حکم اعدام و واکنش افکار عمومی؛
در وضعیتی که فضا به اصطلاح غبار آلود و مسموم است و حجم تبلیغات گوناگون و سنگین رسانه‌های ضدانقلاب، خارجی و خارج نشین در حال انتقام گیری از جمهوری اسلامی هستند؛ تنها چیزی که می‌تواند مشخص کند پرونده‌ی سه فرد مذکور، شبیه ماجرای تروریست‌های پژاکی است و یا سرنوشتی مشابه به متهمین قتل دانشمندان هسته‌ای دارد، این است که بازوهای رسانه‌ای قوه قضاییه در چنین مواقعی بهتر عمل کنند و قبل از فضاسازی‌ها با ارائه مستندات، اقناع سازی‌ها را انجام دهند.
دلار 24 هزار تومانی تازه‌ترین دستاورد برجام است؛
آقای روحانی! وعده شما به مردم، گرفتن کاپ اخلاق بود با لغو تحریم‌ها؟
این اظهارات رئیس‌جمهور درحالی است که وی پاسخ نمی‌دهد آمریکا کجا از لحاظ حقوقی شکست خورده، در حالی که تعهدات برجامی را اجرا نمی‌کند، اما دولت تدبیر و امید بدون هیچ عایدی مجبور به اجرای تعهدات است؟ به لحاظ اخلاقی هم مگر کسی درباره ماهیت آمریکا در دنیا ‌تردید داشت؟
حماقت خنده‌دار رسانه‌های ضدانقلاب در پوشش یک خبر خاص؛
وقتی ایران نفتکش خود را می‌رباید!
در حالی که ایران توانسته با استفاده از روش هایی خاص، نفتکش خود را -که به ناحق در حال توقیف توسط دشمن بوده- پس بگیرد، رسانه ضدانقلاب دویچه وله فارسی ضمن پوشش این خبر در تیتری جهت دار و عجیب نوشت: «ایران یک نفتکش حامل نفت تحریمی خود را در سواحل امارات ربود»(!)
حکم اعدام و واکنش افکار عمومی؛
جای خالی اقناع افکار عمومی در برخی احکام قوه قضائیه
در وضعیتی که فضا به اصطلاح غبار آلود و مسموم است و حجم تبلیغات گوناگون و سنگین رسانه‌های ضدانقلاب، خارجی و خارج نشین در حال انتقام گیری از جمهوری اسلامی هستند؛ تنها چیزی که می‌تواند مشخص کند پرونده‌ی سه فرد مذکور، شبیه ماجرای تروریست‌های پژاکی است و یا سرنوشتی مشابه به متهمین قتل دانشمندان هسته‌ای دارد، این است که بازوهای رسانه‌ای قوه قضاییه در چنین مواقعی بهتر عمل کنند و قبل از فضاسازی‌ها با ارائه مستندات، اقناع سازی‌ها را انجام دهند.
محمد ایمانی نوشت:
پشت پرده هشتگ «اعدام نکنید» چیست؟
آنها که هشتگ "اعدام نکنید" را برای سه آشوبگر مسلح و جنایتکار ساخته و پرداخته اند - و نه کسانی که ممکن است از سر احساسات همراهی کنند- انگیزه کاملا روشنی دارند: کاری نکنید و تماشاچی باشید تا داعش و کومله و جانیان سازمان منافقین بتوانند خط را بشکنند و سپس، نظامیان آمریکا و انگلیس بتوانند سرازیر شوند.
اخلاق پساانتخاباتی؛
شایعه‌سازی اصلاح‌طلبان علیه مجلس و شکستی بزرگتر از دوم اسفند
اینگونه که از ظاهر امر پیداست شایعه‌سازی رسانه‌های اصلاح‌طلب علیه مجلس یازدهم حداقل تا انتخابات 1400 ادامه خواهد داشت، تجربه نشان داده است که جریان اصلاحات هرگاه در انتخابات شکست بخورد با بی‌جنبگیِ سیاسی به انتقام‌گیری از طیف مقابل برمی‌آید؛ گویی شکست‌خوردگان واقعی انتخابات کسانی هستند که تحمل شکست را ندارند.
وبگاه «دیفنس نیوز» نوشت:
دریاسالار بازنشسته آمریکایی: ناو «بونام ریچارد» کاملا ازبین رفته است
آتش‌سوزی ناو هواپیمابر «بونام ریچارد»، ضربه بزرگی به نیروی ایالات متحده وارد کرده؛ زیرا تنها 5 فروند از 10 فروند ناو‌های آمریکا، توانایی حمل جنگنده «اف-35 ب» را دارد و در صورت از بین رفتن این ناو، این آمار به 4 فروند کاهش پیدا می‌کند.
آتش در سفینه شیطان؛
انفجار در ناو ۸۰۰ میلیون دلاری حامل موشک های دوربرد در سن دیه گو/ اهمیت ماجرا چیست؟/ هنوز یوزپلنگان آمریکایی مسؤولیتش را به عهده نگرفتن!
