کد خبر: ۱۰۶۷۱۹
زمان انتشار: ۱۳:۲۱     ۲۵ دی ۱۳۹۱
یک نماینده مجلس پس از دیدار با رئیس جمهور:
به گزارش 598، ایسنا نوشت:
یک عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با اشاره به جلسه شب گذشته نمایندگان استان با رییس‌جمهور، گفت: این جلسه با توجه به طرح دو موضوع اختلافی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و نحوه حضور رییس‌جمهور در مجلس نتیجه خاصی نداشته است و احتمال دارد رییس‌جمهور در جلسه روز چهارشنبه مجلس حاضر نشود.
محمد باقری اظهار کرد: رییس‌جمهور هم در این جلسه مطالبی را در خصوص ارتباط و تعامل دولت و مجلس مطرح کردند و معتقد بودند که تقریبا ارتباط بین نمایندگان و بدنه دولت وجود ندارد؛ در حالی که این ارتباط باید تقویت شود.
نماینده مردم بناب در مجلس یادآور شد: رییس‌جمهور همچنین درباره نحوه مقابله با تحریم‌ها صحبت کردند و از اینجا به فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها رسیدند. ایشان بر اجرای فاز دوم هدفمندی تاکید می‌کردند و نظرات خود را در این رابطه توجیه می‌کردند.
باقری یادآور شد: در جلسه شب گذشته موضوع حضور رییس‌جمهور در جلسه روز چهارشنبه مجلس هم مطرح شد و رییس‌جمهور گفتند طبق قانون اساسی، نباید اینگونه باشد که برای حضور رییس‌جمهور در مجلس شرطی تعیین شود. در مقابل آقای فرهنگی، نماینده تبریز و عضو هیات رییسه هم گفتند که اداره مجلس بر اساس آیین‌نامه‌ای است که به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان رسیده و بر این اساس هیات رییسه تنظیمات جلسه را بر عهده دارد، البته ایشان این موضوع را قبول نمی‌کردند و من فکر می‌کنم با توجه به صحبت‌هایی که مطرح کردند، این احتمال وجود دارد که ایشان به مجلس نیایند.
این عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: رییس‌جمهور بنا دارد در جلسه مجلس به صورت یکطرفه صحبت کند و بعد جلسه را ترک کند؛ این در حالی است که برنامه‌ریزی هیات رییسه این است که نمایندگان هم در این جلسه صحبت کنند. رییس‌جمهور در این رابطه خطاب به نمایندگان گفتند رادیو باز است و ما همیشه صحبت‌های شما را می‌شنویم، در مقابل بعضی نمایندگان هم گفتند ما هم سخنان شما را در صداوسیما می‌شنویم، اما برای تعامل بیشتر می‌خواهیم این ارتباطات البته با سعه صدر تقویت شود.
وی تاکید کرد: البته نمایندگان از حضور رییس‌جهمور و وزرا در مجلس استقبال می‌کنند، اما معتقدند آنها هم باید سخنان نمایندگان را بشنوند تا این امر به تعامل بیشتر بین مجلس و دولت بینجامد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها