آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۴۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
در پی انتقاد تند یک مقام مسئول در دفتر مقام معظم رهبری از کذب‌گویی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور روحانی، پیرامون تلفات بالای مسکن مهر در زلزله کرمانشاه (در حالی که تنها 2 نفر از ساکنان مسکن مهر درگذشته‌اند)؛ چهره‌های جریان سیاسی خاص انتقادات تندی را علیه این مقام مسئول بیان کرده‌اند.

به گزارش پایگاه 598، در پی انتقاد تند یک مقام مسئول در دفتر مقام معظم رهبری از کذب‌گویی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور روحانی، پیرامون تلفات بالای مسکن مهر در زلزله کرمانشاه (در حالی که تنها 2 نفر از ساکنان مسکن مهر درگذشته‌اند)؛ چهره‌های جریان سیاسی خاص انتقادات تندی را علیه این مقام مسئول بیان کرده‌اند.

الیاس حضرتی، از نمایندگان مستعفی مجلس ششم و نماینده اصلاح‌طلب تهران در مجلس شورای اسلامی طی مقاله‌ای در شماره دوشنبه روزنامه اعتماد، به تلویح یا به کنایه، حقانیان را به «بی‌تقوایی»، «جوّ گیری»، «عدم مهار عقل» و «موقعیت‌نشناسی» برای نقد او علیه جهانگیری متهم کرده است.

در همین حال، حسام‌الدین آشنا،‌ از چهره‌های دولتی و از نزدیکان رئیس‌جمهور روحانی نیز در یک توییت و در کنایه به حقانیان نوشته است: «ادب مرد به از قدرت اوست؛ از ایستادن در کنار بزرگان، لزوما بزرگ نمی شویم»!

*جدای از اینکه چهره‌های اصلاح‌طلب و دولتی قصد دارند در قضیه کذب‌گویی جهانگیری پیرامون مسکن مهر، هم از ماجرا قبح‌زدایی کنند و قضیه را به گردن یک انتقاد بیاندازند و هم دهان آقای جهانگیری را به واسطه ضربه‌گیری برای رئیس‌جمهور در انتخابات 96 شیرین کنند؛ اما از این نکته نباید تغافل کرد که این طرز حرف زدن نامؤدبانه و کنایه‌های سخیف به یک مسئول خدوم در دفتر رهبر معظم انقلاب که خدمات و خیرخواهی او برای نظام اسلامی بر تمام خواص کشور مکشوف است؛ به هیچ وجه طبیعی نیست و یک دلیل مهم دارد.

آن دلیل مهم را نیز در این وادی باید جست که سردار وحید حقانیان، در تمام طول سال‌های گذشته و بویژه در مقولاتی مثل مبارزه با فتنه و یا حفاظت از خطوط قرمز نظام در قضایایی مثل اصرار دولت آقای روحانی به امضای برجام، نقشی سترگ و تأثیرگذار داشته است.

هم‌این نقش تأثیرگذار و تأکید بر دفاع از مواضع اصیل نظام اسلامی، می‌تواند یکی از اصلی‌ترین انگیزه‌های کینه‌توزی چهره‌های اصلاح‌طلب و دولتی علیه مسئولی باشد که در تمام طول سال‌های گذشته از فتنه، حتی یک بار هم حاضر به ملاقات با لیدر منزوی اصلاح‌طلبان نیز نشد و هم‌اکنون یکی از اصلی‌ترین چهره‌هایی است که اصلاح‌طلبان او را عامل شکست خود در پروژه‌هایی مثل فک حصر و یا انداختن برجام به گردن نظام اسلامی می‌دانند.

گفتنیست، طی هفته‌های اخیر، انتقادات فراوانی از سوی اصلاح‌طلبان به سمت برخی مقامات دفتر رهبر انقلاب گسیل شده است که منهای سطح درست یا غلط بودگی برخی از این انتقادات، اما فضای تعمدی ایجاد شده پیرامون آن به هیچ وجه نمی‌تواند اتفاقی باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: