کد خبر: ۱۰۶۸۷۶
زمان انتشار: ۱۲:۱۱     ۲۶ دی ۱۳۹۱
اسرائیل:
در این گزارش آمده است که هم اکنون انبارهای بزرگ سلاح شامل هزاران موشک در اختیار گروه های مقاومت در غزه وجود دارد. بخشی از این موشک ها ساخت ایران هستند و بخش دیگر، با استفاده از فناوری ایرانی در غزه ساخته شده اند.
شفاف: یک نهاد اسرائیلی در گزارشی اعلام کرد:  ایران در گذشته و حال، تامین کننده اصلی تسلیحات نظامی غزه بوده و هست.

به گزارش شفاف به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، مرکز اطلاعات جاسوسی تروریسم وابسته به سازمان امنیت اسرائیل در گزارشی به رابطه ایران و گروه های مقاومت فلسطین و در راس آنها جنبش حماس در غزه به ویژه در مرحله جنگ اخیر هشت روزه پرداخت.

بنابر این گزارش، ایران در جنگ 8 روزه به شدت و به صورت گسترده از حماس و گروه های مقاومت حمایت و پشتیبانی کرد.

در این گزارش آمده است که هم اکنون انبارهای بزرگ سلاح شامل هزاران موشک در اختیار گروه های مقاومت در غزه وجود دارد. بخشی از این موشک ها ساخت ایران هستند و بخش دیگر، با استفاده از فناوری ایرانی در غزه ساخته شده اند.

این انبارها شامل موشک های میان برد ساخت ایران از نوع فجر 5 و موشک های ساخت محلی "ام 75" است. گروه های فلسطینی در جنگ 8 روزه از این موشک ها در حملات علیه اسرائیل استفاده کردند و توانستند پس از 20 سال برای نخستین بار شهرهای تل آویو و قدس را مورد هدف قرار بدهند.

این گزارش اضافه می کند: موشک ها و تجهیزات نظامی از ایران برای گروه های فلسطینی در غزه، از مسیرهای زمینی، دریایی و حتی هوایی منتقل می شوند.

در مسیر زمینی، تجهیزات نظامی از ایران به سودان و از این کشور به سمت مصر منتقل می شوند تا از طریق تونل های در اختیار حماس در صحرای سینا، وارد نوار غزه شوند.

گروه های فلسطینی همچنین از مسیرهای دریایی نیز برای انتقال اسلحه از ایران استفاده می کنند. اسرائیلی ها در این باره از توقیف کشتی ویکتوریا در مارس 2011 به عنوان یکی از اقدامات برای انتقال تسلیحات پیشرفته از ایران به غزه خبر می دهند.

به گفته مقامات تل آویو در صورت رسیدن این کشتی به منطقه غزه ، قدرت نظامی گروه های فلسطینی به میزان زیادی، افزایش می یافت.

در این گزارش آمده است: این کشتی حامل تجهیزات زیادی از جمله موشک های ساخت چین از نوع  "سی 704 " بود که گروه های فلسطینی می توانستند با استفاده از این نوع موشک، برخی از مراکز و تجهیزات نظامی و غیرنظامی زمینی و دریایی اسرائیل و مراکزی در عمق اسرائیل را مورد هدف قرار بدهند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۲
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۴۶ - ۲۷ دی ۱۳۹۱
۰
۰
اين اسرائيل هاي موجود عجيبي هستند. بعد از يك سال از سخنراني مقام عظماي ولايت درباره كمك هاي ملت ايران به فلسطينيان، تازه به اين نتيجه رسيدند كه ايران به گروه هاي فلسطيني سلاح و موشك مي دهد.
بنازم به اين آ-كيوي بالا آنها.
پاسخ
سروش هرسینی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۳ - ۲۷ دی ۱۳۹۱
۰
۰
ومارمیت اذرمیت ولکن الله رمی...انشاالله محور
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها