خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      پیامبر مهربانی(ص): هر کس در نوشته‌ای، صلوات را بنویسد، تا زمانی که آن نوشته پابرجاست، همواره فرشتگان برای او آمرزش می‌طلبند.      
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۷۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که به تازگی از بند استیضاح رهایی یافته است، خواهان استیضاح سلف خود به اتهام دروغگویی شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از نیوزویک، دونالد ترامپ در جریان سخنرانی در جمع هواداران خود از اظهارات باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا در زمینه مزایای قانون خدمات درمانی "مراقبت مقرون به صرفه" انتقاد کرد و خواهان استیضاح رئیس وی شد.

ترامپ پریشب (۳۰ بهمن) در شهر کلرادو اسپرینگز ایالت نوادا گفت: اوباما را استیضاح کنید. از کار برکنارش کنید. وقتی که دستکم ۲۸ بار دروغ گفت، هیچ کسی به این فکر نیفتاد که استیضاحش کند.

هنوز معلوم نیست که منظور ترامپ، استیضاح اوباما در زمان ریاست جمهوری است یا اکنون. در این زمینه بحث حقوقی ای در جریان است که آیا می توان یک رئیس جمهوری سابق را استیضاح کرد یا خیر.

ترامپ گفت: اوباما در دوران ریاست جمهوری اش ۲۸ بار به مردم آمریکا گفت می توانید پزشک و طرح بیمه خود را تغییر ندهید. این حرف هایش دروغ بود. باید استیضاحش کنیم.

وبلاگ حقوقی فایندلا (Findlaw.com) در این مورد نوشت که قانون اساسی آمریکا در این مورد صراحت ندارد. کیت ویتینگتون استاد دانشگاه پرینستون نیز به تارنمای ریزن (Reason.com) گفت که قانون اساسی قدرت استیضاح را محدود به روسای جمهوری فعلی نمی کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بارها از قانون "مراقبت مقرون به صرفه" مشهور به اوباماکر انتقاد کرده و خواهان تدوین لایحه دیگری در زمینه خدمات بهداشت و درمان شده است. ترامپ گفته اگر دیوان عالی آمریکا قانون خدمات بهداشت و درمان دوره اوباما را لغو کند او تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ جایگزین بهتری ارائه می دهد.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: