نیمه دوم ریاست جمهوری ترامپ چطور خواهد بود؟
رئیس جمهوری آمریکا ظرف دو سال گذشته سیاست این کشور را از اساس تغییر داد. اما دو سال باقی‌مانده دوره ریاست جمهوری می‌تواند برای او بسیار ناخوشایند باشد و همچنین امکان استیضاح او وجود دارد.
مورخ اسرائیلی:
صهیونیستها طی ۳۰ تا ۵۰ سال دیگر به آمریکا و غرب متواری میشوند
مورخ صهیونیست پیش‌بینی کرد طی ۳۰ تا ۵۰ سال آینده فلسطینیان بر صهیونیست‌ها غالب خواهند شد، «اسرائیل» رو به افول خواهد رفت و اشغالگران به آمریکا و غرب فرار خواهند کرد.
گزارش تحلیلی؛
رؤیای ازدست رفته سعودی در «الحدیده»/ حقه‌ای که باز هم کارگر نیفتاد
با وجود گذشت قریب به ۴ سال از آغاز تجاوز نظامی سعودی علیه یمن، به اهداف خود در این کشور به ویژه در استان «الحدیده» به مثابه رؤیایی از دست رفته می نگرند.
«داستان تعطیلی»؛
دعوای ترامپ و دموکرات‌ها چه تأثیری بر زندگی آمریکایی‌ها دارد؟
حالا دو هفته است که دولت آمریکا تعطیل شده و ده‌ها هزار نفر از کارمندان دولت فدرال بی‌حقوق مانده‌اند. این گزارش نگاهی دارد به آثار تعطیلی دولت بر زندگی روزمره مردم آمریکا.
در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین مطرح کردند:
رهبر معظم انقلاب: در آینده نه چندان دور، پیروزی نهایی ملت فلسطین محقق خواهد شد/ النخالة: در هر جنگی تل‌آویو و همه مناطق اشغالی در تیررس هزاران موشک مقاومت است
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار آقای زیاد النَخاله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه تأکید کردند: فلسطین با قدرت خواهد ماند و به لطف الهی در آینده نه چندان دور، پیروزی نهایی ملت فلسطین محقق خواهد شد.
سونامی بعد از فوران آتشفشان؛
تعداد قربانیان سونامی اندونزی به ۲۲۲ کشته رسید
سونامی بامداد یکشنبه اندونزی مرگ ۲۲۲ نفر را به دنبال داشته‌است. تا کنون ۸۴۳ نفر نیز زخمی شده‌اند و از سرنوشت دستکم ۲۸ نفر دیگر اطلاعی در دست نیست. تخریب بیش از ۴۳۰ خانه و ۹ هتل و برخی مناطق مسکونی و توریستی نیز از دیگر تبعات وقوع این سونامی است.
فرگزیت!
جلیقه‌زردها با خواسته‌های بزرگ‌تر بازگشتند/ از برکناری ماکرون تا خروج از اتحادیه اروپا/ پلیس فرانسه صدها نفر را بازداشت کرد
دیروز معترضان موسوم به جلیقه زردها علی‌رغم اینکه دولت از آنها خواسته بود این اعتراضات را متوقف کنند در سراسر فرانسه و از جمله پاریس به خیابان‌ها ریختند و فریاد ماکرون استعفا و فرگزیت(خروج فرانسه از اتحادیه اروپا) سر دادند.این پنجمین شنبه‌ای است که جلیقه‌ زردها شورش می‌کنند.
پازل شکست‌های سعودی در منطقه تکمیل شد
مقاومت جواب داد؛ سعودی‌ها مجبور شدند انقلابیون انصارالله را به‌رسمیت بشناسند
بعد از شکست عربستان در لبنان(مساله گروگانگیری حریری و انتخابات)، در عراق و سوریه(شکست تروریست ها و موفقیت دولت اسد) و حتی بی‌تاثیر بودن تحریم همه جانبه قطر، قبول یک شکست دیگر برای حکام این کشور سخت است اما آنها چاره ای ندارند تا برای حفظ حکومت موروثی خود هم که شده دست به تجدید نظر بزند.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد؛
کشف موشک‌های آمریکایی «تاو» در مقرهای تروریست‌ها در جنوب سوریه +تصاویر
ارتش سوریه پس از آزادسازی منطقه جنوب این کشور در حال پاکسازی این منطقه است. یگانهای متخصص ارتش سوریه در ادامه تأمین امنیت مناطق آزاد شده مقادیر زیادی سلاحها و مهمات متعلق به تروریستها را کشف و ضبط کردند.
سفیر سابق ایران در لیبی در برنامه «نقطه رهایی»:
اعتماد به خدا و اتکا به مردم اساس گفتمان مقاومت است/ سوریه به میلیون ها دلار سعودی و آمریکایی نه گفت و از ابتدای انقلاب با ما ماند/ ورود ما به سوریه اعتقادی بود
وی ادامه داد: از این منظر، گفتمان انقلاب اسلامی، تنها گفتمانی بود که به مقابله با لیبرالیسم پرداخت و به عنوان یک چالش‌گر توانست دست بر روی حوزه‌هایی بگذارد که آمریکا آن را حوزه‌های نفوذ خود در دنیا می‌دانست. این موضوع بعد از جنگ افغانستان شدت بیش‌تری پیدا کرد و جریان مقاومت ، تبدیل به مبنا و الگو برای تمام کشورهای مستضعف شد تا بتوانند از زیر بار ظلم و استکبار بیرون بیایند. در یک جمله باید بگویم که گفتمان مقاومت به معنای اعتماد به خداوند و اتکای به مردم است که می‌تواند ملت‌ها را به پیروزی برساند.
آفریقا علیه بن سلمان؛
همه علیه سفر «بن‌سلمان» به کشورهای آفریقایی/ تظاهرات علیه بن سلمان در تونس
هزاران نفر از مردم خشمگین در کشور‌های بحرین، تونس، الجزایر، موریتانی و مصر با سردادن شعار‌هایی علیه محمد بن‌سلمان و آتش زدن عکس‌های او اعتراض خود را نسبت به حضور ولیعهد سعودی در خاک کشورشان ابراز کردند.
آفریقا علیه بن سلمان؛
همه علیه سفر «بن‌سلمان» به کشورهای آفریقایی/ تظاهرات علیه بن سلمان در تونس
هزاران نفر از مردم خشمگین در کشور‌های بحرین، تونس، الجزایر، موریتانی و مصر با سردادن شعار‌هایی علیه محمد بن‌سلمان و آتش زدن عکس‌های او اعتراض خود را نسبت به حضور ولیعهد سعودی در خاک کشورشان ابراز کردند.
تظاهرات علیه امانوئل مکرون؛
آتش و دود در شانزه لیزه: در خیابان‌های فرانسه چه می‌گذرد؟
هزاران تظاهركننده از سراسر فرانسه روز شنبه در خیابان معروف شانزه لیزه جمع شدند تا خشم خود را در برابر رئيس جمهور فرانسه، امانوئل مكرون و دولت او ابراز داشته باشند؛ اما جنبش اعتراضی صلح آمیزی که توسط گروه ژاکت زردها به راه افتاده بود به سرعت تغییر ماهیت داد و به یک آشوب تمام عیار تبدیل شد.
در واکنش به تحریم‌های یک جانبه آمریکا؛
مخالفت صریح نخست وزیر عراق یا تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران/ عراق بخشی از نظام تحریم‌ها علیه ایران نیست
دستاوردهای سفر مهم عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به ایران حالا در حال مشخص شدن است و روز گذشته عبدالمهدی در سخنانی صریح به مخالفت با تحریم‌های آمریکا پرداخت. سخنان نخست وزیر عراق نشان می دهد فصل تازه‌ای در روابط دو کشور اغاز شده است و البته همزمان باید منتظر ماند و دید طرف عراقی چه سازوکاری را در نظر گرفته است.
اخبار کوتاه