کد خبر: ۱۲۶۰۲۶
زمان انتشار: ۲۰:۰۷     ۲۸ فروردين ۱۳۹۲
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دلتنگی‌های عاشقانه» گفت: واقعیت این است که سینمای امروز ایران در بحران معنوی به سر می‌برد و برای فرار از این شرایط یکی از راه‌حل‌های اصلی همفکری و همراهی با اصحاب اندیشه است که روحانیون هم از این گروهند.

محمدرضا شرف‌الدین در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص برگزاری جشنواره روحانی در قاب سینما و چگونگی ترسیم چهره روحانیت در فیلم های ایرانی گفت : متاسفانه در سینما به صورت شایسته و کاملی به این نقش روحانیون پرداخته نشده است. اولین فیلمی که بعد از انقلاب در باره روحانیون ساخته شد متعلق به  اکبر صادقی بود.برای ایفای نقش روحانی این فیلم از یک روحانی که در گذشته امام جمعه مسجد بلال  بود استفاده شد.

وی با تاکید بر نقش هدایتی روحانیت در امور فرهنگی افزود : نقش روحانیت نظارت بر تولیداتی است که می خواهد در باره روحانیت ساخته شود . البته این نظارت نباید منجر به از بین رفتن تعامل میان سینما و روحانیت بشود و لازم است در حین نوشتن فیلم نامه نظارت کاملی بر نقش های روحانی به وجود بیاید  چون به هرجهت روحانیت  یک پایگاه جدی و موثر در راهبردهای  کلان اجتماعی به لحاظ اخلاقی و شرعی و سیاسی در بین مردم و جامعه دارد .

شرف الدین افزود : جشنواره روحانیت در قاب سینما می تواند دستمایه مناسبی برای همکاری و تعامل سینماگران و روحانیون ایجاد کند . در واقع این جشنواره می تواند و باید فرصتی تازه باشد برای دستیابی به تعاریف متقن و محکم درباره روحانیت ؛ وگرنه صرف دور هم جمع شدن نه کمکی به سینما می کند و نه به روحانیت .

 وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که سینمای امروز ایران در بحران معنوی به سر می برد و برای فرار از  این شرایط ناخوشایند یکی از راه حل های اصلی همفکری و همراهی با اصحاب اندیشه است که روحانیون هم از این گروهند . اما باید توجه کرد که فیلمهای سفارشی و شعاری کمکی به سینما نخواهد کرد .

تهیه کننده «فرزند صبح»  در خاتمه اظهار داشت:جشنواره روحانیت در قاب سینما که با نیتی خیر راه افتاده ، باید شروعی باشد برای تعامل حداکثری و همه جانبه سینماگران با روحانیون ، تعاملی بر پایه شناخت و اعتماد متقابل.آن وقت است که به زودی می توانیم دستاورهای مثبت این جشنواره را ببینیم .

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها