کد خبر: ۱۲۴۷۰۵
زمان انتشار: ۰۰:۵۰     ۲۳ فروردين ۱۳۹۲
رییس جمهور با بیان اینکه ایران نیازی به بمب اتم ندارد و اگر روزی لازم باشد، دشمنان از منطقه پارو شوند، همین جوانان با اراده و اندیشه خود می‌توانند این کار را انجام دهندگفت: در حقیقت بمب اتم حقیقی ما جوانان و اندیشه آنان است.

به گزارش 598 به نقل از خبرگزاری فارس محمود احمدی‌نژاد در جمع با شکوه مردم شهرستان شاهرود اظهار داشت: ملت ایران ملتی نیست که با خط‌کشی‌های استعماری روی نقشه جغرافیا و یا با تجاوز و کشتار ملت‌ها ایجاد شده باشد. ما ملتی ریشه‌دار و تاریخی هستیم که همواره عزیز و با کرامت بوده‌ایم.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: البته در مقطعی از تاریخ بر اثر حضور حاکمان ناصالح و ظالم، ملت ایران از شکوفایی بازماند و استعمارگران، فرصت‌هایی را از دست ملت ایران گرفتند ولی امروز مصمم هستیم به جایگاه شایسته خود بازگردیم.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه دشمنان از اینکه ملت ایران به جایگاه شایسته خود بازگردند به شدت وحشت دارند، گفت: دشمنان می‌دانند که ملت ایران ظرفیت عظیمی دارد که اگر به حرکت درآید می‌تواند در سطح مدیریت جهانی نقش‌آفرینی کرده و به الگوی ملت‌ها تبدیل شود.

رییس جمهور با اشاره به مانع‌تراشی، بداخلاقی و فشار مستکبران برای جلوگیری از پیشرفت ملت ایران گفت: آنان موضوع هسته‌ای را بهانه قرار دادند و به دروغ ادعا می‌کنند که ایران مجهز به بمب هسته‌ای است در حالی که ایران نیازی به بمب اتم ندارد و اگر روزی لازم باشد، دشمنان از منطقه پارو شوند، همین جوانان با اراده و اندیشه خود می‌توانند این کار را انجام دهند و در حقیقت بمب اتم حقیقی ما جوانان و اندیشه آنان است.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: آنچه دشمنان از آن می‌ترسند، اندیشه، فرهنگ، توحید و پیروی از پیامبر و آل پیامبر و فرهنگ عزت انسان‌هاست که در آحاد ملت ایران موج می‌زند.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه باید ایران را بسازیم، با طرح این سوال که چه کسی باید ایران را بسازد، اظهار داشت: قطعاً دولت به تنهایی توان این کار را ندارد، چرا که قدرت عظیمی که یک کشور را خواهد ساخت، قدرت ملت است. مردم باید به صحنه بیایند و اگر همه ملت به حرکت درآیند و اندیشه و اراده مردم آزاد و فعال شود، مسیر پیشرفت کشور به سرعت طی خواهد شد البته دولت نیز موظف است موانع را از این مسیر برداشته و به توان ملت اعتماد کنند.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: در هشت سال گذشته در بعضی از بخش‌ها به میزان ده‌ها برابر کار انجام شده است و علت اصلی آن این است که دولت به قدرت و توان ملت اعتماد کرده و راه‌ها را برای حضور آنان باز کرد.

رییس جمهور گفت: در موضوع هسته‌ای زمانی که همه چیز پلمپ شده بود، در تأسیسات نطنز حضور یافتم و با اعتماد به جوانان خود، امروز هسته‌ای شده‌ایم و چنانچه در تمام بخش‌ها به مردم اعتماد شود، انقلابی در تمامی عرصه‌ها بوقوع خواهد پیوست.

احمدی‌نژاد با اشاره به طرح موضوع حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: حماسه اقتصادی بدین معناست که از همه ظرفیت‌های کشور، استفاده شود تا به طور جهشی پیشرفت کنیم.

رییس جمهور به تشکیل ستاد کشاورزی و معدن از سوی دولت اشاره کرد و گفت:‌ ستاد کشاورزی بنا دارد زمین، منابع، فرصت‌ها و تسهیلات لازم را در اختیار فارغ‌التحصیلان کشاورزی قرار دهد تا آنان در این عرصه فعال شوند و امروز نیز در جلسه کارگروه کشاورزی و معدن تصمیم گرفته شد که 250 میلیارد تومان علاوه بر سهمیه‌های قبلی برای پشتیبانی از کشاورزی و 250 میلیارد تومان نیز به بخش معادن اختصاص یابد.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: باید فرصت بدهیم تا آحاد مردم رشد یافته و قوی شوند و نباید چنین شود که تمام فرصت‌ها و امتیازات در اختیار عده‌ قلیلی باشد.

رییس جمهور با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: هنوز اطمینان دارم که با یک حرکت آرام و آسان می‌شود ماهی 250 هزار تومان به مردم داده و این حق مردم است، متأسفانه عده‌ای در مسیر اجرای کامل این طرح بهانه‌ و مانع‌تراشی ایجاد کردند در حالی که هدفمند کردن یارانه‌ها مهم‌ترین طرح اقتصادی کشور است.

احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به طرح موضوع حماسه سیاسی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: حماسه سیاسی بدین معناست که کارها در اختیار مردم قرار گیرد زیرا هر جا که ملت وارد شده و تصمیم گرفتند، تصمیم درستی بوده است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: رهبری عزیز فرمودند که یک رای بیشتر ندارند و کسی هم از آن اطلاع ندارد، طرح این موضوع معنا دارد و آن یعنی اینکه انتخاب حق مردم است و ملت باید تصمیم‌ بگیرد و زمانی که یک ملت دسته‌جمعی برای خدا تصمیم می‌گیرد، تصمیم او الهی و انقلابی است.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: اگر قرار است، حماسه اقتصادی و سیاسی محقق شود، باید کار دست مردم باشد. البته رهبری عزیز هم از جایگاه برجسته‌ایی هدایت جامعه را برعهده دارند و جامعه و مردم پشت سر رهبری حرکت می‌کنند.

رییس جمهور تأکید کرد: هیچکس نباید رهبری را در انحصار خود بداند و به بهانه طرفداری از رهبری عده‌ای را کنار بزند. رهبری متعلق به همه ملت ایران است، همه ملت بزرگ ایران در راه انقلاب و ارزش‌های الهی و خط نورانی امامت و ولایت قرار دارند و سرنوشت خود را بهتر از دیگران تشخیص می‌دهند.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: باید همه سلایق در عرصه انتخابات حضور داشته باشند تا حماسه عظیم سیاسی برپا شده و دشمنان برای همیشه مأیوس گردند.

رییس جمهور در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به مصوبات استانی هیأت دولت برای شاهرود گفت:‌ در مجموع 482 مصوبه برای شاهرود به تصویب رسیده که از این تعداد 178 مورد به طور کامل اجرا شده 222 مورد در دست اجراست و برای 82 مورد اقدامی انجام نشده که در جلسه استانی هیأت دولت این مصوبات بررسی شده و موانع آن برطرف خواهد شد.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به درسی از پیامبر عزیز اسلام(ص) گفت: حرکت در جهت ارزش‌های الهی کار برای عدالت، مقابله با ظلم، حمایت از مظلومان، بزرگواری نسبت به مردم، راه رسیدن به بالاترین مراتب کمال انسانی است.

رییس جمهور ضرورت کار برای خدا را مورد تأکید قرار داد و گفت: وقتی انسان کار را برای خود انجام می‌دهد همه تلاش او محدود به این دنیا بوده و ذخیره‌ای برای آن دنیا نخواهد داشت اما اگر همان کار برای خدا و برای تعالی انسان و عدالت انجام شود، ضمن اینکه خود انسان بهره‌ می‌برد، همه آن برای آن دنیا ذخیره می‌شود.

احمدی‌نژاد در ادامه به ویژگی‌های مردم استان سمنان و شهرستان شاهرود اشاره کرد و گفت: مردم این دیار در طول تاریخ همواره مؤمن، موحد، دلداده به پیامبر عزیز و فداکار در مکتب آنها بودند.

رییس جمهور افزود: وجود مردم این دیار برای ایران، فرهنگ این سرزمین، استقلال و اسلام عزیز، همواره منشأ فواید و برکات فراوان بوده است.

احمدی‌نژاد همچنین با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) گفت: حضرت زهرا(س) تجلی همه خوبی‌ها و زیبایی‌ها و عظمت یک انسان و محور رسالت، هدایت و کمال و تعالی انسان‌هاست.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: اگر چه عمر حضرت زهرا(س) کوتاه بود، اما لحظه، لحظه آن درس، تاریخ و مشعل هدایت است. کسی که 12 انسان کامل حول وجود ایشان می‌درخشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها