جزئیات جلسه دادگاه داماد شریعتمداری و متهمان بانک سرمایه؛
رضوی ۳۰ میلیارد تومان از تحصیلات دریافتی را به اسم یک جوان ۲۲ ساله که مسئول شرکت کارتن خواب‌ها بوده است، دریافت می کند و قرار شد پنج میلیون تومان به این جوان پرداخت کند که در نهایت این مبلغ را هم به او نمی دهد.
گاف جدید عضو اصلاح طلب خانه احزاب قم؛
جنگ هراسی و دوگانه سازی جنگ و صلح با استناد به یک ایده تخیلی گرافیکی +عکس
«مصطفی جلالی» که پیشتر برخی اظهارات شاذ و غیر معقول وی در پایگاه اطلاع رسانی خبرقم منعکس شده بود؛ این بار با استناد به یک طرح گرافیکی با کپشن (زیرنویس) خیالی، افق‌های جدیدی از خیال پردازی!را به نمایش گذاشت.
کارشناسان اقتصادی مطرح کردند؛
دلایل ریزش قیمت دلار به کانال ۱۳ هزار تومان چیست؟ بازار سکه امروز شاهد کاهش پلکانی قیمت‌ها بود/ هر یک ربع، سکه ارزان‌تر می‌شود
به گفته رئیس کل بانک مرکزی، پس از تصمیم جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام، عده‌ای خواستند نرخ را بالا ببرند، ولی نتوانستند. نرخ ارز تابع متغیر‌های اقتصادی و سیاسی است. از بابت اقتصادی ما می‌دانیم وضع چگونه است. ذخایر ارزی و اسکناس ما بهتر شده، ولی متغیر‌های سیاسی تأثیر می‌گذارد که مبنای اقتصادی ندارد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت و گو با پایگاه 598:
قوه قضاییه باید شعبه ویژه‌ای برای برخورد با دانه درشت‌ها ایجاد کند/چرا باید 50درصد انحصار واردات خودرو در دست 7 نفر باشد؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: دستگاه قضایی باید شعبه ویژه ای خارج از روال اداری برای برخورد با دلالان ایجاد کند و با دانه درشت‌هایی که بازار خودرو را به هم می‌ریزند برخود قاطعی صورت دهد. وقتی 50 درصد واردات خودرو دست 7 نفر باشد این اخلال‌ها انجام می‌شود، باید این انحصار شکسته شود.
آیا امسال سال بروز فتنه‌ای دیگری است؟
از موسوی تا روحانی| آیا رهاسازی اقتصاد، ترفندی برای دامن زدن به فتنه 98 است؟!
فتنه گران سال 88 تلاش کردند با شناخت دلایل شکست فتنه 78 بدنه اجتماعی جامعه را به اقشار مردمی و خصوصاً اقشار مستضعف سرایت دهند، لیکن در چاشنی این امر "دروغ و تقلب" را بعنوان رمز براندازی انتخاب کردند، و اینک در سال 1398 بنظر می‌رسد فتنه گران سعی دارند اهداف خود را با "تهی کردن سفره معیشت مردم" دنبال نمایند.
حسن رحیم پور ازغدی در همایش «روشنفکر مطهر»:
روشنفکران دینی امروزی الفبای مبانی اسلام را هم نمی‌شناسند؛ تنها مترجم بی‌رفرنس‌اند
افکار روشنفکران دینی در دهه ۷۰ در ساختار نظام و حاکمیت نفوذ کرد و بخش‌های مهم مسئولیتی را گرفت و حتی امروز هم تفاله ها و بقایای آنان در همین حکومت اسلامی ما وجود دارد اما بدانید که ضعیف شده‌اند مخصوصاً با گندی که در اقتصاد و فرهنگ و سیاست خارجی و غیره زده‌اند البته این هایی که جلوی چشم اند و ما میبینیم کارگرند و سواد ندارند.
آیت الله محسن اراکی در درس خارج فرهنگ مطرح فرمودند:
هر واقعیتی را نباید رسانه‌ای کرد/ ترویج همه واقعیت‌های اجتماعی، گاهی منشاء انحرافات می‌شود
آیت الله اراکی در چهل و دومین جلسه درس خارج فقه فرهنگ گفت: ترویج همه واقعیت‌های اجتماعی، گاهی منشاء انحرافات می‌شود. یکی از حرف‌های بسیار غلطی که منشأ خیلی از انحرافات می‌شود این است که چون یک‌چیزی واقعیت اجتماعی است باید آن را نشان دهیم، اما نشان دادن، یک مقوله دیگری است. البته ممکن است یک رفتاری واقعیت اجتماعی باشد اما نشان دادن ترویج و اشاعه است. یکی از اشتباه‌ها و غلط‌هایی که در رسانه امروز ما می‌شود این است.
چرایی انشقاقات مستمر و گسترده در جریان صدر؛
صدر جوان، معمای فساد و آینده جریان صدر
مقتدی می کوشد تا با برپا نگه داشتن پرچم مبارزه با فساد در عراق، خود را از اتهامات مرتبط با حاشیه فاسد مبرا ساخته و جریان متبوع خود را به عنوان تنها جریان سیاسی پاکدست به توده های عراقی معرفی نماید. این اقدام، شاید گامی مقدماتی برای خیزشی بزرگ تر در آینده نه چندان دور در عراق باشد. نوعی انقلاب خیابانی علیه دستگاه سیاسی موجود که البته ائتلاف سائرون همزمان سهم قابل توجهی از آن دارد. این یعنی بازی همزمان شراکت در قدرت و رفتار اپوزیسیونی! فشار از پایین، چانه زنی در بالا!
جنایت جدید سعودی‌ها در حق ملت یمن؛
سلسله حملات هوایی ائتلاف عربی به صنعا/ تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها به ۴۷ تن رسید
جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان امروز (پنج‌شنبه) سلسله حملاتی به مواضع انصارالله و مواضع غیرنظامی داشتند که طی آن اعضای یک خانواده به طور کامل کشته شدند. براساس گزارش وزارت بهداشت دولت نجات ملی تاکنون تعداد غیرنظامیان کشته و زخمی شده‌ به ۴۷ رسیده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام:
جنگ نمی‌شود، مذاکره با آمریکا سمّ است، گزینه قطعی ملت مقاومت است/ هیچ ایرانی غیرتمند و با شعوری حاضر به معامله بر سر نقاط قوت کشور نیست
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی مذاکره با دولت کنونی آمریکا را یک سم مضاعف دانستند و فرمودند: جنگی به وقوع نمی‌پیوندد و گزینه قطعی ملت ایران مقاومت مقابل آمریکا است و در این رویارویی، آمریکا وادار به عقب‌نشینی خواهد شد.
افطاری به وقت پاریس و لندن؛
چرا نام کسانی که در ضیافت سفارت‌های اروپایی شرکت می‌کنند اعلام نمی‌شود؟
سفیر بریتانیا که احتمالاً به خوبی از قبح «نمک گیر شدن در سفارت انگلیس» در ذهنیت عمومی ایرانیان خبر دارد، هیچ یکی از مهمانان شناخته‌شده‌ی این «افطاری» را معرفی نمی‌کند و هیچ عکس مشخصی هم از مهمانان این مراسم توسط سفارت انگلستان منتشر نشده است.
دولت روحانی با ایران چه کرد؟
طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، ۴۰ درصد مردم ایران در زیر خط فقر قرار گرفته‌اند!/ تورم ۵۳ درصدی کالاهای اساسی در مقایسه با تورم ۸۵ درصدی کالاهای غیرمشمول
مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به تفاوت ۳۲ درصدی تورم کالاهای اساسی و کالاهای غیرمشمول بخاطر اختصاص ارز ترجیحی به واردات کالاهای اساسی، افزایش شدید تقاضا برای واردات این کالاها و تضعیف تولید ملی را از تبعات اجرای این سیاست دانست.
«ارس امیری» کیست؟
جاسوسی که وظیفه ارتباط و خط‌دهی به سلبریتی‌ها را بر عهده داشت/ تلاش قابل تامل وزارت خارجه برای آزادی مهره انگلیس!
سال گذشته و همزمان با سفر جرمی هانت به تهران، تلاش‌‌‌هایی بویژه در مجموعه وزارت خارجه برای آزادی «ارس امیری» انجام‌شده بود که البته به دلیل تاکید دستگاه‌‌های امنیتی بر اهمیت این مهره، امیری آزاد نشد و روند محاکمه او ادامه پیدا کرد.
رئیس قوه قضاییه:
نه مذاکره و نه تسلیم؛ فقط مقاومت و ایستادگی/ رهبری بر همه قوای کشور اتمام حجت کردند و اختیارات کافی دادند؛ امروز نوبت مسئولین است
آیت الله رئیسی گفت: همه قوا، دستگاه‌ها و مسئولان از اختیارات کافی و قانونی برای انجام وظایف خود برخوردار هستند و کوچکترین سستی در عمل به تکالیف نباید وجود داشته باشد.
نفرمایید، شما صاحب اختیارید!
فیلترتلگرام، نوشتن برجام، خوش‌‌و‌بش با اوباما، مخفی‌کاری نفتی و طلبکاری برای نداشتن اختیار؟!
مذاکره می‌کنند، قرارداد می‌نویسند، کنار رود راین قدم می‌زنند، تلفنی با اوباما خوش و بش می‌کنند و معتقدند اختیاری ندارند؟! تلگرام فیلتر می‌کنند، دزدی صندوق ذخیره فرهنگیان را بدهی می‌خوانند، از واقعه عاشورا درس مذاکره گرفته و فریادش می‌زنند!! و ادعا می‌کنند اختیار کمی دارند و مدام توصیه می‌کنند برخی از راه‌حل‌ها در اختیار دولت نیست!! کاش دقیقا بگویند اختیار برای کدام خواسته‌شان را نداشتند و این نداشتن اختیار در آن زمینه مربوطه کدام درد مردم را دوا می‌کرده؟
دکتر نجابت در گفت و گو با پایگاه 598؛
حوزه فرهنگ در کشور رها شده است/ توسعه تمدن غرب و ترویج بی دینی از اهداف سند 2030 است/ بیشترین فشار در در زمینه ابتذالات فرهنگی برافراد دلسوز و متدین جامعه است
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد این سند موضع یونسکو و نهادهای بین المللی کاملاً روشن است، آن‌ها اهداف فرهنگی مدنظر خود را با این سند دنبال می‌کنند و قصدشان توسعه تمدن غرب است و ودین در آن تعریف نشده است.
آخرین اخبار