افشای نقشه سعودی‌ها؛
به نظر می رسد، پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی به دست نزدیکان محمد بن سلمان، افشاگری های زیادی در مورد توطئه ها و برنامه های مخفی دربار سعودی علیه مخالفان و دشمنانش منتشر شده است. در همین زمینه، نیویورک تایمز، روزنامه آمریکایی، جزییات یک دسیسه بزرگ عربستان و شخص محمد بن سلمان علیه ایران را فاش نمود.
روزنامه صاباح؛
خاشقچی مُثله و تکه‌های جسدش در 5 چمدان به ریاض ارسال شده است
در حالی که حدود یک ماه از قتل «جمال احمد حمزه بن محمد خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد ریاض در کنسولگری سعودی در استانبول گذشته و آمریکا با همراهی رسانه‌های غربی تلاش می‌کند این پرونده را مسکوت کند، اما رسانه‌های ترکیه‌ای با تداوم روند انتشار «قطره‌چکانی» اطلاعات سعی در افزایش فشار بر آل‌سعود دارند.
یونیسف:
یمن به جهنم کودکان تبدیل شده/ هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی می‌میرد
صندوق کودکان سازمان ملل متحد «یونیسف» با هشدار نسبت به اوضاع انسانی یمن اعلام کرد که هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی به دنبال بیماری‌هایی که می توان جلوی آن‌ها را گرفت می‌میرد. این سازمان همچنین اعلام کرد که امروزه یمن تبدیل به جهنم کودکان شده است.
ترامپ از پیمان منع نیرو‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) هم خارج می‌شود؛
پشت پای آمریکا به ثبات هسته‌ای جهان
رهبران شوروی و امریکا در ۲۷ مه ۱۹۸۷پیمان منع نیرو‌های هسته‌ای میان‌برد را امضا کردند، ولی حالا ترامپ می‌گوید که مانند خیلی دیگر از پیمان‌های بین‌المللی، قصد دارد امریکا را از این پیمان هم خارج کند؛ خروجی که البته نیازمند تصویب دو سوم نمایندگان سنای امریکا است
در کنفرانس اتحادیه بین المللی پارلمانی در ژنو سوئیس:
سخنان تند رئیس مجلس کویت علیه اسرائیل: فلسطینیان شاخه زیتون را به دست گرفته‌اند اما با پاسخی به جز موشک و خمپاره مواجه نشده‌ان
رئیس مجلس کویت در کنفرانس اتحادیه بین‌المللی پارلمانی سخنانی تند علیه رژیم صهیونیستی مطرح کرد که این سخنان منجر به خروج هیئت صهیونیستی از محل برگزاری این کنفرانس شد.
سیدحسن نصرالله:
سخن ترامپ درباره سیطره ایران بر خاورمیانه در مدت 12 دقیقه نشانه عظمت ایران است/ سران عرب به آمریکایی که پول آنها را می‌گیرد و هر روز به آنها اهانت می‌کند تکیه کرده‌اند
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: سخن ترامپ درباره سیطره ایران بر خاورمیانه در مدت 12 دقیقه نشانه عظمت ایران است، ایران که از 40 سال قبل در تحریم است در نظر ترامپ با عظمت است اما کشورهایی که بازارشان به روی آمریکا باز است را ضعیف می داند.
اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا از سوی ترامپ؛
طوفان«مایکل» نیم میلیون آمریکایی را مجبور به ترک خانه و کاشانه کرد
تندباد «مایکل» در برخی ایالت‌های آمریکا باعث وقوع سیل، وزش بادهای شدید و ترک مناطق مسکونی از سوی نیم میلیون آمریکایی شد.
ترور جمال خاشقجی؛
سابقه عربستان در حذف مخالفان از ۴۰ سال پیش تاکنون؛ از ربایش تا زندانی و سربه نیست کردن مخالفان
ترور جمال خاشقجی تنها موردی از اقدامات عربستان در حذف مخالفانش در کشورهای خارجی نبود و لیست بلند بالایی از سابقه سیاه عربستان مربوط به ۴ دهه قبل وجود دارد.
بشار اسد:
تمام خاک سوریه را پس می‌گیریم/ توافق ادلب موقتی است
رئیس‌جمهوری سوریه در نشست کمیته مرکزی حزب بعث سوسیال حاکم یادآوری کرد: توافق ادلب اقدامی "موقتی" است که دولت از طریق آن دستاورد‌های بسیاری را محقق خواهد کرد که در راس آن ممانعت از خونریزی بیشتر است.
انتخاب برهم؛ شکستی برای جدایی‌طلبان
پایان ماراتن سیاسی در عراق با انتخاب رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر/ عبدالمهدی جایگزین العبادی
با انتخاب رئیس‌جمهوری و معرفی نخست‌وزیر جدید عراق، مثلث قدرت در عراق تکمیل شد و بن‌بستی که پس از انتخابات پارلمانی ماه مه ‌گذشته تاکنون ایجاد شده بود، پایان یافت.
خبرگزاری فرانسه:
ناپدیدشدن «خاشقچی» به تنش در روابط ترکیه و عربستان منجر می‌شود
خبرگزاری فرانسه در گزارشی با موضوع مفقود شدن یک منتقد عربستانی، به نقل از چند کارشناس نوشته که این حادثه می‌تواند به بروز تنش میان عربستان و ترکیه منجر شود.
فرمانده عراقی:
ابوبکر البغدادی به صورت اتفاقی از حمله موشکی ایران جان به در برد
یک فرمانده عراقی در مصاحبه‌ای گفته «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش نزدیک بوده در حمله موشکی ایران به شرق سوریه کشته شود، اما از آن جان سالم به در برده است.
سناتور آمریکایی:
ایران پیروز آشکار انتخاب رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر جدید عراق است
سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی معتقد است که ایران پیروز آشکار انتخاب رئیس جمهور و نخست وزیر جدید عراق است.
اخبار کوتاه