کد خبر: ۱۲۳۹۴۴
زمان انتشار: ۱۳:۲۶     ۲۰ فروردين ۱۳۹۲
حتما گوش کی‌روش به لندن خواهد بود تا ببیند سرنوشت اشکان چه می‌شود
به گزارش 598 به نقل از سایت گل- مصدومیت اشکان دژاگه می‌تواند بد‌ترین خبر برای کارلوس کی‌روش باشد و در آستانه مهم‌ترین راند از مرحله مقدماتی جام جهانی که حکم مرگ و زندگی را برای تیم ملی خواهد داشت افکار سرمربی پرتغالی تیم ملی را کاملا به هم بریزد.

دژاگه کم‌کم در ترکیب فولام جا افتاده بود و از سوی برخی هواداران و رسانه‌های انگلیسی هم حمایت می‌شد، اما به یکباره دچار مصدومیتی از ناحیه مچ پا شد که به نظر می‌رسد خیلی شدید باشد. شدت مصدومیت دژاگه آن‌قدر زیاد است که شاید مچ او نیاز به جراحی داشته باشد که این مهم فردا مشخص خواهد شد و حتما گوش کی‌روش به لندن خواهد بود تا ببیند سرنوشت اشکان چه می‌شود.

با این حال اگر مچ پای اشکان نیاز به جراحی داشته باشد به احتمال فراوان او حدود دو ماه دور از میدان خواهد بود و بازی‌های حساس پایانی تیم ملی مقابل قطر، لبنان و کره جنوبی را از دست می‌دهد.

در این صورت این سوال برای علاقه‌مندان به تیم ملی و البته کارلوس کی‌روش پیش خواهد آمد که چه بازیکنی می‌تواند جای دژاگه را در ترکیب اصلی تیم ملی پر کند.

دژاگه که در سیستم موردعلاقه کی‌روش در گوش راست خط حمله به کار گرفته می‌شود در تمام بازی‌هایی که برای تیم ملی به میدان رفته بازیکنی تاثیرگذار و تقریبا بدون جانشین بوده است. او به عنوان یک بازیکن کناری هم تکنیک بالایی برای دور زدن مدافع پیش روی خود دارد هم توانایی بدنی فوق‌العاده دارد که در مقایسه با سایر بازیکنان ملی‌پوش کاملا به چشم می‌آید. او در زدن ضربات نهایی هم به اندازه کافی مهارت دارد تا در نقش گلزن ظاهر شود و کلا یک بازیکن بین‌المللی درجه یک به حساب می‌آید به‌ طوری که با وجود بی‌تفاوتی‌های اولیه نسبت به حضورش در تیم ملی با انجام بازی‌های خوب کاری کرد تا در‌‌ همان سال اول حضورش در فوتبال ملی عنوان بهترین بازیکن سال کشور را از آن خود کند و در بین فوتبالدوستان محبوب شود.

اشکان در‌‌ همان بازی اول خود برای تیم ملی مقابل قطر کلاس متفاوت فوتبال خود را نشان داد و در بازی‌های حساسی مثل دیدار با کره جنوبی ثابت کرد می‌توان برای صعود به جام جهانی روی او حساب ویژه‌ای باز کرد.

بدون شک خبر مصدومیت طولانی‌مدت او می‌تواند تمام تفکرات کارلوس کی‌روش را به هم بریزد و البته در میزان امیدواری مردم به صعود تیم ملی تاثیرگذارباشد اما در صورتی که این اتفاق رخ دهد باید دید چه بازیکنی جای او را خواهد گرفت. با توجه به بازی‌های قبلی و نوع تعویض‌های کی‌روش می‌توان حدس زد محمدرضا خلعتبری مهم‌ترین آلترناتیو اشکان باشد و دوباره به بازیکن فیکس تیم ملی دعوت شود. همچنین بازیکنانی مثل غلامرضا رضایی که خصوصیات سرعتی- قدرتی دارند هم می‌توانند امیدوار به دعوت مجدد باشند اما مصدومیت اشکان اتفاقی نیست که بتوان به راحتی از آن عبور کرد و صعود به جام جهانی بدون او را متصور شد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها