کد خبر: ۱۰۷۳۶۹
زمان انتشار: ۱۴:۴۲     ۲۸ دی ۱۳۹۱
به گزارش پایگاه 598، شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان قم در محكوميت حادثه تروريستي در دانشگاه حلب سوريه بیانیه ای را صادر نموده است که در ادامه می آید:
بسمه تعالی

فاجعه تروريستي شهادت بيش از 80 نفر از دانشجويان شهر مقاوم حلب در سوريه، بار ديگر آزموني شد براي نشان دادن ماهيت واقعي مدعيان دموكراسي و حقوق بشر در سوريه و حاميان غربي و عربي آنان.

در حالي كه برابر همه قوانين و كنوانسوسيون هاي بين المللي مراكز علمي و دانشگاهي، از مصونيت ضمني در برابر تهاجم برخوردارند، تروريست هاي سلفي وارداتي و دست پروده هاي سازمان هاي امنيتي و اطلاعاتي غرب با اين جنايت، در واقع از نمايندگان اصلي فرهنگ و انديشه ملت سوريه يعني دانشجويان انتقام گرفتند.

ما دانشجويان دانشگاه هاي و مراكز آموزش عالي استان قم ضمن محكوميت اين حادثه تروريستي، نكاتي را در اين خصوص ياد آور مي شويم:

1. مقاومت دو ساله ملت و ارتش سوريه در برابر تروريسم وارداتي توانسته است همه معادلات از پيش تعيين شده سياستمداران پشت پرده اين حوادث كه مجموعه اي از استكبار غرب با همراهي ارتجاع منطقه است را رسوا نموده و عليرغم بهرمندي جبهه استكبار از توپخانه عظيم رسانه اي و طرح هاي گسترده امنيتي و عمليات رواني، به تدريج آنها را وادار به دست زدن به اقدامات اين چنيني نموده است.

2.بدون شك هدف اصلي استكبار از اين تهاجم گسترده ايجاد فرسايش رواني و تسليم نمودن ملت سوريه و در نهايت در هم شكستن محور مقاومت عليه صهونيسم بين الملل است. هدف قرار دادن دانشگاه ها با نيت ايجاد رعب و وحشت در ميان دانشجويان و دانشگاهيان و حدف سرمايه هاي انساني آينده سوريه است. چرا كه دشمنان سوريه به خوبي دريافته اند، ملتي كه جوانان آن باور به مقاومت را عملاً تجربه كند، در آينده نيز هييچ گاه تسليم نخواهد شد.

3.اكنون كه عقايد سست سلفي و شعارهاي آزادي بخشي و حقوق مردم دست مايه اقدامات تروريستي قرار گرفته ولي نتوانسته منافع استكبار را فراهم كند، و صحنه درگيري و نيات و عملكرد طرفين فتنه در سوريه روشن و آشكار شده است،بر همه نخبگان جهان به خصوص نخبگان دنياي اسلام اعم از نخبگان فرهنگي و سياسي و صاحبان رسانه فرض است تا با استفاده از فرصت تجديد ناپذير فعلي در اين خصوص روشنگري نمايند.

4.همانگونه كه مسئولين نطام جمهوري اسلامي در مسائل مشابهه جهان اسلام مانند قضاياي بحرين،لبنان و فلسطين بارها اعلام كرده اند، معتقديم تنها راه حل بحران در اين كشورها راهبرد هر شهروند يك راي و بركزاري انتخابات ملي است.لذا از صاحبان انديشه و قلم و اصحاب رسانه مي خواهيم با مطرح كردن همان شعار دموكراسي كه بهانه ي ايجا د چنين فتنه اي در سوريه شده است، ضمن خنثي كردن تبليغات دشمنان مقاومت آنان را وادار به پذيريش حقوق ملت سوريه نمايد.در پايان بارديگر جنايت حمله تروريستي به دانشگاه حلب كه منجر به شهادت ده ها نفر از دانشگاه هيان و دانشجويان گرديد را محكوم نموده و ضمن عرض تسليت به ملت به وي‍‍‍‍ژه جامعه علمي و دانشجويان سوريه، به مصداق آيه شريفه"فاستقم كما امرت"ْآنها را به ادامه راه شهداي مقاومت توصيه مي كنيم.

شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان قم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها