برنی سندرز، سناتور برجسته آمریکایی، با برگزاری نخستین همایش انتخاباتی، رسما وارد رقابت‌های سیاسی برای مقابله با دونالد ترامپ شد. او در کارزار مقدماتی حزب دموکرات در انتخابات سال ۲۰۱۶ هم رقیبی بسیار جدی برای هیلاری کلینتون بود و در سخنرانی خود، دونالد ترامپ را خطرناک خوانده است.
منابع یمنی خبر دادند؛
هلاکت 9 نیروی ویژه انگلیسی در جنوب عربستان/ ریاض: انگلیسی نبودند، افسر سعودی بودند!
منابع یمنی از کشته شدن چند «مزدور انگلیسی و پاکستانی» در جنوب عربستان خبر داده و گفته‌اند آنها مشغول «مأموریت خیلی محرمانه» انگلیس، آمریکا و امارات بودند؛ ریاض اما اعلام کرده قربانیان این حمله یک افسر ارشد سعودی و محافظانش بوده است.
سید حسن نصرالله:
مقاومت موشک نقطه‌زن به تعداد کافی دارد
یکی از ژنرال‌هایشان گفت در جنگ آینده اگر رخ بدهد دیگر مثل گذشته نیست که در مرز بجنگید و در تل‌آویو در کافی‌شاب چای بنوشید، باید در کل اسرائیل بجنگید.
خبرهای عجیب لودریان از مذاکرات سخت موشکی با تهران!
فرانسه: اگر مذاکرات پیرامون موشکهای بالستیک به نتیجه نرسد،آماده اعمال تحریم علیه ایران هستیم
وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد اگر در مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران درخصوص برنامه موشکی بالستیک آن پیشرفتی حاصل نشود، آماده اعمال تحریم‌های سخت علیه تهران هستند.
رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد:
ونزوئلا روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع کرد/ مادورو: تسلیم نمی‌شوم
«نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا بعد از اقدام رهبر مخالفان این کشور در معرفی خود به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده در جمع هوادارانش گفت که تسلیم نخواهد شد. مادورو اعلام کرد او روابط آمریکا را قطع کرده و به دیپلمات‌های آمریکایی ۷۲ ساعت فرصت داده خاک این کشور را ترک کنند. او گفت آمریکا در ونزوئلا کودتا به راه انداخته است.
نیمه دوم ریاست جمهوری ترامپ چطور خواهد بود؟
کارنامه پر فراز و نشیب ریاست جمهوری ترامپ و آینده مبهم او
رئیس جمهوری آمریکا ظرف دو سال گذشته سیاست این کشور را از اساس تغییر داد. اما دو سال باقی‌مانده دوره ریاست جمهوری می‌تواند برای او بسیار ناخوشایند باشد و همچنین امکان استیضاح او وجود دارد.
مورخ اسرائیلی:
صهیونیستها طی ۳۰ تا ۵۰ سال دیگر به آمریکا و غرب متواری میشوند
مورخ صهیونیست پیش‌بینی کرد طی ۳۰ تا ۵۰ سال آینده فلسطینیان بر صهیونیست‌ها غالب خواهند شد، «اسرائیل» رو به افول خواهد رفت و اشغالگران به آمریکا و غرب فرار خواهند کرد.
گزارش تحلیلی؛
رؤیای ازدست رفته سعودی در «الحدیده»/ حقه‌ای که باز هم کارگر نیفتاد
با وجود گذشت قریب به ۴ سال از آغاز تجاوز نظامی سعودی علیه یمن، به اهداف خود در این کشور به ویژه در استان «الحدیده» به مثابه رؤیایی از دست رفته می نگرند.
«داستان تعطیلی»؛
دعوای ترامپ و دموکرات‌ها چه تأثیری بر زندگی آمریکایی‌ها دارد؟
حالا دو هفته است که دولت آمریکا تعطیل شده و ده‌ها هزار نفر از کارمندان دولت فدرال بی‌حقوق مانده‌اند. این گزارش نگاهی دارد به آثار تعطیلی دولت بر زندگی روزمره مردم آمریکا.
در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین مطرح کردند:
رهبر معظم انقلاب: در آینده نه چندان دور، پیروزی نهایی ملت فلسطین محقق خواهد شد/ النخالة: در هر جنگی تل‌آویو و همه مناطق اشغالی در تیررس هزاران موشک مقاومت است
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار آقای زیاد النَخاله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه تأکید کردند: فلسطین با قدرت خواهد ماند و به لطف الهی در آینده نه چندان دور، پیروزی نهایی ملت فلسطین محقق خواهد شد.
سونامی بعد از فوران آتشفشان؛
تعداد قربانیان سونامی اندونزی به ۲۲۲ کشته رسید
سونامی بامداد یکشنبه اندونزی مرگ ۲۲۲ نفر را به دنبال داشته‌است. تا کنون ۸۴۳ نفر نیز زخمی شده‌اند و از سرنوشت دستکم ۲۸ نفر دیگر اطلاعی در دست نیست. تخریب بیش از ۴۳۰ خانه و ۹ هتل و برخی مناطق مسکونی و توریستی نیز از دیگر تبعات وقوع این سونامی است.
فرگزیت!
جلیقه‌زردها با خواسته‌های بزرگ‌تر بازگشتند/ از برکناری ماکرون تا خروج از اتحادیه اروپا/ پلیس فرانسه صدها نفر را بازداشت کرد
دیروز معترضان موسوم به جلیقه زردها علی‌رغم اینکه دولت از آنها خواسته بود این اعتراضات را متوقف کنند در سراسر فرانسه و از جمله پاریس به خیابان‌ها ریختند و فریاد ماکرون استعفا و فرگزیت(خروج فرانسه از اتحادیه اروپا) سر دادند.این پنجمین شنبه‌ای است که جلیقه‌ زردها شورش می‌کنند.
پازل شکست‌های سعودی در منطقه تکمیل شد
مقاومت جواب داد؛ سعودی‌ها مجبور شدند انقلابیون انصارالله را به‌رسمیت بشناسند
بعد از شکست عربستان در لبنان(مساله گروگانگیری حریری و انتخابات)، در عراق و سوریه(شکست تروریست ها و موفقیت دولت اسد) و حتی بی‌تاثیر بودن تحریم همه جانبه قطر، قبول یک شکست دیگر برای حکام این کشور سخت است اما آنها چاره ای ندارند تا برای حفظ حکومت موروثی خود هم که شده دست به تجدید نظر بزند.
اخبار کوتاه