کد خبر: ۱۲۵۴۹۷
زمان انتشار: ۲۳:۲۱     ۲۶ فروردين ۱۳۹۲
وی با اظهار اینکه تحریم هایی که بر مردم فشار وارد می کنند، تحریم های یکجانبه مضاعف می باشند، تاکید کرد: این تحریم ها به لحاظ مشکلاتی که ایجاد می کند پیچیده تر و برداشتن آنها زمان بر است.
راه دانشجو: یک کارشناس روابط بین الملل با اشاره به تحریم جدیدی که کنگره آمریکا درصدد است به صورت یکجانبه علیه ایران تصویب کند، گفت: فضای انتخابات و فرایند برگزاری آن در تصمیم برای اعمال این تحریم ها موثر خواهد بود.

به گزارش مهر، داوود هرمیداس باوند با تاکید بر اینکه تحریم ها معمولا پس از نافرجامی مذاکرات گسترش پیدا می کند، اظهار داشت: آنچه امروز برای زندگی مردم مشکل ایجاد کرده همین تحریم های یکجانبه مضاعف است.

وی با بیان اینکه تحریم های شورای امنیت ناظر به مواد، ملزومات و سیستم تکنولوژی هسته ای و موشکی است، بیان کرد: این تحریم ها حتی سیستم های دفاعی متعارف مانند مبادله تانک ها و تسلیحات متعارف را در بر می گیرد.

هرمیداس باوند با اظهار اینکه این تحریم ها اجازه بازرسی کشتی های ایران در آبهای آزاد و همچنین هواپیما در فرودگاهها را نیز می دهد، تاکید کرد: در مقابل این تحریم ها، تحریم های یکجانبه ی مضاعف قرار دارد که که توسط آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا هر از چند گاهی وضع می شود.

گنجاندن مسائل سیاسی در تحریم های جدید مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری است

این کارشناس مسائل بین المللی با تاکید بر اینکه به دنبال نافرجامی مذاکرات آلماتی 2 احتمال گسترش تحریم ها وجود داشت، بیان کرد: اینکه در تحریم های جدید کنگره مسائل سیاسی مرتبط با انتخابات و حقوق بشر را مطرح کرده است، مرتبط با انتخابات پیش روی ریاست جمهوری است.

وی با اظهار اینکه پیش از این هم کشورهای غربی از طریق تعیین نماینده ویژه در سازمان ملل سعی در اعمال فشار بر ایران در این زمینه ها داشتند، بیان کرد: اینکه رییس جمهور آمریکا تصمیم به امضا و اجرای این تحریم ها بگیرد بستگی به فضایی است که در آینده برای ایجاد گفتگوهای جدید بوجود خواهد آمد.

هرمیداس باوند با تاکید بر اینکه هرگونه  تصمیم گیری برای اعمال این تحریم ها با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری موکول به پس از انجام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است، تصریح کرد: فضای انتخابات و فرایند برگزاری آن در تصمیم برای اعمال این تحریم ها موثر خواهد بود.

تحریم های یکجانبه ی مضاعف پیچیده تر و برداشتن آنها زمان بر است

این کارشناس مسائل بین المللی با اشاره به ارتباطی که میان تحریم ها و مذاکرات هسته ای وجود دارد، بیان کرد: امکان لغو تحریم های شورای امنیت با توجه به خود قطعنامه های صادر شده، در صورت اجابت های خواست های شورای امنیت وجود دارد.

وی با اظهار اینکه تحریم هایی که بر مردم فشار وارد می کنند، تحریم های یکجانبه مضاعف می باشند، تاکید کرد: این تحریم ها به لحاظ مشکلاتی که ایجاد می کند پیچیده تر و برداشتن آنها زمان بر است.

هرمیداس باوند ادامه داد: حذف این تحریم ها به دلیل اینکه در بخش صدور و خرید نفت هستند و اکنون قراردادهایی امضا شده است، زمان بر است.

هرمیداس باوند با اشاره به اینکه حتی کشورهایی مثل چین و روسیه که مخالف تحریم های یکجانیه هستند در عمل پایبند به آن هستند، تاکید کرد: به عنوان نمونه چین و هند با مبادله کالا به کالا با ایران به جای پرداخت ارز فشارها بر ایران را مضاعف می کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها