کد خبر: ۱۰۵۰۵۲
زمان انتشار: ۱۸:۵۴     ۱۶ دی ۱۳۹۱
سفیر ایران در ترکیه:
سفیر ایران در ترکیه گفت که آنکارا از همکاری تهران در زمینه مسائل مربوط به حزب کارگران کردستان (پ‌.ک‌.ک) سپاسگزار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهمن حسین‌پور، سفیر ایران در ترکیه روز جمعه در گفت‌وگو با شبکه خبری پرس‌تی‌وی گفت که ایران روابط بسیار خوبی با ترکیه دارد و « ارتباطات و تبادلات اطلاعاتی تهران با مقامات ترکیه قطع نشده است».

او افزود: روابط در حال توسعه بین ایران و ترکیه در سال جاری به بالاترین سطح خود رسیده‌اند و این توسعه روابط روی همه حوزه‌ها از جمله روابط امنیتی تاثیر گذاشته است.

سفیر ایران در ترکیه در ادامه گفت که سازمان اطلاعات ملی ترکیه به طور مرتب با وزارت اطلاعات ایران ارتباط دارد و هر دو طرف از روابط خود راضی هستند.

گروه پ‌.ک‌.ک از دهه 80 میلادی برای تشکیل یک منطقه کردنشین خود مختار در داخل ترکیه جنگیده است و این درگیری‌ها موجب کشته‌شدن ده‌ها هزار نفر شده است.

حسین‌پور با اشاره به ناآرامی‌ها در سوریه گفت که تهران و آنکارا در زمینه بحران سوریه اختلاف نظرهایی با یکدیگر دارند.

سفیر ایران در ترکیه در عین حال افزود که تهران و آنکارا درباره بخش اعظمی از مساله سوریه توافق دارند و اختلاف‌نظرشان بیش‌تر به انتقال قدرت در سوریه ربط دارد.

این دیپلمات ایرانی گفت: با قتل‌عام و درگیری و هر چیزی که مردم سوریه را تحت فشار قرار دهد و موجب رنج آن‌ها شود، مخالف هستیم.

از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه از ماه مارس سال 2011 تعداد زیادی از مردم این کشور از جمله بسیاری از نیروهای امنیتی‌اش کشته‌ شده‌اند.

دمشق معتقد است که برخی کشورهای غربی به ویژه آمریکا و متحدان منطقه‌یی‌شان به ناآرامی‌ها دامن می‌زنند و گزارشات حاکی از این است که تعداد زیادی از شبه نظامیان که در این کشور می‌جنگند، خارجی هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها