کد خبر: ۱۲۴۹۰۱
زمان انتشار: ۱۱:۵۶     ۲۴ فروردين ۱۳۹۲
هفته نامه المنار فاش کرد که برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که عربستان سعودی حامی مالی اصلی گروهک تروریستی جبهه النصره در سوریه است.

به گزارش598، به نقل از خبرگزاری فارس، هفته نامه المنار چاپ فلسطین براساس گزارش های کسب کرده از منابع ویژه تایید کرد: این دستگاه اطلاعاتی عربستان به ریاست بندر بن سلطان است که از جبهه النصره حمایت و پشتیبانی مالی می کند؛ جبهه ای که جنایات پلیدی علیه ملت سوریه با قتل، کشتار و انفجار مرتکب می شود.

این گزارش ها که المنار بخش هایی از آن را به زودی منتشر خواهد کرد، روند شکل گیری و تماس جبهه النصره را تشریح می کند و می گوید: اکثر رهبران جنایتکاری که اقدامات تروریستی جبهه النصره را هدایت می کنند، در زندانهای عربستان به سر می برده اند که آزاد شده و از طریق ترکیه و دیگر کشورها برای خونریزی در سوریه در راستای تامین منافع دسیسه چینان علیه ملت و دولت سوریه به این کشور اعزام شده اند.

در این گزارش ها آمده است: افسران سازمان اطلاعاتی عربستان از طریق یک اتاق عملیات ویژه مستقر در یکی از کشورهای همجوار سوریه با این گروهک تروریستی در ارتباط هستند و کمک های لجستیک و مالی به اعضای آن کمک می کنند.

این گزارشها می افزاید: عملیات های تروریستی با هدایت افسران اطلاعاتی عربستان صورت می گیرد که بر جنایت های جبهه تروریستی النصره اشراف دارند و برخی از مستشاران اسرائیلی و آمریکایی با این دستگاه اطلاعاتی به ریاست بندر بن سلطان همکاری دارند؛ فردی که با بخش های امنیتی و اطلاعاتی در واشنگتن و تل آویو در ارتباط است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها