افزایش حقوق بعد از حذف مزایا!
پس از افزایش 18 درصدی میزان حقوق کارمندان دولت به همراه پرداخت ماهانه 400 هزار تومان به آنها در سال جاری، دولت مطابق مفاد قانونی، برخی ردیف‌‌های حقوق دریافتی نظیر اضافه‌کاری، کارانه و... را برای بسیاری از کارمندان و کارکنان دستگاه‌های خود حذف کرد! اقدامی که انتقاد کارمندان و کارکنان دولت را به‌ دنبال داشته است.
تأکید نمایندگان مجلس بر غیرقابل اعتماد بودن اروپایی‌ها در راه‌اندازی سامانه مالی؛
مسئولان دولتی باید با مراجعه به حافظه تاریخی خود در توافقات چندین ساله هسته‌ای، غیرقابل اعتماد بودن اروپا به خاطر بیاورند و بار دیگر فریب آب‌نبات چوبی اینستکس را نخورند و از خواسته‌های خود در برابر این اقدام نیم‌بند اروپایی‌ها کوتاه نیایند.
سرانجام بي‌پايان نوسانات قيمت‌ها؛
بعد از اينکه پياز اشک مردم را درآورد نوبت به سيب زميني رسيد!
بعد از اينکه پياز اشک مردم را درآورد و با بالا بودن قيمت، از دلار هم پيشروي کرد اين بار نوبت به سيب زميني رسيد. در هفته‌هاي اخير قيمت سيب زميني و پياز با نوساناتي در بازار روبه‌رو شده و قيمت هر کيلوگرم سيب زميني در ميدان مرکزي ميوه و تره بار تهران حدود ۵ تا ۶ هزار تومان و در خرده فروشي ها ۶ تا ۱۰ هزار تومان است که اين موضوع موجب نگراني مردم شده است.
هر آنچه باید از بورس نفت بدانید؛
زنگنه چه از جان سفره مردم می‌خواهد؟
وزیر نفت به دلایل شائبه‌برانگیز طی این سال‌ها به هر نحوی علیه فروش نفت در بورس جنگ روانی به راه انداخته است؛ برخی کارشناسان معتقدند وزارت نفت به دلیل عدم اعتقاد به چنین شیوه فروشی، با اجرای بد این طرح و فروش نرفتن نفت به فکر بازگشت به شیوه‌های قدیمی است.
ضربه زنگنه و رفقایش به نفت و گاز ایران؛
لاف بزرگ ژنرال نفتی!/ زنگنه: نمیخواهم به زندان بروم!
چه کسی حاضر است کار و خدمت کند و پس از آن به زندان برود؟ هیچ کس نمی‌خواهد به چنین مرحله‌ای برسد، در مورد همکاران من هم نباید به این شکل باشد و باید آن‌ها امنیت کافی داشته باشند. ما اکنون در وزارت نفت فعالیت‌های بسیاری انجام می‎دهیم که نمی‌گویم خلاف قانون است اما از رویه‌های متعارف خارج است!
خروج ارز برای واردات کالا‌های غیرضروری؛
در جنگ اقتصادی، مانکن‌های خیاطی برای ورود به ایران از دلار ۴۲۰۰ تومانی بی بهره نماندند!
فهرست منتشر شده شرکت‌های ارزبگیر دولتی نشان می‌داد که بخشی از ارز‌های تخصیص داده شده برای واردات کالا در سال گذشته، به واردات کالا‌های غیرضرور، چون کلاه گیس و غذای حیوانات خانگی اختصاص داده شده بود. به تازگی موضوع واردات مانکن خیاطی با ارز دولتی نیز مطرح شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در فروردین ماه سال جاری به ارزش ۲۶۳۱ دلار مانکن خیاطی وارد کشور شده است!
کارشناسان اقتصادی مطرح کردند؛
دلایل ریزش قیمت دلار به کانال ۱۳ هزار تومان چیست؟ بازار سکه امروز شاهد کاهش پلکانی قیمت‌ها بود/ هر یک ربع، سکه ارزان‌تر می‌شود
به گفته رئیس کل بانک مرکزی، پس از تصمیم جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام، عده‌ای خواستند نرخ را بالا ببرند، ولی نتوانستند. نرخ ارز تابع متغیر‌های اقتصادی و سیاسی است. از بابت اقتصادی ما می‌دانیم وضع چگونه است. ذخایر ارزی و اسکناس ما بهتر شده، ولی متغیر‌های سیاسی تأثیر می‌گذارد که مبنای اقتصادی ندارد.
آخرین تصمیمات سهمیه‌بندی سوخت در سال 98؛
شل‌کن سفت‌کن بنزینی
قیمت بنزین، سهمیه‌بندی بنزین، زمان سهمیه‌بندی بنزین، نحوه سهمیه‌بندی بنزین و هر چیز دیگری که به بنزین ربط داشته باشد تبدیل به اصلی‌ترین خبر کشور شده است. هر روز یکی از مسؤولان دولتی یا نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار نظر جدیدی در این باره می‌کنند و در این بین مردم هستند که در کنار تحمل تمام مشکلات اقتصادی که دارند، باید استرس بی‌سرانجام قیمت بنزین را هم داشته باشند.
تثبیت یا افزایش انفجاری قیمت بنزین؛
دولت: با دو برابر کردن نرخ بنزین ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می‌شود؛ مجلس: ۵۰۰ هزار شغل نابود می‌شود!
دولت ادعا کرد با دو برابر کردن قیمت بنزین می توان پنجاه تا دویست هزار شغل ایجاد کرد و این در حالی بود که مرکز پژوهش های مجلس ضمن یک پژوهش اقتصادی تصریح کرد چهارصد و هشتاد هزار شغل با تورم ناشی از افزایش صددرصدی قیمت بنزین از بین می رود.
نرخ بیکاری سال ۹۷ به ۱۲ درصد رسید؛
ناکامی برنامه ششم در کاهش بیکاری/ ارقامی که روی کاغذ ماند
برنامه ششم توسعه که کاهش سالانه ۰.۸ درصدی نرخ بیکاری را پیش بینی کرده بود، باز هم در تحقق این هدفگذاری ناکام ماند تا تجربه پیش بینی‌های غیرواقع برنامه پنجم توسعه در برنامه ششم نیز تکرار شود.
جلسه 13 ساعته شورای عالی کار به پایان رسید؛
حداقل حقوق کارگران یک میلیون و 516 هزار تومان/ افزایش 13 درصد به علاوه 261 هزار تومان برای سایر سطوح مزدی+جدول
بر اساس مصوبه شورای عالی کار، حداقل حقوق کارگران برای سال آینده یک میلیون و 516 هزار تومان تعیین شد، همچنین افزایش حقوق سایر سطوح مزدی 13 درصد به علاوه 261 هزار و 118 تومان خواهد بود.
اخبار کوتاه
پربازدید ها