وزیر راه: لزوم «ممنوعیت» انتشار آمار برای جلوگیری از التهاب بازار!
محمد اسلامی در تشریح دلایل التهابات اخیر بازار مسکن گفت: «التهابات موجود در بازار‌های موازی و اقتصاد کلان بر تمام بخش‌ها تاثیر گذاشته و مسکن هم به عنوان یک بخش مهم از این بازار‌ها تاثیر گرفته است، بنابراین با انتشار اطلاعات و آمار مختص یک کلانشهر باعث ایجاد التهاب در بخش مسکن در کل کشور خواهیم شد و معتقدم با انتشار اینگونه اطلاعات نباید امید مردم را ناامید کنیم».
فرار به جلوی اصلاح‌طلبان پیش از انتخابات۱۴۰۰؛
مقصر گرانی‌ها، کم بودن اختیارات رئیس‌جمهور و اشکالات قانون است!
ربیعی در حالی از کافی نبودن اختیارات دولت و لزوم تصمیمات سران قوا برای کوتاه کردن فرآیند تصمیم‌گیری سخن می‌گوید که آخرین نمونه از این دست تصمیم‌گیری‌ها، گران کردن یکباره بنزین و غائله اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ بود!
رکورد‌های منفی اقتصاد کشور؛
وضعیتی که روحانی در کشور بوجود آورد/ ایران در تورم، چهارمِ دنیا و اولِ منطقه شد + جدول
متوسط تورم ۵ ساله اخیر ایران پس از کشورهای ونزوئلا، آرژانتین و سودان در رتبه چهارم با بالاترین نرخ تورم در جهان قرار داشته است. طبق این آمارها، در بین کشورهای همسایه به‌جز عراق، بحرین و ترکمنستان که نرخ تورم آنها برای سال ۲۰۱۹ هنوز منتشر نشده، ایران با تورم ۴۰ درصدی وضعیت نامطلوب‌تری نسبت‌به ۱۲ کشور دیگر دارد.
دستاوردسازی از پروزه های دولت قبل!
زنگنه: اگر این دولت نبود، یک واحد پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم نبود!/ مدیر اسبق نفتی: ستاره خلیج فارس قبل از وزارت زنگنه ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت
فرهاد احمدی بیان کرد: پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و بیش از ۶۰ درصد پیشرفت مالی داشته است. بر این اساس اینکه وزیری مانند آقای زنگنه با این تجربه کاری بخواهد زحمات دیگران را نادیده بگیرد و بگوید پروژه مال ما بود، تنگ نظری است.
به نام دولت قبلی، به کام حسن روحانی؛
موفقیت دولت تدبیر در مسکن‌سازی توئیتری/ روحانی: یک میلیون و ۳۰۰ هزار مسکن مهر ساختیم!
حجم قابل توجهی از واحدهایی که دولت مدعیِ احداث آنها است، به روش اقساطی در اختیار متقاضیان قرار گرفته و هنوز به طور کامل قابل بهره برداری نیست. دولت تدبیر واحدهایی را که هنوز در اختیار متقاضیان قرار نگرفته را نیز به‌عنوان مسکن احداث شده در آمارهای اعلامی جای گذاری کرده است.
مروری بر جایگاه بانک‌ها در اقتصاد ایران؛
دلال‌بازی بانک‌ها و بی‌ثباتی گسترده‌ در عرصه اقتصاد/ چرا بانک‌ها به جای فعالیت در زمینه تولید، به بنگاه‌درای روی آورده‌اند؟
گسترش دلالی و بنگاه‌داری بانک‌ها به‌جایی ‌رسیده است که عبدالناصر همتی رئیس‌بانک‌مرکزی، بانک‌ها را متهم ردیف اول التهاباتی هم‌چون بحران ارزی می‌داند و این اولین‌بار نیست که مسئولین بانک مرکزی از دخالت بانک‌ها در بازار‌های مالی پررونق مانند ارز و مسکن انتقاد می‌کنند.
۸۸ هزار واحد در یک روز!
سنگین‌ترین سقوط تاریخ بورس تهران
برخی از کارشناسان بازگشایی نماد شستا را در نزول شاخص پررنگ می دانند به طوری که این نماد با بازگشایی و افت بیست درصدی به تنهایی توانست بیش از ۲۰ هزار واحد افت به شاخص تحمیل کرد!
هشدار وزیر اقتصاد و دارایی به سوداگران بازار سرمایه؛
معاملات مشکوک بورس باطل می‌شوند
شواهد نشان می‌دهد اوضاع و احوال بازدهی بورس بسیار خوب است اما در همین اوضاع خوب برخی افراد كاسبی جدیدی به راه انداختند و با فروش سیگنال و تغییر مسیر سرمایه‌های مردم به سمت سهم‌های كم‌ارزش سودجویی می‌كنند.
اعتراض شدید مردم و رسانه ها به قیمت لبنیات؛
حکایت جریمه‌خوری «دولت» از جیب «ملت»/ قانون جنگل است؟
کاربری در توئیتر خود نوشت: شرکت‌های لبنی محصولاتشون رو بدون مجوز گرون می کنن و از این راه صدها میلیارد به دست میارن بعد سازمان تعزیرات میاد 2 میلیارد جریمه‌شون می کنه، اونا هم میان این جریمه رو سرشکن می کنن روی قیمتهاشون. داستان قشنگیه نه؟
بی‌اثر شدن افزایش ۲۶ درصدی مزد!
تحریم معیشت کارگران!/ چرا حق‌مسکن ۳۰۰هزارتومانی ابلاغ نمی‌شود؟
نماینده کارگران در مذاکرات مزدی با انتقاد از عدم ابلاغ افزایش حق مسکن، خلف وعده دولت را غیرقابل قبول و التهاب آفرین توصیف می کند. حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی علیرغم گذشت بیش از پنجاه روز از تصویب در شورایعالی کار، هنوز در هیات دولت مصوب نشده است؛ این در حالیست که بعد از جلسه هفدهم خردادماه، وزیر کار وعده تصویب نهایی این افزایش قبل از پایان تیرماه را داد.
ما را به خیر تو امیدی نیست...
شوخی تلخ دولت با مستاجران! / «وام ودیعه مسکن» بار مستاجران را افزایش داد/ راهکارهای کشورهای جهان در حمایت از مستاجران چیست؟
همین شوی تبلیغاتی دولت روحانی کافی بود تا برخی صاحب خانه ها از آب گل آلود دولت ماهی گرفته و دندان طمع خود را برای دریافت این وام تیز کنند و با آوردن فشار به مستاجر، وی را وادار به گرفتن این وام کنند و اگر مستاجر از این کار سر باز زد و یا مشمول این وام نشد به نحوی این مبلغ وام را معیاری برای افزایش پیش پرداخت منزل قرار داده و مستاجر را مجبور به جور کردن این مبلغ می کنند!
اخبار کوتاه