علی چگینی 50 روز است به محل ماموریت خود نرفته؛
خالی ماندن ۸ ماهه صندلی سفیر ایران در هندوستان سبب شده میزان مراودات تجاری کاهش یابد و این در شرایطی است که کشور هندوستان می‌تواند نقش موثری در کاهش اثرات تحریم‌ها علیه ایران داشته باشد.
تظاهرات مردم علیه سعودی ها در لندن؛
پایان عصر بن سلمان/ ولیعهدی که تبدیل به مهره سوخته شد
صدای اختلافات میان خاندان های سعودی به گوش می رسد، گویا شاهزاده های سعودی بار دیگر برای گرفتن قدرت در سرزمین وحی با یکدیگر درگیر شده و هر کدام می خواهند عنان قدرت را در دست بگیرند. اوضاع برای ملک سلمان به شدت در عربستان بد شده و به ننظر می رسد وی به عنوان مهره ای سوخته برای اربابان آمریکایی خود تبدیل شود.
آخرین آمار کشته‌های ابر توفان فیلیپین؛
وقوع ابرتوفان در فیلیپین با بیش از 60 کشته
منابع خبری گزارش دادند ابرتوفان منگخوت پس از عبور از مناطق شمال و مرکز این کشور، علاوه بر میلیاردها دلار خسارت، همچنین تاکنون 64 کشته، 100 زخمی و 45 مفقودی بر جای گذاشته است.
روایت تکان‌دهنده مجله تایم:
معلم‌آمریکایی که برای ادامه زندگی‌«خون»‌ و‌ «لباس» خود‌را می‌فروشند
«هوپ براون» معلم آمریکایی، با فوق‌لیسانس و ۱۶ سال سابقه کار، برای پرداخت قبض‌های خانه مجبور است پلاسمای خون و لباس‌های تنش را بفروشد و سه شغل داشته باشد.
وقتی که سفر اول نخست‌وزیر جدید پاکستان به‌جای تهران،ریاض می‌شود؛
فرصت عمران‌ خان؛ غفلت دیپلماسی ایران
در نطق انتخاباتی‌اش در شهر کراچی اعلام کرده بود که اگر قدرت را به‌دست بگیرد، نخواهد گذاشت از خاک پاکستان علیه دیگر کشورها استفاده شود. این سخن اشاره‌ای مستقیم به استفاده نیروهای ناتو و آمریکا از خاک پاکستان برای انتقال تجهیزات و نیرو به افغانستان داشت. همین سخن موجب شد از او به‌عنوان چهره‌ای ضد آمریکایی یاد شود.
طی قراردادی توسط صندوق دارایی ملی عربستان:
دریافت وام ۱۱ میلیارد دلاری توسط عربستان سعودی
صندوق دارایی ملی عربستان این هفته قراردادی برای گرفتن یک وام 11 میلیارد دلاری امضا می کند که اولین استقراض تاریخ این صندوق محسوب خواهد شد.
گزارش 598 از بصره عراق؛
حضور خودجوش مردم بصره برای ترمیم خرابی‌های سرکنسولگری ایران/ اتحاد ملت ایران و عراق با خباثت‌های آمریکا از بین نمی‌رود
در پی حمله افراد مشکوک به سرکنسولگری ایران در شهر بصره که با هدف اختلاف‌افکنی بین ملت ایران و عراق صورت گرفت، جمعی از مردم بصره به صورت خودجوش در محل حادثه حضور یافتند و خرابی‌های به بار آمده را ترمیم کردند.
آمارها در میادین رزم به نفع آمریکایی‌ها نیست؛
دروغ‌هایی که دولت آمریکا درباره افغانستان بعد از جنگ می‌گوید + آمار
در حالی که ۱۷ سال از جنگ آمریکا در افغانستان می‌گذرد، مقام‌ها در واشنگتن دائماً ارزیابی‌های اغراق‌آمیزی درباره اوضاع در این کشور مطرح می‌کنند که با واقعیت‌های موجود در این کشور جور در نمی‌آیند.
ماجرای پشت پرده حمله به کنسولگری ایران در بصره چه بود؟
جمعه‌ی مشکوک در روابط ایران و عراق
جمعه‌شب، در عراق عده‌ای به ساختمان کنسولگری ایران در بصره حمله کردند و آن را به آتش کشیدند. در روزی که به کنسولگری ایران در بصره حمله شد، فیلمی در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شد که مدعی بود گروهی از مردم آبادان، در اعتراض به حضور عراقی‌ها در این شهر دست به‌ اعتراض زده و با ادبیاتی تند خواستار خروج آن‌ها هستند!
رهبر انقلاب در دیدار پوتین:
آمریکا ۴۰ سال است میخواهد ریشه ما را بکَند ولی ما بیش از چهل برابر رشد کردیم!
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها ۴۰ سال است که می خواهند ریشه جمهوری اسلامی ایران را بِکَنند اما ما در این مدت، بیش از چهل برابر رشده کرده ایم که همین ایستادگی جمهوری اسلامی و موفقیت های آن، یک نمونه موفق دیگر از مهار امریکا است.
برایان هوک:
نمی‌گذاریم ایران در سوریه بماند/ کمپین فشار بر ایران به راه افتاده است
نماینده ویژه وزارت خارجه در امور ایران به همراه نیکی هیلی سخنران این نشست بودند تا سیاست پیچیده و چندبعدی دولت جدید را برای فروپاشی یا تغییر رفتار ایران تشریح کنند.
گفتگو با پژوهشگر تحولات غرب آسیا؛
وضعیت شناسی آینده سیاسی شیعیان در عراق پسا داعش
واقعیت آن است که اگر بخواهیم عراق پسا داعش را در یک جمله تعریف کنیم باید آن را «عراق در حال گذار» بنامیم. وضعیت آینده این کشور و از جمله مساله ثبات تا حدود زیادی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که کیفیت تاثیرگذاری هر یک می تواند، ماهیت شرایط و تحولات آینده عراق را دستخوش تغییر کند.
در پی اعلام رشد اقتصادی آمریکا اعلام شد؛
شکوفایی اقتصادی آمریکا تنها بازی با اعداد است
عدد و رقم‌های اقتصاد آمریکا روی کاغذ خوب به نظر می‌رسد، اما این اعداد نیستند که آموزش کودکان، خدمات اولیه مسکن و سلامت و غذای خانواده‌های گرسنه را فراهم می‌کنند.
اخبار کوتاه