافت، خاطر نشان کرد: این عدد در فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۵۰ درصد بود و در سال جدید کاهش بیش از ۲۴ درصدی را تجربه کرد که نشان دهنده نزول مستمر قیمت‌هاست. تورم تولیدکننده فروردین امسال به ۳۱.۲ درصد کاهش یافت و حاکی از ان است که موتورهای خلق تورم در ایران به شدت در حال کنترل است.

کمبود یک میلیون مسکن در تهران؛ پایتخت در رتبه 6 تورم!

در حالی که پایتخت رتبه ششم تورم مسکن در کشور را دارد، معاون شهردار تهران می‌گوید که «ساخت 200 هزار واحد مسکونی را ظرف چند روز آینده آغاز می‌کنیم.»
قبلی۴بعدی