کد خبر: ۱۰۶۴۸۰
زمان انتشار: ۱۱:۰۶     ۲۴ دی ۱۳۹۱
"جک‌ليو" رابط ميان نتانياهو و باراک اوباما در "کاخ سفيد" است. به گفته صهيونيست‌هاي افراطي دولت اوباما، ليو يک يهودي متواضع و فردي متعهد به اسراييل است.

به گزارش خبرنگار سياست خارجي باشگاه خبرنگاران؛ يکي از نفوذي‌هاي "رژيم صهيونيستي" درون کاخ سفيد، "جک‌ليو" است. وي سال 2012 به سمت "مدير کارمندان کاخ سفيد" انتخاب شد. به احتمال بسيار زياد "باراک اوباما" ليو را به عنوان "وزير خزانه‌داري" خود در دولت جدید به "سنا" معرفي خواهد کرد. امري که موجب خشنودي روزنامه‌ها و مقامات رژيم صهيونيستي شده است.


جک‌ليو کيست؟

برخلاف ديگر کارکنان "کاخ سفيد" که پيشينه‌اي مشخص از آن‌ها وجود دارد، جک‌ليو داراي سوابق مجهولي است، به‌طوري که حتي کسي آمار دقيقي از زندگي شخصي و حتي تعداد فرزندان او ندارد. مدير کارمندان کاخ سفيد، گرچه در رسانه‌ها و افکار عمومي آمريکا زياد مطرح نبوده است، اما روابط پشت پرده وي حاکي از نقش کليدي او در روابط کاخ سفيد و رژيم صهيونيستي دارد.

"یاکوب جوزف جک ليو" ((Jacob Joseph "Jack" Lew سياست‌مدار آمريکايي و بيست و پنجمين مدير کارکنان کاخ سفيد، متولد آگوست سال 1955 است. وي پيش از اين مدير دفتر مديريت و بودجه کلينتون و اوباما بوده است. شايعاتي مبني بر انتخاب او به عنوان وزير خزانه‌داري آمريکا در دولت جدید وجود دارد. گرچه از او اطلاعات زيادي مانند ديگر افراد سياسي کاخ سفيد در دست نيست، اما وي شخصي بسيار کليدي در روابط اسراييل و آمريکا بوده و به نوعي رابط ميان نتانياهو و اوباما است.

ليو يک "يهودي افراطي ارتدوکس" است، به‌طوري که "بيل‌کلينتون" درباره او مي‌گويد: يک بار تماس فوري با وي داشتم، اما هرچه زنگ زدم او پاسخ نداد. بعدا که موضوع را از وي جويا شدم، گفت که مشغول انجام مراسم مذهبي بوده است.

کار جک‌ليو در کارخ سفيد از سال 1973 آغاز شد. او به مدت 8 سال مشاور ارشد سياست داخلي سخنگوي کاخ سفيد و هم‌چنين، از سال 1998 تا 2001، رييس بودجه و مديريت کاخ سفيد شد.

ليو که داراي دو پسر بوده و يهودي ارتدوکس است، چيز زيادي از زندگي شخصي خود بروز نداده است.

ليو چگونه مدير کارمندان کاخ سفيد شد؟

به گزارش opednews ، بيل‌ديلي مدير اسبق کارمندان کاخ سفيد، نمي‌توانست انتظارات لابي‌هاي صهيونيستي را برآورده کند، او نمي‌توانست حمايت افرادي که روي اوباما تاثيرگزار هستند را به دست بياورد. بنابراين وقتي که ديلي، به طور ناگهاني استعفا داد، جک‌ليو کسي که در اسراييل شناخته شده و کسي که يک يهودي است به سرعت جانشين وي شد.

بنا به اين گزارش، رييس‌جمهور آمريکا از اينکه ليو يک فرد يهودي است و روابط خوبي مي‌تواند با اسراييل پيدا کند بسيار خرسند است. يکي از دلايلي که مدير قبلي مجبور به استعفا شد، عقايد مخالف صهيونيستي او بود.


آيا ليو، مامور نتانياهو در کاخ سفيد است؟

به گزارش هافينگتون‌پست، ليو روابطي قوي با جامعه صهيونيستي يهوديان آمريکا دارد و او رابط ميان نتانياهو و اوباما است، گرچه تاکنون گزارشي از رابطه مستقيم وي با نتانياهو بدست نيامده است. 

اما ليو، از طرفي ديگر، يک ارتدوکس يهودي بوده و مسئول نگهداري يک مکان مذهبي يهودي است. حتي گفته مي‌شود کلينتون گاهي اوقات مجبور ميشد از او خواهش کند تا تلفن خود را جواب بدهد. او فردي متعهد نسبت به مرکز يهودي Riverdale‌ است. اين مرکز کاملا به رژيم صهيونيستي وابسته بوده و از آن‌ها حمايت مي‌کند.

رييس اين مرکز، خاخام "يتز گرينبرگ" "Rabbi Yitz Greenberg" است که رابطه بسيار گرمي با اسراييل داشته و يکي از دوستان نزديک ليو هم هست.


پيمان ناگسستني ميان ليو و رژيم صهيونيستي

"ناتان شارانسکي" Sharansky ، رييس سازمان يهوديان آمريکا درباره جک‌ليو مي‌گويد: "براي او، اسراييل تنها يک کشور ديگر نيست. ايمان و پيمان ليو با اسراييل و يهوديان بخش مهمي از زندگي وي به شمار مي‌رود. اتحاديه ارتدوکس از اين انتخاب اوباما بسيار خوشحال است."

شارانسکي که يکي از مقامات ارشد بيناد راسشيلد در سرزمين‌هاي اشغالي است درباره ليو چنين مي‌گويد:‌

درحالي که ليو يک دموکرات بوده، اما قلبش همواره مملو از عشق اسراييل و يهود است. اين خاخام افراطي صهيونيستي حضور ليو در کاخ سفيد را نشانه بهبود روابط آمريکا و اسراييل دانسته مي‌افزايد: ليو طرفدار بسيار مناسبي براي اسراييل بوده و هميشه خود را متعهد کمک به ما دانسته است.


اما هدف انتخاب ليو چه بوده است؟‌

به نظر مي‌رسد، انتخاب یاکوب ليو به عنوان مدير کارمندان اوباما، راهي است براي حل مسائل اوباما و اختلافات او با اسراييل.

او يک يهودي است و قطعا روابط مستحکمي با اسراييل برقرار خواهد کرد.

به گزارش وب‌سايت colive، وقتي ليو در يکي از مجالس مذهبي يهوديان طرفدار اسراييل شرکت کرده بود و پيام دوستي اوباما با اسراييل را به رهبران اين گروه با نام chapad، رساند. در اين جلسه از او سوالي درباره تنش‌هاي ميان اوباما و نتانياهو در برابر ايران پرسيده مي‌شود که وي اينچنين پاسخ مي‌دهد: تفاوت‌هايي وجود دارد، اما رسانه‌ها اين تفاوت ها را بزرگ‌نمايي مي‌کنند، تحريم‌ها تاثير خود را روي ايران گذاشته‌اند، اسراييل حق دارد از خود دفاع کند.


به گزارش اين پايگاه صهيونيستي، ليو با خاخام Levi Shemtov نيز روابط حسنه‌اي دارد. شمتوف نيز که بارها در اسراييل حضور داشته از حاميان اين رژيم و از صهيونيست‌هاي تاثيرگذار در بيشتر دولت‌هاي آمريکا بوده است.



در سال 2010، خاخان شتموف صهيونيستي در کنار ليو با هم شمعدان معروف يهودي منورا در کاخ سفيد را روشن کردند.

به گزارش israelnationnews، در زمان انتصاب جک به عنوان مدير کارمندان کاخ سفيد، خاخام شمتوف، ليو را يک يهودي متعهد و متواضع دانسته است که به اسراييل عشق مي‌ورزد. به گفته شمتوف،ليو با نفر قبلي متفاوت است، او رابطه‌اي قوي با اسراييل دارد و بدون شک مردي است که مردم اسراييل و رژيم صهيونيستي را عشق مي‌ورزد.


آيا ليو امضاي خود را تغيير خواهد داد؟

به احتمال بسيار زياد، جک‌ليو به عنوان نامزد پست وزارت خزانه‌داري اوباما معرفي خواهد شد. يکي از مطالبي که اين روزها نظر رسانه‌هاي آمريکايي را جلب کرده، امضاي ليو است. از آنجا که امضاي مدير کارمندان کاخ سفيد بسيار بد خط و ناخوانا بوده و از آنجايي که در صورت تاييد ليو به عنوان وزير خزانه‌داري آمريکا امضاي وي در پاي پول اين کشور خواهد بود، بسياري از کارشناسان عقيده دارند که ليو بايد امضاي خود را تغيير دهد. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها