درس گرفتن از تجربه؛
قیمت ارز چند روزی بود که سیر صعودی به خود گرفته و مجددا به طور هیجانی افزایش یافته بود؛ به نحوی که با خروج از کانال 11 هزار تومان و 12 هزار تومان، روز سه شنبه به رقمی در حدود 14 هزار تومان هم رسید از دیروز با تدبیر بانک مرکزی کاهش یافت و فقط ظرف یک روز قیمت دلار هزار تومان افت کرد.
آب پاکی وزارت راه روی دست متقاضیان مسکن ملی:
آخوندی رفت اما تفکر آخوندی ماند!/ وزارت راه: اگر می‌توانید ماهی «۲ میلیون تومان» قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنید!!
در بازپرداخت به‌روش ساده وام‌گیرنده ماهانه برای تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی باید یک میلیون و ۹۹۱ هزار و ۱۹۵ تومان قسط پرداخت کند. کل بازپرداخت در این روش ۲۴۴ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۲۱۵ تومان خواهد بود. متقاضی در انتهای سال دوازدهم ۱۴۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان برای این وام سود پرداخت می‌کند.
آیا هدف، وسیله را توجیه می‌کند؟
اعترافات اصلاح‌طلبان به همراهی با اغتشاش‌گران آبان 98 + مستندات
در استراتژی اصلاح‌طلبان اگر نتوانند بدنه اجتماعی منتسب به خود را به‌پای صندوق‌ها آورده و یا آرای ایشان را فعال سازند تلاش خواهند کرد که جریان رقیب نیز برنده میدان نبوده و حتی آرای خود را نیز از دست بدهند. اگر راه رسیدن به این هدف بحران سازی و اغتشاش در کشور باشد هم باشد ابایی ندارند. البته اصلاح‌طلبان در این امر بی‌تجربه هم نیستند فتنه‌های 78 و 88 و 96 را هم می‌توان در کارنامه ایشان واکاوی کرد.
علت قهر مربی استقلال چیست؟
ماهی گیری دولت روحانی از آب گل آلود قهر سرمربی تیم استقلال/ استقلالی ها بیشتر مواظب باشید
در حالی که هنوز معلوم نبود علت قهر مربی استقلال چیست عده ای در فضای مجازی شایعه کردند که «مسدود شدن حساب بانکی» عامل قهر وی بوده و این مشکل ناشی از عدم تصویب لوایح FATF در ایران است. برخی مدافعان سرسخت FATF نیز از آب گل آلود ماهی مراد خویش گرفتند و تلاش کردند با سوء استفاده ازشرایط و احساسات جوانان، اینگونه وانمود کنند که عدم تصویب لوایح مذکور، موجب این مشکل شده است.
در حاشیه حضور سخنگوی دولت در دانشگاه صنعتی شریف؛
ما شرمنده شماییم آقای ربیعی!
علی ربیعی، سخنگوی دولت که روز قبل، سه‌شنبه 19 آذر 98 برای مراسم بزرگداشت روز دانشجو به دانشگاه صنعتی شریف رفته بود در ادامه تبیین سیاست‌های دولت سخنانی گفت که از همان جنس سخنان مسئولان در هفته‌های اخیر است و بعید به نظر می‌رسد این سخنان برای دانشجویان از هیچ گرایشی رضایتبخش بوده باشد.
بی صداقتی کار دست زنگنه داد؛
کدام از رده خارج است کارت سوخت یا مدیریت خسارت‌بار زنگنه/ دولتی با کوله باری از خسارت!
در شرایطی که بیژن زنگنه مدعی شده کارت سوخت، طرحی از رده خارج محسوب می‌شود، نگاهی به عملکرد وی نشان می‌دهد آنچه که بیشتر از رده خارج شده، مدیریت ایشان است که با حذف کارت سوخت حداقل 100 هزار میلیارد تومان به کشور آسیب زده است.
قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰:
پرسپولیس و استقلال در گروه متوسط، سپاهان در گروه مرگ
استقلال در صورتی که از دو بازی پلی آف عبور کند، باید در گروهش با الاهلی عربستان برای صدرنشینی بجنگد، اما قوی‌ترین تیم گروه پرسپولیس الدحیل قطر خواهد بود. شهرخودرو در صورت صعود از مرحله حذفی، باید با الهلال عربستان قهرمان آسیا به میدان برود. سپاهان، اما حریفان قدری از قطر، عربستان و امارات پیش رو خواهد داشت
بودجه سال 1399؛
بودجه در اسارت؛ جدول ۱۷ بودجه در خدمت چه کسانی بود؟
برای درک بهتر جایگاه و سهم نهادهای عمومی از بودجه کشور، کافی است آمار و ارقام بودجه نهادهای عمومی را با کل بودجه عمومی دولت مقایسه کنیم. در این زمینه طبق داده‌های آماری، بودجه عمومی دولت در سال آینده حدود 484 هزار میلیارد تومان خواهد بود. همچنین بررسی میزان بودجه 32 نهاد عمومی نیز نشان می‌دهد میزان بودجه این 32 نهاد طی سال آینده درمجموع حدود سه‌هزار و 117 میلیارد تومان خواهد بود. بر این اساس، سهم این 32 نهاد عمومی از کل بودجه عمومی دولت در سال 1399 کمی بیش از نیم‌درصد (دقیقا حدود 0.64 درصد) خواهد بود.
چه کسانی در پشت پرده، اجرای طرح افزایش قیمت بنزین را رقم ردند؟
کارشناسان و مشاورین دولت در اجرای طرح شوک بنزینی چه کسانی بودند؟/ از فرید مدرسی تا سعید لیلاز در اتاق فکر بنزینی دولت!!
رفتار دولت در اجرایی کردن این قانون آن‌هم بعد از 5 سال نشان داد که نه نظر کارشناسان و نه وضعیت مردم در اقدام دولت جایگاهی نداشته و ندارد و باید اهداف سیاسی را در این اقدام دخیل دانست. در اثبات این ادعا اشاره کوتاه داریم به دیدار 38 نفر از اقتصاددانان کشور با محمدباقر نوبخت.
نیویورکر نوشت:
پشت پرده مبادله دانشمند ایرانی با دانشجوی آمریکایی
ابتدا بنا بود این مبادله در قطر انجام شود؛ اما وزارت دادگستری آمریکا، مانع جدی این مبادله بود؛ مانعی که به صورت اعجاب آوری ظرف سه روز از میان برداشته شد تا اتفاقی خارق العاده در تاریخ دادگستری آمریکا اتفاق بیفتد. در این میان یک خوش شانسی دیگر در سپتامبر به ماجرا اضافه شد. با وجود این، نه ریچاردسون و نه اسلاتری ـ که مهم‌ترین افراد از سمت آمریکا در انجام این مبادله بودند ـ هیچ گاه از زمان مبادله و مکان آن مطلع نشدند.
مجلس تغییر و امید
13896 نفر در يازدهمين انتخابات مجلس ثبت‌نام كردند/ چپ ‌و راست با شناسنامه‌‌آمدند/ حاضران و غایـبان رقابت بهارستان/ چهره های متفاوتی که عزم بهارستان دارند + اسامی
ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم در حالی پایان یافت که نیامدن عارف، جلیلی، حداد عادل، لاریجانی و حضور قالیباف، مجید انصاری، زاکانی، آقاتهرانی، مطهری و میرسلیم خبرساز شد.
آیت‌الله میرباقری در نخستین اجلاس ملی اصحاب اندیشه:
بیانیه گام دوم منشور فکری نیروهای آتش به اختیار است
نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان به موضوع تئوریزه کردن بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: این بیانیه مبتنی بر یک نظام اندیشه‌ای قوی و بنیادی است که انقلاب اسلامی را در مقابل رنسانس و ایجاد یک راه جدید در مقابل بشریت مطرح کرده است.
فرار رو به جلو؛
واکاوی تحریم صدا و سیما توسط سلبریتی ها
باید خدا را شاکر بود که بالاخره نابازیگر/مانکن هایی که خود را هنرمند می‌نامند ولی از بیسوادی مفرط رنج می‌برند، متوجه شده‌اند که جایی در تلویزیون ندارند و در فراری رو به جلو، آن را تحریم می‌کنند.
جزئیات بحث ازغدی و روحانی؛
رحیم‌پور: اگر به روحانی توهین‌ کردم، صوتش را منتشر کنید/ روحانی گفت با اعتراض مراجع اوضاع پیچیده و اغتشاش آغاز شد
ازغدی تاکید کرد: من به آقای روحانی هم گفتم که این حرف هایی که شما می زنید را دیشب در تلویزیون هم گفتید، پس چرا آنها را اینجا تکرار می‌کنید. تعبیر آقای روحانی این بود که من اصلا نمی‌خواستم و خلاصه تقصیر گردن مراجع افتاد. وی افزود: بنده گفتم مراجع و نمایندگانی که صحبت کردند، نمی‌خواستند از مردم عقب بیافتند و این چه طرز تحلیلی است که شما دارید.
آنفلوآنزا در مرز هشدار؛
مدارس برخی استان‌ها در پی شیوع آنفلوآنزا و خطرات مرگبار این بیماری تعطیل شد
در حالی که مدارس برخی استان‌های کشور به علت شیوع آنفلوآنزا و فوت برخی معلمان و دانش‌آموزان تعطیل شده، وزارت بهداشت معتقد است نباید به خاطر یک بیماری شلوغش کرد و مدارس را به تعطیلی کشاند!
رنگین کمان اصلاحات برای مردم به جز سیاهی رنگی نداشته؛
رونمایی زودهنگام داماد حسن روحانی از رنگ انتخاباتی جریان فتنه
استفاده از نماد های رنگی، چند سالی است که به نمادی برای «جنبش های اجنماعی غرب گرا» تبدیل شده است. حوادث ضد دمکراسی! در کشورهای اروپای مرکزی و شرقی که با حمایت بنیاد آمریکایی جورج سروس آغاز شد و به « انقلاب های رنگی» یا «انقلاب های مخملی) معروف شدند، از جمله بارزترین مصداق نماد سازی رنگین هستند.
آخرین اخبار