شوک در پنتاگون! این بهترین تعبیری است که می توان از آن در توجیه رفتار مقامات وزارت دفاع آمریکا، آن هم پس از انفجار در ناو بونهوم ریچارد استفاده کرد! یک‌شنبه شب( به وقت ایران) برخی منابع غربی اعلام کردند که در عرشه یک کشتی بزرگ نظامی در منطقه سن دیه گو انفجاری رخ داده است.
برشی از خاطرات آیت‌الله فاضل استرآبادی؛
واکنش حسن روحانی به طرح سؤال نمایندگان مجلس از دولت در دهه ۶۰
از جمله‌ يادم‌ مي‌آيد كه‌ آقاي‌ دكتر حسن‌ روحانی‌ به‌ من‌ گفت‌: «آقای‌ فاضل‌ سؤالت‌ را پس‌ بگيری‌ بهتر است‌». من‌ هم‌ گفتم:‌ خير. من‌ حرف‌ دارم‌ و سؤالم‌ را پس‌ نمی‌گيرم‌.
سخنگوی قوه قضائیه:
در کشور فساد سیستمى نداریم/ حکم مهدی جهانگیری صادر شد/ تائید اعدام سه عنصر اصلی اغتشاشات آبان/ سیف و عراقچی بازداشت نیستند
در کشور فساد سیستمى نداریم اما اقتصاد ملى ما تحت تأثیر تحریم هاى ظالمانه و جنگ اقتصادى دشمن، برخى بى‌تدبیری‌ها و سوء مدیریت‌ها، سوء استفاده و اعمال مجرمانه برخى از سودجویان قرار گرفته است.
کیهان نوشت:
برجام چگونه سفره مردم را کوچک کرد؟
پنجمین سالگرد برجام فرصت مناسبی برای بررسی یک ادعاست. ادعای دولتمردانی که می‌گویند برجام به داد اقتصاد ایران رسید و اوضاع آشفته امروز نتیجه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای است. آیا به‌راستی چنین بود؟
تأملی بر سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با نمایندگان مجلس؛
آیا رهبر معظم انقلاب با استیضاح رئیس جمهور مخالف است؟
بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار تصویری با نمایندگان مجلس یازدهم در خصوص عمل به وظایف دولت تا آخرین روز فعالیت قانونی، برداشت های متفاوتی را به دنبال داشت و عده ای از تحلیلگران معتقد بودند که این بخش از اظهارات رهبر انقلاب به معنای مخالفت ایشان با استیضاح رئیس جمهور تفسیر می شود.
فریاد حریف- منطق ظریف!
مظلوم‌نمایی در دقیقه نود
متاسفانه حامیان برجام بجای تغییر ریل گذاری خود و تلاش برای جبران خسارت ها، در پی آن هستند تا با مظلوم نمایی و کوچک نمایی نقش دولت در سیاست خارجی، مانع از دیده شدن مرگ برجام شوند.
دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی، مؤلف کتاب فرهنگ موضوعی گام دوم انقلاب؛
از دولت موجود تا دولت مطلوب و موعود/ نقش مجلس بر دولت
مجلس شورای اسلامی به‌عنوان متولی اصلی اعمال قوه مقننه بوده و در کنار وظیفه خطیر قانون‌گذاری قوه مقننه، حق و تکلیف نظارت بر تمامی دستگاه‌های حکومتی، داشته و بر اساس اصل ۷۶ نیز حق تحقیق و تفحص در همه امور کشور را دارد.
رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس یازدهم:
مجادلات مردم را ناراحت می‌کند؛ همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/ دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف را انجام و امانت را با صورت وضعیت به دولت بعد بدهند
رهبر معظم انقلاب اسلامی با استناد به «بنیه قوی و ظرفیت‌های مادی کشور» و «توانایی‌هایی معنوی و ایمانی ملت» تأکید کردند: اطمینان داریم همه مشکلات موجود قابل حل است و مجلس باید با اولویت‌بندی مسائل، پرهیز از حاشیه‌سازی و نیز کار مخلصانه برای مردم در روند حل مشکلات، تأثیر محسوس بگذارد.
قلاده های طلا؛
راز افسارگسیختگی قیمت دلار در دادگاه مدیران بانکی متخلف/ ضعف در نظارت، علت اصلی تخلفات صورت گرفته
اولین جلسه دادگاه برخی از متهمان ارزی از جمله مدیران سابق بانک مرکزی دیروز در شرایطی برگزار شد که اتفاقات این پرونده خود گویای این مطلب است که باید علت مشکلات و نوسانات افسارگسیخته اقتصادی و ارزی را در داخل کشور و در سایه فقدان نظارت‌ها دانست نه صرفاً عامل خارجی یا تحریم.
آخرین اخبار