کد خبر: ۱۲۵۳۵۲
زمان انتشار: ۱۷:۴۴     ۲۶ فروردين ۱۳۹۲
با وجود کاهش قیمت اونس هم‌اکنون در بازار تهران قیمت سکه طرح جدید با 15 هزار تومان افت یک میلیون و 335 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است در حالی که طبق فرمول تعیین قیمت سکه، قیمت واقعی سکه 150 هزار تومان پایین‌‌تر از عدد فعلی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با وجود کاهش شدید قیمت اونس، بازار سکه چندان تمایلی به پایین آوردن قیمت‌ها ندارد به طوری که هم‌اکنون قیمت سکه طرح جدید تنها با 15 هزار تومان کاهش نسبت به رو شنبه یک میلیون و 335 هزار تومان و سکه طرح قدیم با 10 هزار تومان افت یک میلیون و 300 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین نیم سکه با 5 هزار تومان نزول قیمت، 690 هزار تومان، ربع سکه با همان میزان کاهش 430 هزار تومان و سکه بدون تغییر گرمی 300 هزار تومان تعیین قیمت شده است.

این در حالی است که قیمت اونس در بازار‌های جهانی به شدت کاهش یافته است.

برای مشخص شدن قیمت واقعی سکه فرمول قیمت آن را بررسی می‌کنیم.

فرمول تعیین قیمت سکه ضرب قیمت انس در ارزش روز دلار در بازار آزاد تقسیم بر 31.1 ضرب در 0.9 ضرب در 8.130 + 10 هزار تومان است. بنابراین اعداد امروز اونس و دلار را در این فرمول جاگذاری می‌کنیم. با جاگذاری این اعداد هم‌اکنون قیمت سکه در بازار باید یک میلیون و 185 هزار تومان باشد اما قیمت فعلی سکه تمام 150 هزار تومان بیش از این قیمت است و این فاصله حباب محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، در روزهایی که قیمت اونس در بازارهای جهانی افزایش می‌یابد، به سرعت تاثیر آن در بازار داخلی قابل مشاهده است و فروشندگان سکه دلیل این افزایش را رشد قیمت اونس عنوان می‌کنند اما هم‌اکنون با کاهش قیمت اونس بازار به شدت در برابر این افت قیمت مقاومت می‌کند.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها